Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Kwartalnik eSPe» Numery» eSPe 97 – Chrześcijański singiel?» Sylwetka

Sylwetka


Cały artykuł przeczytasz w 97 numerze kwartalnika eSPe w wersji papierowej lub elektronicznej.

Świecka misja miłości – Wanda Błeńska

Ma sto lat. Nie wyszła za mąż – twierdzi, że nie zakochała się na tyle. Nie jest w zakonie. Czy może zatem czuć się spełniona? Odpowiedź jest prosta – tłumaczy ją sama bohaterka: „W życiu najważniejsze jest, być w otoczeniu ludzi, których się kocha i przez których jest się kochanym.”

...więcej

Wybrał samotność ze względu na Chrystusa – Kiko Argüello

Kiko Argüello urodził się w León (Hiszpania) w 1939 r. jednak większość swojego życia spędził w Madrycie. Od najmłodszych lat odznaczał się zdolnościami artystycznymi, dlatego po skończeniu szkoły średniej rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Madrycie. Dorastał w katolickiej i religijnej rodzinie. Podobnie jak inni przyjął sakramenty, jednak chrześcijaństwa nie przeżywał w sposób szczególny. Nie miał doświadczenia Boga – jego wiara była pustym rytuałem.

...więcej