Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Jak znaleźć?» Narzędzia» Rok Wiary» Apetyt na wiarę» Wiara w Pismo Święte

Wiara w Pismo Święte

Wiara w Pismo Święte - fot. Charles Clegg - flickr.com Wiara w Pismo Święte - fot. Charles Clegg - flickr.com

Co może powiedzieć dziecko o swoim ojcu, którego nie poznało za życia? Tylko to co o nim przekazała mu matka. Co może powiedzieć o swojej wierze, o Jezusie Chrystusie chrześcijanin? Tylko to co przekazuje mu Pismo Święte i żywa Tradycja Kościoła. Bóg zechciał objawić siebie człowiekowi, uczynił to przez Słowo. Tym Słowem jest Chrystus – jedyne Słowo Pisma Świętego.

Pismo Święte – tak Starego jak i Nowego Testamentu – jest naszym pokarmem i mocą. Przez Nie i w Nim działa Bóg, który wypowiada Słowo – jedyne Słowo, w którym wypowiada się cały. Św. Paweł pisze do Tesaloniczan : …nieustannie dziękujemy Bogu, bo gdy przyjęliście słowo Boże, usłyszane od nas, przyjęliście je nie jako słowo ludzkie, ale jako to, czym jest naprawdę – jako słowo Boga, który działa w was wierzących. Dlatego Kościół zawsze czcił Pismo Święte, podobnie jak czci Ciało Pana.

Z czym może się bardziej kojarzyć wiara, jeśli nie z Pismem Świętym. W mojej rodzinnej parafii jest dekoracja, która została przygotowana z okazji Roku wiary. W prezbiterium na pulpicie jest rozłożony Ewangeliarz i Katechizm Kościoła Katolickiego obok których pali się olejna lampka. Wiara chrześcijańska nie jest religią Księgi, lecz religią słowa Bożego, które – jak pisze św. Bernard z Clairvaux – nie jest słowem spisanym i martwym, lecz Słowem Wcielonym i żywym.

Wiara rodzi się ze słuchania, stąd logiczna zależność - by naśladować Jezusa, trzeba go pokochać, aby Go pokochać, trzeba poznać, aby Go poznać trzeba sięgnąć do źródła, do kart Pisma Świętego. Wskazał na to św. Hieronim stwierdzając, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.

Dzięki Ci Panie za Twoje Słowo, które nie jest przeszłością. Ty nie przemawiasz do przeszłości, lecz do teraźniejszości. Przez Nie rozmawiasz dzisiaj z nami, obdarzasz nas światłem, pokazujesz drogę, którą mamy iść i dajesz nam odczuć, że jesteś przy nas. Bądź uwielbiony w swoim Słowie teraz i na wieki wieków. Amen

Multimedia

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.