Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Jak znaleźć?» Narzędzia

Narzędzia

Pijarski Telefon Powołaniowy

Pijarski Telefon Powołaniowy

Pijarski Telefon Powołaniowy to kolejna inicjatywa Zakonu Szkół Pobożnych. Pod numer 512 487 512 może zadzwonić każdy, kto ma wątpliwości dotyczące życiowego powołania.

...więcej
Ks. Jacek Stryczek - fot. Leszek Ogrodnik

Zapytaj księdza…

Odpowiada ks. Jacek Stryczek. Ks. Jacek jest charyzmatyczną postacią, od lat pracuje z wolontariuszami oraz ludźmi biznesu - wychowuje i uczy mądrze pomagać innym. Przez wiele lat był duszpasterzem akademickim w kolegiacie św. Anny w Krakowie.

...więcej
O. Karol Meissner OSB - fot. YouTube

Klucz do więzi

Jak to się dzieje, że z „ja” i „ty” powstaje „my”, z „mojego” i „twojego” rodzi się „nasze”? Co decyduje o powstaniu więzi między ludźmi? O. Karol Meissner zaprasza do analizy etapów powstawania międzyludzkich więzi.

...więcej
Wspieram dobro w sieci

52 kroki do zmiany

Cykl „52 KROKI DO ZMIANY” to 52 filmy o tym, jak przeżywać w swoim życiu wielkie wartości. To 52 prawdziwe historie ludzi, którzy te wartości przeżywają. To z kolei część większego projektu Fundacji OPOKA: „Wspieram dobro w sieci”.

...więcej
Ziarno Słowa

Ziarno Słowa - medytacje na niedzielę

Chcesz medytować nad Pismem Świętym, ale nie wiesz jak? Pomożemy ci w tym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Słowem Bożym na stronie www.wsdsac.pl. Nasze rozważanie, które przygotowują pallotyńscy klerycy, można przeczytać lub wysłuchać w wersji audio. Zachęcamy także do wysłuchania medytacji na antenie radia www.nowohuckie.PL w każdą niedzielę o godz. 8.00, 11.00, 14.50, 19.50.

...więcej
ŚDM 2016 Kraków

ŚDM - Kraków 2016

Strona poświęcona przygotowaniom do Światowego Dnia Młodzieży 2016, który odbędzie się w Krakowie.

...więcej
"Braterska kawa"

Braterska kawa

„Braterska kawa” to audycja tworzona przez kleryków pallotyńskiego seminarium w Ołtarzewie. Archiwalne nagrania publikujemy dzięki uprzejmości Radia nowohuckie.pl.

...więcej
WSD Kraków

Głos Ojca

Cykl artykułów ukazuje się dzięki uprzejmości Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

...więcej
Męskie serce

Męskie serce

Jezus jest mężczyzną. Często w kościele powtarzamy zwrot: Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze według serca Twego! Zawsze kojarzyło mi się to z czymś bardzo dewocyjnym (w negatywnym tego słowa znaczeniu). Aż dotarło do mojego zakutego łba, że skoro On był mężczyzną w pełni, to i Serce miał bardzo męskie. I to jest niesamowicie męska modlitwa, modlitwa o to, by moje serce było takie jak Jego. A jakie jest? I tu przychodzi z pomocą litania.

...więcej
Nocny złodziej

Nocny złodziej

Idea rekolekcji adwentowych opiera się na tym, że Bóg chce natychmiast, wtedy kiedy słuchamy Jego Słowa przychodzić do nas i działać. Każda część rekolekcji wskaże jakiś rejon naszej słabości, grzechów albo pragnień i marzeń o szczęściu i pokaże Boga, który TERAZ chce działać, uwalniać, obdarzać łaską. Czyli nie mówienie o teorii, ale próba wprowadzenia w doświadczenie tu i teraz podczas słuchania.

Rekolekcje adwentowe w formie nagrań video prowadzi o. Adam Szustak - ceniony kaznodzieja, kapłan głoszący Słowo Boże z mocą.

...więcej

Rozmowy o powołaniu

We współpracy z Radiem Bonus Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie powstaje audycja „Rozmowy o powołaniu”. Jej gospodarzem jest Przemysław Radzyński – redaktor naczelny kwartalnika eSPe i portalu „Moje powołanie”.
„Będę chciał w niej rozmawiać z moimi gośćmi o szeroko rozumianym powołaniu – do kapłaństwa, życia konsekrowanego, małżeńskiego czy życia w pojedynkę. Ale także, w różnych kontekstach o powołaniach szczegółowych” – zapowiada prowadzący „Rozmowy o powołaniu”.
Każda audycja będzie miała jakiś temat przewodni. Oprócz rozmów z gośćmi i reportaży będą też elementy informacyjne „powoła-newsy”. „Będę chciał prezentować ciekawe osoby, zapowiadać wydarzenia przyszłego miesiąca. Mam nadzieję, że muzyka też nie będzie przypadkowa i w tworzenie audycji włączą się różne zespoły, także kleryckie i zakonne” – mówi Przemysław Radzyński.

...więcej
Ewangeliarz - fot. - kladcat - flickr.com

Ewangeliarz

Codziennie rano Radio PLUS zaprasza na Ewangeliarz – fragment Ewangelii z danego dnia i komentarz, który zostaje z nami na cały dzień.

Na październikowe rozważania Ewangeliarza zapraszają pijarzy. Współbracia Piotr i Jacek każdego dnia proponują Państwu krótkie, ale treściwe słowo komentarza do Ewangelii.

...więcej

Godzina Święta

Godzina święta wywodzi się od św. Małgorzaty Marii Alacoque. Pan Jezus wyraził życzenie, aby wierni w nocy z czwartku na pierwszy piątek miesiąca adorowali chociaż przez godzinę Najśw. Sakrament dla uczczenia konania Chrystusa w Ogrodzie Oliwnym. Praktykę tę przyswoiło sobie bardzo wiele parafii, odprawiając specjalne adoracje w godzinach wieczornych.

...więcej
112» 2