Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» O nas» Nasz patronat» Ferie z curlingiem

Ferie z curlingiem

10-lecie Krakowskiego Klubu Curlingowego 10-lecie Krakowskiego Klubu Curlingowego

Krakowski Klub Curlingowy obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Z tej okazji zaprasza na na treningi otwarte w ramach „Ferii z curlingiem 10-lecia KKC!”

W tym szczególnym sezonie odbędą się aż 3 BEZPŁATNE treningi otwarte:

19 stycznia – sobota – godzina 21.15
24 stycznia – czwartek – godzina 7.40
26 stycznia – sobota – godzina 21.15

Zajęcia odbędą się na lodowisku przy ul. Siedleckiego 7 (obok hali targowej). Poprowadzą je wykwalifikowani instruktorzy Krakowskiego Klubu Curlingowego, którzy Ferie z curlingiem organizują już po raz ósmy. Na zajęcia warto zabrać ze sobą ciepłą odzież i obuwie sportowe na zmianę, a także wyposażyć się pozytywny nastrój do szczotkowania lodu! A czeka nas nie tylko nauka szczotkowania, ale też utrzymywania równowagi na lodzie, wypuszczania kamieni i trafiania nimi do celu.

Gorąco zapraszamy wszystkich zapaleńców sportów zimowych, w szczególności zaś młodzież szkolną i studentów.

Ferie c curlingiem

Krakowski Klub Curlingowy narodził się z inicjatywy grupy młodych osób pragnących propagować w Krakowie tę - wtedy niemalże nieznaną, a niezwykle ciekawą - dyscyplinę sportu. Zebranie założycielskie Klubu odbyło się 5 października 2002 roku. Po kilku miesiącach trudów i przygotowań, 11 marca 2003 roku udało się zarejestrować stowarzyszenie. Od tego dnia Krakowski Klub Curlingowy został oficjalnym i prawdziwym klubem sportowym! Do największych curlingowych sukcesów Klubu należą między innymi trzecie miejsce i brązowy medal wywalczone na III Mistrzostwach Polski, szóste miejsce wywalczone na I Mistrzostwach Polski oraz udział jako druga reprezentacja Polski w turniejach Baltic Cup 2006.

Curling należy do zespołowych sportów zimowych i nazywany jest „szachami na lodzie”, gdyż oprócz umiejętności zawodników liczy się odpowiednia strategia sprawiają. Jest on rozgrywany na prostokątnej tafli lodu. W rywalizacji biorą udział dwie drużyny liczące po 4 zawodników. Do gry używa się ciężkich granitowych kamieni, które są wypuszczane na lodzie w kierunku celu zwanego „domem”. Curling wywodzi się z XVI-wiecznej Szkocji. W XIX wieku gra ta została przeniesiona do Anglii, USA oraz krajów alpejskich. Od 1998 roku jest dyscypliną olimpijską.

 

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.