Co ja czytam?

Blog poświęcony książkom i czytaniu. Prezentujemy nowości wydawnicze. Recenzujemy - polecamy pozycje wartościowe, odradzamy te, które niewarte są uwagi. Publikujemy fragmenty książek i rozmowy na ich temat. Zapraszamy do konkursów, w których można wygrać ...książki.

Kalendarz wpisów
Styczeń 2020
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Home» Nasi blogerzy» Co ja czytam?» Recenzje» Uzdrowienie duchowe modlitewną odpowiedzią na prośbę o cud –... 04 listopada 2013

Uzdrowienie duchowe modlitewną odpowiedzią na prośbę o cud – „Modlitwa nieznajomej”

"Modlitwa nieznajomej" "Modlitwa nieznajomej"

Amanda Vance to zastępca dyrektora szpitala. Jej historia zaczyna się w momencie bardzo burzliwych zmian w kadrach szpitala. W tym czasie musi ona zdecydować, czy jest już gotowa wrócić do swej dawnej pracy – na oddział intensywnej opieki noworodków, na którym ostatni raz była rok temu?

Dlaczego? Rok temu Amanda Vance urządzała wraz ze swym mężem Chrisem pokój dla dziecka, którego długo oczekiwali. Pokój pozostaje jednak pusty. Dziecko zmarło, a Amanda wciąż nie może poradzić sobie z całą tą sytuacją, ciągle pogrążona jest w żałobie. Bowiem „powrót do zdrowia wymaga czasu i zawsze trwa to dłużej, niżbyśmy sobie tego życzyli. Zwłaszcza gdy chodzi o rany serca” (s. 27). Wybawieniem okazuje się jednak propozycja sąsiadki Emily, aby wraz z nią udała się w podróż do Izraela.

Niezwykły splot zdarzeń, opisanych w książce pt. „Modlitwa nieznajomej” autorstwa Dacisa Bunn, sprawia, że Amerykanka staje się odpowiedzią na modlitwę nieznajomej kobiety – Izraelitki. Kobieta ta modli się o cud uzdrowienia dla swojego dziecka bądź .... o cud przemiany swego serca, by mogła przyjąć ewentualną śmierć dziecka.

Dziecko Izraelitki cierpi na chorobę, której nie mogą zdiagnozować tamtejsi lekarze. Jest bardzo nieufne wobec otoczenia, ale do Amandy od razu się przywiązuje. Zachowanie dziecka sprawia, że Amanda zaczyna otwierać się i powoli akceptować swoją sytuację. Nie wie jednak również, że jej wyjazd i radość jaką zaczyna odzyskiwać, jest również doświadczeniem jej męża Chrisa. Chris – który został w domu wraz z mężem sąsiadki – również przechodzi swoistego rodzaju przemianę wewnętrzną, która spowodowana jest także zmianami i w jego pracy zawodowej.

Warto przeczytać tę pozycję, by przekonać się, że można pogodzić się ze stratą, jeśli otworzymy się na Bożą Miłość, która ma uzdrawiającą moc. [Dorota Mazur]


Davis Bunn, Modlitwa nieznajomej, Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań 2013

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.