Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Jak znaleźć?» Narzędzia» ŚDM - Kraków 2016

ŚDM - Kraków 2016

ŚDM 2016 Kraków ŚDM 2016 Kraków

Strona poświęcona przygotowaniom do Światowego Dnia Młodzieży 2016, który odbędzie się w Krakowie.

Droga Krzyżowa podczas ŚDM na krakowskich Błoniach - fot. Mazur / episkopat.pl

Droga Krzyżowa młodych z papieżem Franciszkiem

Rozważania Drogi Krzyżowej autorstwa bp. Grzegorza Rysia przygotowane na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. W nabożeństwie na krakowskich Błoniach wziął udział papież Franciszek.

...więcej
Młodzież - fot. Adrian Jeziorek / KO ŚDM Kraków 2016

Te dni wyreżyserował sam Bóg

Z Katarzyną Kozioł, rzecznikiem prasowym Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży w Siedlcach i asystentem sekretarza generalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie, rozmawia Agnieszka Wawryniuk.

...więcej
Młodzież - fot. Adrian Jeziorek / KO ŚDM Kraków 2016

Dzień Otwarty Światowych Dni Młodzieży

W najbliższą sobotę 2 lipca w budynku Filharmonii Krakowskiej odbędzie się Dzień Otwarty Światowych Dni Młodzieży. Mieszkańcy Krakowa będą mogli zadać pytania dotyczące organizacji i przebiegu ŚDM odpowiednim służbom i przedstawicielom Komitetu Organizacyjnego.

...więcej
ŚDM 2016 Kraków

Zanim rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży…

Światowe Dni Młodzieży wielu z nas postrzega pozytywnie, ale nie wszyscy. Niektórzy traktują to wydarzenie jako kłopot. Trzeba je jakoś opanować, ogarnąć, przeżyć i – zapomnieć. Czy można coś więcej?

...więcej
Bp Henryk Tomasik - fot. Episkopat.pl

Biskupi zapraszają polską młodzież na ŚDM

Biskupi zgromadzeni na 373. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski zaprosili młodych Polaków do udziału w Światowych Dniach Młodzieży.

...więcej
O. Leon Knabit OSB - fot. YouTube.com

O. Leon Knabit ambasadorem ŚDM

O. Leon Knabit OSB to osoba, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Benedyktyn z Tyńca, znany ze swojej otwartości, świetnego kontaktu z młodzieżą i rewelacyjnego poczucia humoru. Autor wielu książek oraz gospodarz programów telewizyjnych. W 2009 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ciągle aktywny – prowadzi własnego bloga. A teraz jest też Ambasadorem Światowych Dni Młodzieży.

...więcej
Spot ŚDM - fot. Marianna Gurba / KO ŚDM Kraków 2016

Spot wolontariatu ŚDM w TVP i na YouTube

Na antenie TVP 1 w niedzielę 29 maja odbyła się premiera spotu promującego wolontariat w czasie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Zapisy na wolontariat krótkoterminowy w czasie ŚDM trwają do końca maja.

...więcej

Rekolekcje „Dla nas i całego świata” po raz czwarty

Ks. Artur Godnarski – znany ewangelizator i koordynator inicjatywy Przystanek Jezus – będzie gościem czwartej odsłony oficjalnych rekolekcji „Dla nas i całego świata”, przygotowywanych przez Komitet Organizacyjny ŚDM 2016. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 marca, w wigilię Niedzieli Palmowej, która jest świętowaniem ŚDM w wymiarze diecezjalnym.

...więcej
Bł. Piotr Jerzy Frassati - fot. wikipedia.org

Papieska niespodzianka na ŚDM

Papież Franciszek ma dla młodzieży specjalną ofertę. „Bądźcie jak Frassati!” – wskazuje na ich rówieśnika. Relikwie bł. Pier Giorgia Frassatiego przyjadą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. 

...więcej
Młodzież - fot. Adrian Jeziorek / KO ŚDM Kraków 2016

Ruszyła oficjalna rejestracja do Festiwalu Młodych

Ruszyła oficjalna rejestracja do Festiwalu Młodych – części ŚDM Kraków 2016 składającej się z wydarzeń kulturalnych i duszpasterskich. Aby móc współtworzyć zarówno Festiwal Młodych, jak i Centrum Powołaniowe, należy wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny online. W ramach Festiwalu Młodych planowane są m.in. koncerty, spektakle, pokazy tańca i inne wydarzenia kulturalne, nawiązujące tematycznie do hasła lipcowego spotkania. W trakcie ŚDM zostanie także utworzone miejsce, które pomoże młodym poznać różne drogi realizacji powołania. Centrum Powołaniowe będzie składało się z dwóch części: prezentacji działalności wspólnot, zakonów, zgromadzeń i organizacji katolickich oraz Akademii (Boga, Rodziny, Pracy, Miłosierdzia).

...więcej
Rekolekcje "Dla nas i całego świata"

Rekolekcje „Dla nas i całego świata” już po raz drugi w Łagiewnikach

W sobotę 16 stycznia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się druga odsłona rekolekcji „Dla nas i całego świata”. To propozycja formacyjna Komitetu Organizacyjnego ŚDM dla młodych przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Tym razem konferencję o miłosierdziu i uczynkach miłosierdzia wygłosi ks. Michał Olszewski SCJ.

...więcej
Biskup Rafał Markowski oraz Patrycja i Grzegorz Markowscy - fot. YouTube.com

Rodzina Markowskich zaprasza na ŚDM

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 mają swoich Ambasadorów. Wśród grona kilkunastu powszechnie znanych osób jest rodzina Markowskich. Biskup Rafał Markowski oraz Patrycja i Grzegorz Markowscy opowiadają, dlaczego warto być na spotkaniu młodych z papieżem Franciszkiem w 2016 roku w Krakowie.

...więcej
Jasiek Mela - fot. pozahoryzonty.org

Ambasadorzy ŚDM

Ambasadorzy będą popularyzować spotkanie w Krakowie w lipcu 2016 roku i idee ŚDM, oraz angażować się w akcje związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Jednak przede wszystkim, poprzez swój przykład będą stanowić dla młodych inspirację do niesienia świadectwa wiary, a dzięki swoim dokonaniom zawodowym pokażą, że wiara chrześcijańska jest fundamentem dobrego i kreatywnego życia.

...więcej
Chór - fot. pixabay.com

Nabór do chóru ŚDM

Trwa dodatkowy nabór do chóru, który ma stworzyć oprawę muzyczną przyszłorocznych wydarzeń z udziałem Ojca Świętego w Krakowie. Przez stronę www.krakow2016.com można zgłaszać się do 26 grudnia. - Zważywszy na to, że ma to być bardzo duży zespół, zależy nam na dobraniu różnorodnych barw głosu śpiewaków. Chcieliśmy, by powstała mieszanka zróżnicowanych głosów, która stworzy pięknie brzmiący zespół wokalny – tłumaczy zasady oceny chórzystów prof. Wiesław Delimat.

...więcej
Rekolekcje "Dla nas i całego świata"

Ruszają rekolekcje „Dla nas i całego świata”

W sobotę 12 grudnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach rekolekcji „Dla nas i całego świata”, przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu z Brazylii przybliżą ideę Bożego Miłosierdzia i uczynków miłosierdzia.

...więcej
Młodzi Misjonarze Miłosierdzia

Rusza projekt Młodzi Misjonarze Miłosierdzia

8 grudnia 2015 r. odbędzie się oficjalna inauguracja projektu „Młodzi Misjonarze Miłosierdzia”. W tym dniu rozpocznie się zbieranie świadectw dotyczących uczynków miłosierdzia, które utworzą Księgę Czynów Miłosierdzia. Księga zostanie wręczona papieżowi Franciszkowi podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (26-31 lipca 2016 r.).

...więcej
Cz@t ze Słowem - fot. www.kdm.org.pl

Cz@t ze Słowem!

Trzyletni program przygotowań duchowych do ŚDM 2016 w Krakowie w pierwszym roku bazuje na Słowie Bożym, które prowadzi człowieka do wiary w Jezusa, Syna Bożego. Punktem wyjścia spotkań miesięcznych jest jednak sytuacja egzystencjalna młodego człowieka. Materiały przygotowane na każdy miesiąc zawierają wprowadzenie tematyczne dla animatora, konspekt spotkania w grupie, medytacje biblijne do indywidualnego wykorzystania, video komentarze do niedzielnych Ewangelii oraz propozycję wspólnotowej celebracji.

...więcej