Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» O nas» Kim jesteśmy

Kim jesteśmy

Lina i uprząż gwarantują bezpieczeństwo, jednak strach zawsze wprowadza niepewność. Pozostaje tylko zaufanie. Fot. humbert115 - flickr.com Lina i uprząż gwarantują bezpieczeństwo, jednak strach zawsze wprowadza niepewność. Pozostaje tylko zaufanie. Fot. humbert115 - flickr.com

Witaj na stronach portalu „Moje powołanie”!

Każdy, kto szuka swego powołania, doświadcza trzech rodzajów sytuacji. Dobrym przygotowaniem do rozeznania jest określenie, w której z nich się znajdujemy.

Są tacy, którzy od pewnego czasu, czują zbliżającą się w ich życiu zmianę. Konkretnie nie wiedzą, w którym kierunku ich życie ma biec dalej, ale czują, że ich życie nie ma wystarczająco głębokiego sensu albo już nie odpowiada w pełni ich oczekiwaniom. Wtedy pojawia się pytanie: „Co robić?”.

Niektórzy odkrywają, że są wzywani ku określonej zmianie, czemuś nowemu w stosunku do ich dotychczasowego życia. Wtedy pojawia się pytanie: „Czy tego chce dla mnie Bóg?”.

Są wreszcie tacy, którzy zrobili już bardzo dużo, by zyskać jako taką pewność. Wiedzą, że Bóg ich powołuje, ale... no właśnie, tu pojawia się pytanie: „czy to jest ten moment?”.

W każdej z tych sytuacji może pojawić się zniechęcenie, znudzenie a nawet ciągłe niezadowolenie. Te uczucia rodzą się na styku przekonania o konieczności podjęcia decyzji i jednoczesnej obawie przed konsekwencjami z nią związanymi.

Kiedy sam rozeznawałem powołanie, podczas jednej z rozmów z o. Józefem Tarnawskim, duszpasterzem powołań, usłyszałem coś, co przekonało mnie, że w każdym wyborze konieczne jest zaufanie. O. Józef powiedział wtedy, że z ostateczną decyzją jest jak ze skokiem na bungee. Lina i uprząż gwarantują bezpieczeństwo, jednak strach zawsze wprowadza niepewność. Pozostaje tylko zaufanie.

Nasz portal zrodził się z potrzeby pomocy każdemu, który znalazł się w jednej z określonych sytuacji i czuje się niepewnie. Portal tworzą zakonnicy, pijarzy i szereg osób z nimi związanych. Dzięki pracy z młodymi, zauważamy, że tej niepewności i braku zaufania jest coraz więcej.
Zdajemy sobie sprawę, że Pan za każdym razem powołuje inaczej. Przecież każdy z nas ma swoją, osobistą historię życia, a ta jest tak bardzo związana z powołaniem. Jednak jesteśmy przekonani, że istnieją pewne środki pomocne w rozeznawaniu i potwierdzeniu Bożego wezwania. Trzy główne działy portalu: „Czego szukać?”, „Jak znaleźć?”, „Co wybrać?” zawierają treści, które pomogą przeżyć okres niepewności i ufamy, że pozwolą znaleźć odpowiedzi na liczne pytania, jakie mogą się zrodzić w procesie rozeznawania powołania.

Wiemy, że kontakt osobisty jest bardzo ważny. „Moje powołanie” nie jest tylko stroną prezentującą treści. Jest miejscem, w którym może dokonać się spotkanie między czytelnikiem a kapłanem, osobą świecką czy siostrą zakonną bądź zakonnikiem. Służą temu specjalne miejsca na naszym portalu: Blogi, Listy o powołaniu czy Napisz do nas a także portalowy profil na Facebooku.

Chcemy, by każdy odwiedzający naszą stronę poczuł się dobrze. By mógł znaleźć pośród prezentowanych treści odpowiedni klimat pomagający odkryć Boże marzenie o sobie. Przy pomocy tego portalu chcemy towarzyszyć w procesie budowania zaufania do Tego, który marzy o przyszłości każdego z nas.

O. Pedro Aguado SP

Przesłanie o. Generała

Za pośrednictwem tego krótkiego przesłania, pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję Ci za Twoje zainteresowanie Zakonem Pijarów. Oby odwiedziny na tej stronie internetowej pomogły Ci w podążaniu drogą prowadzącą do odkrycia chrześcijańskiego powołania, nazwania Twoich oczekiwań i tego, czego w życiu pragniesz – w wierności temu, do czego Bóg Cię wzywa.

...więcej