Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Jak znaleźć?» Narzędzia» Ziarno Słowa - medytacje na niedzielę

Ziarno Słowa - medytacje na niedzielę

Ziarno Słowa Ziarno Słowa

Chcesz medytować nad Pismem Świętym, ale nie wiesz jak? Pomożemy ci w tym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Słowem Bożym na stronie www.wsdsac.pl. Nasze rozważanie, które przygotowują pallotyńscy klerycy, można przeczytać lub wysłuchać w wersji audio. Zachęcamy także do wysłuchania medytacji na antenie radia www.nowohuckie.PL w każdą niedzielę o godz. 8.00, 11.00, 14.50, 19.50.

Al. Dominik Gaładyk SAC

Ziarno Słowa na XIII Niedzielę Zwykłą Rok C

Pan Jezus wysyła swoich posłańców także do mnie. Zapowiadają oni Jego przybycie. Przygotowują moje serce na przyjęcie Pana Zastępów – Króla Niebios. Czy jest w moim sercu miejsce dla Pana Jezusa, który idzie na śmierć za mnie? Czy choć trochę chcę Mu pomóc w drodze do chwały Krzyża? Pan Jezus idzie dalej. I ktoś mówi: Pójdę za Tobą dokądkolwiek się udasz. Gdzie jesteś człowieku, który tak zapewniałeś? Czy stałeś pod krzyżem, kiedy Chrystus zwyciężał śmierć?

...więcej
Al. Jan Jabłuszewski SAC

Ziarno Słowa na XII Niedzielę Zwykłą Rok C

Bez wyjścia z Jezusem na miejsce odosobnione, bez bycia blisko Niego na pewno nie udzielimy odpowiedzi takiej, jakiej udzielił św. Piotr. Bez osobistego spotkania z Jezusem nie można w pełni świadomie powiedzieć o Nim, że uznajemy Go za Mesjasza Bożego. Żeby odpowiedzieć na pytanie kim dla mnie jest Jezus muszę Go poznać. Inaczej odpowiedź będzie oparta o teorie innych, nie będzie adekwatna do pytania, ponieważ nie będzie moja. Kiedy spotkamy Jezusa, bez wątpienia się z Nim zaprzyjaźnimy.

...więcej
Al. Dominik Gaładyk SAC

Ziarno Słowa na XI Niedzielę Zwykłą – Rok C

Razem z Panem Jezusem chodźmy na posiłek. Zaprosił nas jeden z faryzeuszów. Przyszła także kobieta grzeszna. Nie była zaproszona. Co więc sprawiło, że przyszła? A może lepiej zapytać, kto stał się powodem przyjścia grzesznej na ucztę do faryzeusza? Pan Jezus i Jego obecność – On stał się powodem spotkania z grzesznicą. Faryzeusz ocenia ją myśląc, że gdyby Pan Jezus wiedział kim ona jest… To co? Nie przyjąłby jej?

...więcej
Al. Sebastian Rolka SAC

Ziarno Słowa na X Niedzielę Zwykłą – Rok C

Po raz kolejny Pan Jezus daje się poznać jako zatroskany o człowieka, któremu nie jest obojętne ludzkie cierpienie. W tej sytuacji udowodnił to poprzez spektakularne wydarzenie jakim było wskrzeszenie. Dziś może nie doświadczamy wskrzeszeń zmarłych, jednak należy stwierdzić, że Bóg zawsze chce dzielić z każdym i każdą z nas wszelkie trudności naszej codzienności.

...więcej
Ziarno Słowa

Ziarno Słowa na IX Niedzielę Zwykłą – Rok C

We fragmencie Ewangelii, którym Kościół karmi nas w XI Niedzielę okresu zwykłego spotykamy Jezusa, który na prośbę setnika wyrusza do Niego, jednak nie spotyka Go twarzą w twarz…

...więcej
Al. Szymon Pakuła SAC

Ziarno Słowa na V Niedzielę Wielkanocną

Miłość powinna być znakiem rozpoznawczym chrześcijan. Czy ludzie patrząc na moje czyny zauważają we mnie ucznia Chrystusa? Czy moja pobożność przekłada się na codzienne życie? To właśnie codzienność weryfikuje autentyczność mojej relacji z Chrystusem. Może być tak, że modlę się codziennie (i dobrze, że ta modlitwa jest!), ale w życiu ranię ciągle innych swoją postawą: brak przebaczenia, gniew, zazdrość, zawiść, arogancja, nieżyczliwość… To może oznaczać, że w którymś momencie z Ewangelią Jezusa się rozminąłem…

...więcej
Al. Szymon Pakuła SAC

Ziarno Słowa na I Niedzielę Wielkiego Postu

Kilka dni temu weszliśmy w okres Wielkiego Postu. Może warto ten czas łaski potraktować właśnie jak pustynię? Nie chodzi tutaj oczywiście o pustynię w sensie fizycznym, ale o pustynię serca. Jest to dobra sposobność aby dać się poprowadzić Duchowi Świętemu, tak jak Pan Jezus. Może trzeba podjąć walkę z tym, co przeszkadza mi w moim duchowym wzroście? A może to czas by z czegoś zrezygnować, odstawić, podjąć ascezę, bardziej przyjrzeć się sobie? To wszystko oczywiście we współpracy z Bożą łaską ponieważ duchowe wyjście na pustynię nie jest procesem samodoskonalenia, ale narzędziem do tego, aby widzieć więcej, szerzej. To dzięki temu narzędziu wyostrza się wrażliwość na działanie Boga w naszym życiu, w naszej codzienności. Ostatecznie wyjście na pustynię Wielkiego Postu powinno doprowadzić nas do spotkania z Panem.

...więcej

Ziarno Słowa na IV Niedzielę Adwentu

powoli zaczynają unosić się zapachy świątecznych potraw i za chwilę w szczególnym miejscu stanie pięknie przystrojona choinka, a pod nią świąteczne prezenty. Cała magia Świąt może nas porwać… ale niestety w złym kierunku.

...więcej
Kl. Łukasz Sobolewski SAC

Ziarno Słowa na III Niedzielę Adwentu

Na samym początku spróbujmy być jedną z osób, które słuchają Jana nad Jordanem. On nie mówi ogólnie do wszystkich. On mówi konkretnie do mnie. Jan prowadzi swego rodzaju „rekolekcje”, dzięki którym chce każdemu uświadomić jak wielki i potężny jest Ten, który ma przyjść. Do tego żeby dobrze przyjąć słowa Chrystusa potrzebne jest nawrócenie i oczyszczenie serca.

...więcej
Al. Jarosław Dragan SAC

Ziarno Słowa na II Niedzielę Adwentu

Bóg kieruje swoje Słowo do Jana w bardzo konkretnym ale i nie oczekiwanym czasie. Jan usłyszał to Słowo na pustyni, a jest to czas samotności, czas poszukiwania Boga. Czy masz w swoim życiu takie konkretne miejsce i konkretny czas, gdzie spotykasz się z Bogiem, żeby Go słuchać?

...więcej
Al. Bartłomiej Andrych SAC

Ziarno Słowa na I Niedzielę Adwentu

Rozpoczynając dziś nowy rok liturgiczny, wchodzimy w okres adwentu, w czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Jezusa – tego w uroczystości Narodzenia Pańskiego i na końcu czasów. Patrzymy dziś z nadzieją i ufnością zarówno w przeszłość, jak i w przyszłość, aby jak najlepiej wykorzystać teraźniejszość – ucząc się na błędach i przypominając sobie o celu naszego życia. Czas adwentu to dobry czas, aby te przygotowania urzeczywistniły się w konkretnych uczynkach – jako praca nad sobą, jakiś rodzaj umartwienia, a przede wszystkim jako rezygnacja z grzechu, który oddala od Boga. Celem powinno stać się poszukiwanie Bożej woli – szukanie tego, co do Boga przybliża. To zadanie właśnie teraz trzeba podjąć na nowo, z nowym zapałem. Nasze życie bowiem jest jak adwent – żyjemy czekając na przyjście Pana.

...więcej
Al. Marcin Majewski SAC

Ziarno Słowa na Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przypada na 34 niedzielę zwykłą i jest najmłodszą uroczystością w Kościele. Została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 r. Kończy ona cały rok liturgiczny i jest swoistym podsumowaniem oraz dobrą okazją do odpowiedzi na kilka kluczowych pytań, ale o tym później. Zacznijmy, zatem od początku. Słowo Boże przedstawia nam dzisiaj Chrystusa, który jest przesłuchiwany w pretorium przez Poncjusza Piłata. Piłat zadaje mu pytanie: Czy jest On Królem Żydowskim? Jezus odpowiada twierdząco. Z tego powodu liturgia dzisiejszej uroczystości przedstawia nam Jezusa, jako Króla całego uniwersum. Nie jest On jednak królem triumfującym, który zasiada na swym tronie i wszyscy są mu podwładni. Jest królem, lecz w innym znaczeniu niż chcieliby tego Żydzi. Jest On władcą królestwa niebieskiego, w którym głównym prawem jest prawo miłości, które doprowadziło Go aż na Golgotę. Sam Jezus odpowiadając Piłatowi mówi: „Królestwo moje nie jest z tego świata” (por. J 18,36).

...więcej
Al. Dominik Gaładyk SAC

Ziarno Słowa na XXXI Niedzielę Zwykłą

Zebrał się tłum ludzi, a wśród niego jestem i ja z moimi radościami i smutkami, z moją wiarą, nadzieją i miłością. Jestem wśród tłumu z całym bagażem doświadczeń życiowych, które czasami są dla mnie niezrozumiałe. Jezus zobaczył cały zebrany tłum ludzi. Patrzy teraz na mnie. Tłum nie przeszkadza Panu Jezusowi, by zobaczyć każdego jako odrębną osobę. Nasze spojrzenia się zbiegają ze sobą. Jak się z tym czujesz? Co czujesz, kiedy Jezus patrzy Ci prosto w oczy?

...więcej
Al. Leonid Jaroszyński SAC

Ziarno Słowa na XIV Niedzielę Zwykłą

„Ty jesteś, Syn Boga Żywego”. Pan Jezus – prawdziwy, jedyny Bóg, który zbawia. Nie taki jak u pogan. To co czczą poganie, to bogowie martwi: Saturn, Wenus… Ani jeden z nich nie jest bogiem żywym. Pan Jezus tak! Ale co słyszą Apostołowie. Nie mogą pojąć. Jak to? Jezus będzie pojmany, sądzony, zabity? Syn Boży będzie zabity? Tak! On przyszedł na to, aby zbawić świat. Odzyskać to, co straciliśmy przez grzech Adama. Aby dzieło to dokonać wybrał śmierć z miłości do mnie. Więc umrze. Ale zmartwychwstanie i wróci do Ojca. Do Ojca? A my? Nas opuści? Zostaniemy sami? 

...więcej
Al. Jan Jabłuszewski SAC

Ziarno Słowa na XXI Niedzielę Zwykłą

Wiara jest gwarantem trwania przy Bogu. Coraz częściej spotykamy się z opiniami ludzi, którzy twierdzą, że nie wierzą. Wiara stawia wymagania, oraz potrzebuje walki i pielęgnowania. Jest jak górski szlak, który prowadzi do Boga. Czasem spokojną, czasem ciemną doliną, nieraz po krawędzi przepaści. Można się poddać, jeśli utraci się z zasięgu widzenia cel wędrówki, samego Boga.

...więcej
Al. Jarosław Dragan SAC

Ziarno Słowa na XXIII Niedzielę Zwykłą

Zobacz Jezusa, który przemierza posiadłości Dekapolu, który przechodzi od jednego miasta do drugiego. Zmęczony, utrudzony i nie wyspany. Szuka ludzi potrzebujących, cierpiących i zagubionych. Szuka teraz i Ciebie, żeby spotkać się z Tobą. Żeby spotkać się dziś i tu, z takim jakim jesteś teraz!

...więcej
Al. Bartłomiej Andrych SAC

Ziarno Słowa na XXII Niedzielę Zwykłą

Bóg, dając nam przykazania, mówiąc co jest dobre, a co złe, wskazując nam co mamy czynić, od razu mówi także dlaczego nam to mówi – kieruje się bowiem miłością; mówi nam to z miłości. Jest naszym Tatą i bardzo Mu na nas zależy. Tę troskę widać szczególnie w słowach: „abyście żyli”. Bóg chce byśmy żyli – tak prawdziwie, z głębi serca. Nie chce, żebyśmy tylko „pływali po powierzchni” naszego życia, nie znając jego celu ani sensu, zaspokajając tylko swoje zachcianki i mając wszystkich „w nosie”. Bóg wie, że nasza złamana grzechem pierworodnym natura zaciemnia nam prawdę o życiu. Wie, że my sami nie jesteśmy w stanie zawsze wybrać dobrze, by żyć i kochać w pełni. Wie, że bardzo Go potrzebujemy. Jego samego i Jego przykazań. On o tym wie. My - nie zawsze.

...więcej
Al. Dominik Gaładyk SAC

Ziarno Słowa na XX Niedzielę Zwykłą

Jezus naucza w synagodze w Kafarnaum. Zaprasza mnie bym usiadł pośród zebranych tam ludzi, jako uczeń, i słuchał Jego słów. Co dziś mówi do mnie Chrystus? Przed chwilą Żydzi szemrali przeciwko Jezusowi. Szemrali, gdyż wypowiedział następujące słowa: Ja jestem chlebem, który z nieba zstąpił (por. J 6, 41). Nie byli w stanie tego zrozumieć, ponieważ znali Jezusa jako syna Józefa i Maryi, jako zwyczajnego człowieka mieszkającego wśród nich. Trudnym było do zrozumienia, że może On pochodzić z Wyżyn Niebieskich. A czy ja wierzę, że Jezus przyszedł na ziemię z Nieba?

...więcej
kl. Bartosz St. Feliga SAC

Ziarno Słowa na XIX Niedzielę Zwykłą

Żydzi szemrali przeciwko niemu. Tymi słowami święty Jan rozpoczyna fragment, jaki w dniu dzisiejszym usłyszymy we wszystkich kościołach podczas liturgii mszy świętej. Umiłowany uczeń Jezusa Chrystusa jest zdruzgotany postępowaniem swoich braci, którzy wielką niechęcią darzą Jego Mistrza, Pana, Nauczyciela, Przyjaciela i Brata.

...więcej
Al. Przemysław Budziński SAC

Ziarno Słowa na XVIII Niedzielę Zwykłą

Po co szukasz Jezusa? Wielu ludzi poszukuje Boga. W jakim celu? Dzisiaj w Ewangelii Jezus karci swoich słuchaczy: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, że widzieliście znaki, ale dlatego, że jedliście chleb do sytości. Jezus niejako wytyka nam to, że szukamy Go dla własnej korzyści. Tak jak dzisiejsi bohaterowie Ewangelii - nie szukali ze względu na znaki, które widzieli. Lecz ze względu na to, że najedli się do sytości. Jezus chce im dać coś więcej, niż tylko to co są w stanie zauważyć swoim wzrokiem.

...więcej
1123456» 6