Przemysław Radzyński

Blog redaktora naczelnego

Kalendarz wpisów
Listopad 2019
P W Ś C P S N
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Home» Nasi blogerzy» Przemysław Radzyński» Archiwum: Wrzesień 2012

Archiwum: Wrzesień 2012

Kampania "Jestem!"

Bogu dzięki za ateistow

W Krakowie pojawiło się kilka innych dość intrygujących billboardów. Czarne tło, białe czcionki z hasłami: „Jestem! Chociaż mnie nie widzisz…”, „Jestem! Nieśmiertelny!”, „Wszystko przemija… a ja wciąż jestem!”. Oprócz spójnej kolorystyki i kroju liter, charakterystycznym elementem łączącym wszystkie plakaty jest krzyż w czerwonym prostokącie stylizowanym na wykrzyknik. Z profilu na Facebooku „Jestem – Kraków” można się dowiedzieć jeszcze o butelkach wody, których etykiety były utrzymane w tej samej konwencji z napisem „Jestem! Spragniony…”.
Nie wiem czy jest to odpowiedź na przedsięwzięcie Fundacji Wolność od Religii, ale akcja wygląda na teaser jakiejś większej inicjatywy. Magdalena Dobrzyniak komentując tę kampanię na blogu pisze, że to element zaplanowanej na październik ewangelizacji Krakowa. Organizatorzy inicjatywy „Bliżej Mocniej Więcej” zaprzeczają jednak jakoby mieliby być autorami billboardów. Hasła i elementy graficzne wskazują, że jest to kampania związana z treściami religijnymi. Więcej dowiemy się za niecałe pięć dni – tak przynajmniej wynika z licznika na stronie www.jestem.net.pl.

...więcej
John Cage - fot. Steve Bowbrick - flickr.com

Pogłośnić ciszę

W dzisiejszej Ewangelii czytamy, że Jezus „z nastaniem dnia wyszedł i udał się na miejsce pustynne” (Łk 4, 42a). Pustynia Jezusa to miejsce, gdzie spotyka się ze swoim Ojcem, gdzie w ciszy słyszy Boże słowo, pustynia to Jezusowy moment Cage'owski.

...więcej