Co ja czytam?

Blog poświęcony książkom i czytaniu. Prezentujemy nowości wydawnicze. Recenzujemy - polecamy pozycje wartościowe, odradzamy te, które niewarte są uwagi. Publikujemy fragmenty książek i rozmowy na ich temat. Zapraszamy do konkursów, w których można wygrać ...książki.

Kalendarz wpisów
Styczeń 2020
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Home» Nasi blogerzy» Co ja czytam?» Nowości wydawnicze

Nowości wydawnicze

"Święty nie z tej ziemi"

Święty nie z tej ziemi - opowiadanie o Martinie de Porres

Na kilka dni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie, wydawnictwo franciszkanów Bratni Zew oddaje do rąk czytelników książkę o jednym z patronów tego wydarzenia – św. Martinie de Porres.

...więcej
"Abraham. Niezwykła podróż wiary pewnego nomady"

"Abraham. Niezwykła podróż wiary pewnego nomady"

Kim był Abraham – biblijny patriarcha, uznawany zgodnie przez żydów, chrześcijan i muzułmanów za „ojca wiary”? Dlaczego niezwykła historia jego przyjaźni z Bogiem stała się punktem przełomowym w dziejach ludzkości? Czego możemy nauczyć się od tego starożytnego nomady dzisiaj – w epoce smartfonów i internetu?

...więcej
"Jan Kaczkowski. Życie pod prąd. Biografia"

„Życie pod prąd” - biografia ks. Jana Kaczkowskiego

Na 13 marca krakowskie wydawnictwo WAM zapowiada premierę książki „Jan Kaczkowski. Życie pod prąd. Biografia” autorstwa Przemysław Wilczyńskiego.

...więcej
"Slow life według ojca Leona"

Slowlife według ojca Leona

A gdyby tak zaszyć się gdzieś w ciszy, oczyścić umysł, pobyć chwilę offline? Tysiącletnie mury tynieckiego klasztoru to idealne miejsce na duchowe spa. Blisko natury, z dala od medialnego zgiełku, można wypić kawę z najbardziej wyluzowanym polskim mnichem. I porozmawiać o tym, co się naprawdę liczy.

...więcej
„O szczęściu prostego życia”

Święty Franciszek na dziś!

Czy mniej to rzeczywiście więcej? Ile rzeczy muszę posiadać? Jacy ludzie naprawdę czynią mnie szczęśliwym? Na te i wiele innych pytań odpowiada książka Paulusa Terwitte OFMCap – „O szczęściu prostego życia. Inspiracje Regułą Świętego Franciszka z Asyżu”.

...więcej
"Poskromienie złośnicy"

„Poskromienie złośnicy” – Lysa TerKeurst

Lysa TerKeurst – znana z bestsellerowego poradnika „Stworzona, by pragnąć” – w swojej najnowszej książce „Poskromienie złośnicy” pokazuje, jak ująć w karby nieokiełznane emocje. Książka obfituje w szczere osobiste przykłady oraz praktyczne zasady oparte na prawdach biblijnych. Zawarte tu wskazówki pomogą ci określić typ twoich reakcji emocjonalnych i zapanować nad skłonnością do wybuchów lub niezdrowego tłumienia emocji. Dowiesz się też, jak rozwiązywać konflikty w kluczowych relacjach z innymi ludźmi i jak odpowiednio reagować na sytuacje pozostające poza twoją kontrolą.

...więcej
"Stając się sobą"

"Stając się sobą" – Stasi Eldredge

Stasi Eldredge – współautorka bestsellerów „Urzekająca” oraz „Miłość i wojna” – powraca w nowej książce. „Stając się sobą” to intymne świadectwo zmagań Stasi z bagażem przeszłości, z uzależnieniami i kompleksami. Dzieląc się swoją historią, autorka jednocześnie zaprasza czytelniczki do wspólnego poszukiwania Bożej wizji kobiecości, zachęcając każdą z nas do tego, by coraz pełniej stawała się sobą – kobietą wymarzoną i ukształtowaną przez Stwórcę

...więcej
"Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej"

Michał Rusinek o Wisławie Szymborskiej napisał „Nic zwyczajnego”

Najnowsza książka Michała Rusinka „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” swoją premierę ma 28 stycznia 2016 r. – w przeddzień 4. rocznicy śmierci Wisławy Szymborskiej oraz w 20. rocznicę przyznania poetce literackiej Nagrody Nobla.

...więcej
„Miłosierdzie to imię Boga”

Najważniejsza religijna książka roku – wywiad-rzeka z papieżem Franciszkiem

„Pozwala poznać myśli i serce papieża Franciszka! Wyzwanie dla Kościoła!” – twierdzą wydawcy wywiadu-rzeki z papieżem Franciszkiem „Miłosierdzie to imię Boga”. Dziś premiera książki w Rzymie.

...więcej
"Święci codziennego użytku"

„Święci codziennego użytku” – najnowsza książka Szymona Hołowni

„Chciałbym, by książka była praktycznym przewodnikiem pomagającym samodzielnie powołać do życia niebiańskie zaplecze, grupę wsparcia wysokościowego” – mówi Szymon Hołownia, autor książki „Święci codziennego użytku”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

...więcej
"Takie piękne życie"

Portret Wojciecha Kilara piórem dziennikarki „Gościa Niedzielnego”

Najbardziej osobisty portret słynnego kompozytora – dwa lata po jego śmierci – tak o książce „Takie piękne życie. Portret Wojciecha Kilara” Barbary Gruszki-Zych pisze jej wydawca – Wydawnictwo Niecałe.

...więcej
„Pani Hazel i Klub Rosy Parks”

„Pani Hazel i Klub Rosy Parks”

„Pani Hazel i Klub Rosy Parks” to słodko-gorzka opowieść o kobiecej sile i prawdziwej, rodzącej się w bólach przyjaźni. Wydaje się, że nic nie może przerwać głębokiej depresji Hazel Graham. Wyrwanej z nizin społecznych kobiecie, która zupełnie nie odnajduje się w rolach żony i matki, tragicznie umiera dziecko. Nagle pojawia się Vida. Służąca pomaga Hazel wrócić do życia i razem rozpoczynają walkę o prawa czarnoskórych mieszkańców Missisipi.

...więcej
"Czasem trupy zmartwychwstają"

Znani raperzy szczerze o swoim uzależnieniu

Narkotyki, dopalacze, alkohol – te używki w ostatnim czasie zbierają śmiertelne żniwo. Jak rozmawiać i uchronić młodych ludzi przed uzależnieniem? Nieodzowną pomocą może stać się nowy film Wydawnictwa Świętego Wojciecha – „Czasem trupy zmartwychwstają”, ukazujący trudną drogę wychodzenia z nałogu, jaką odbyli dwaj młodzi hiphopowcy.

...więcej
„Uzdrowienie nad sadzawką Siloam”

Tajemnica nawrócenia nad Siloam

Wydawnictwo Świętego Wojciecha poleca najnowszą książkę autora bestsellerów – José Prado Floresa – „Uzdrowienie nad sadzawką Siloam”.

...więcej
"Liturgia Jezusa Chrystusa"

Nowa książka ks. Porosły

We wtorek, 9 czerwca 2015 odbędzie się sesja popularnonaukowa pt. „Problemy teologii liturgii” II, połączona z promocją książki „Liturgia Jezusa Chrystusa. O uwielbieniu Boga i uświęceniu człowieka” autorstwa ks. Krzysztofa Porosły.

...więcej
"Bóg i geometria"

„Bóg i geometria” – nowa książka ks. prof. Hellera

- Zupełnym zaskoczeniem dla czytelnika może być to, że pierwsze sobory formułując Credo, które odmawiamy w czasie mszy korzystały z problemów związanych z geometrią – mówi o swojej nowej książce ks. prof. Michał Heller. Na rynku wydawniczym właśnie ukazała się pozycja „Bóg i geometria” autorstwa laureata Nagrody Templetona.

...więcej
"Szwejk"

Szwejk Jaroslava Haška w nowym przekładzie

Nowego tłumaczenia, które ukazało się na rynku nakładem wydawnictwa Znak, dokonał Antoni Kroh – pisarz, etnograf, historyk kultury, tłumacz prozy słowackiej i czeskiej, badacz i kurator wystaw poświęconych kulturze ludowej Karpat. Laureat Nagrody im. ks. Prof. Bolesława Kumora oraz Nagrody im. Romana Reinfussa. Reporter Mariusz Szczygieł o tłumaczu „Losów dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej” mówi tak: „Kiedy proponują mi udział w jakimś publicznym spotkaniu obok Antoniego Kroha, zawsze odmawiam. Mówię, że nie wyobrażam sobie, aby ministrant miał się wypowiadać przy papieżu”.

...więcej
„Jak znaleźć księcia z bajki w stawie pełnym ropuchów”

„Jak znaleźć księcia z bajki w stawie pełnym ropuchów” Kennetha Ryana

„Udaję silną przed światem, ale w głębi serca boję się, że nigdy nie znajdę mężczyzny, który mnie pokocha”. „Wszyscy wartościowi mężczyźni są już zajęci”. „Nie zatrzymam przy sobie chłopaka, jeśli nie pójdę z nim do łóżka”. Brzmi znajomo? Nie ty jedna dochodzisz do takich wniosków. Wiele kobiet czuje dokładnie to, co ty – są zniechęcone pozornym brakiem odpowiednich kandydatów na męża lub rozczarowane własnymi naiwnymi decyzjami, które podjęły, próbując ratować związek bez przyszłości. Pragniesz poznać swojego księcia, ale z twoich doświadczeń wynika, że dokoła krążą jedynie stada ropuchów. Nie załamuj się.

...więcej
„Bądź uzdrowiony mocą Jezusa”

„Bądź uzdrowiony mocą Jezusa” Boba Schuchtsa

Masz dom i rodzinę? A może jesteś realizującym się zawodowo singlem? Osiągasz w życiu sukcesy i czujesz się spełniony. Ale czy na pewno jesteś szczęśliwy? Czy nie masz jednak wrażenia, że czegoś ci brakuje? Że jakaś część ciebie potrzebuje uzdrowienia?

...więcej
"Dwaj bracia"

„Dwaj Bracia” Bena Eltona

Jest rok 1920, Berlin. Frieda Stengel, niemiecka Żydówka, rodzi Paulusa i Ottona. W Monachium – powstaje zbrodnicza NSDAP. Losy bliźniaków wydają się przesądzone. Jeden z chłopców trafia do szkoły kadr Wehrmachtu i SS, drugi walczy na froncie. W imię miłości do tej samej dziewczyny. Jeden kieruje się sercem, drugi – rozumem. Czy kłamstwo i zdrada to jedyna gwarancja przeżycia? Czy los można przekupić, a miłość jest ślepa? Wojna się kończy, ale życie pisze najbardziej nieoczekiwane scenariusze dla tych co przeżyli. W brytyjskim Secret Service i komunistycznej Stasi.

...więcej
1123» 3