Przemysław Radzyński

Blog redaktora naczelnego

Kalendarz wpisów
Luty 2020
P W Ś C P S N
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Home» Nasi blogerzy» Przemysław Radzyński» Archiwum: Czerwiec 2013

Archiwum: Czerwiec 2013

eSPe 101

Troska studentów dziennikarstwa o „czystość” przekazu katolickiego portalu

Po ostatnim wpisie dotyczącym dziennikarskiej manipulacji mojego bloga w portalu „Moje powołanie” odwiedzili studenci dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Część z nich żywo przejęła się banerem promującym ciągle aktualny numer Kwartalnika eSPe zatytułowany „Czysty seks i sexy czystość”. Baner zrobiono na podstawie okładki czasopisma, gdzie oprócz wspomnianego hasła znajdują się spoglądający na siebie kobieta i mężczyzna pod kołdrą.

...więcej
Kard. Stanisław Dziwisz podczas konferencji prasowej z okazji II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia - fot. Archiwum Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Strażnik strażniczki, czyli historia pewnej manipulacji dziennikarskiej

Wielokrotnie, kiedy słyszałem polityków mówiących, że ich słowa zostały wyrwane z kontekstu, a wypowiedź zmanipulowana, myślałem: „chlapnął jakieś głupstwo, a teraz się głupio tłumaczy – przecież wyraźnie słyszałem w radio / w telewizji, że faktycznie to powiedział”. Naiwnie ufałem kolegom dziennikarzom. Nie wiem czy politycy, którzy zarzucają dziennikarzom wyrwanie ich słów z kontekstu, zawsze mogą czuć się zmanipulowani przez media. Wiem, że dziennikarzom nie zawsze zdarza się mówić prawdę.

...więcej
Ludzie przed Kościołem Mariackim w Krakowie - fot. wikimedia.org

Leszek Miller wspiera ewangelizację

Dyskusja, którą wywołali polscy hierarchowie w czasie Bożego Ciała i tuż przed nim wydaje mi się bardzo istotna i sądzę, że z perspektywy Kościoła nie powinna być raczej wyciszana. Wypowiedzi abp. Michalika i kard. Dziwisza zostały sprowadzone do komentarzy na temat in vitro czy związków partnerskich, albo jak chce Leszek Miller do sporu o prymat prawa. Obaj hierarchowie idą o wiele dalej i podnoszą kwestię sumienia.

...więcej