Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata» Rodzinne misje neokatechumenalne a Kościół hierarchiczny

Radio Watykańskie - logo

Rodzinne misje neokatechumenalne a Kościół hierarchiczny

Duża rodzina - fot. Chris Barker - flickr.com Duża rodzina - fot. Chris Barker - flickr.com

W spotkaniu w Auli Pawła VI uczestniczył ks. Leszek Rynkiewicz. Dla polskiego jezuity, będącego od 40 lat prezbiterem neokatechumenalnym, najbardziej uderzające było rozesłanie misyjne 250 rodzin oraz papieska wdzięczność dla nich, wyrażona w imieniu Kościoła hierarchicznego:

„W obliczu takich rodzin, które idą na misje, stale pogłębia się we mnie przekonanie, że dzisiaj w Kościele najważniejsze jest świadectwo wiary chrześcijańskiego życia ludzi świeckich, a zwłaszcza rodzin – stwierdził ks. Rynkiewicz. – Bardziej niż księży, duchownych. Bo często spotykamy się z przekonaniem, że świadectwo księży, jeśli ono w ogóle jest, to świadectwo ludzi, którzy wykonują taki zawód, którzy z tego żyją. Świadectwo rodzin, które zostawiają wszystko i oddają swoje życie i swoje dzieci na służbę Kościoła – ono właśnie daje do myślenia. A druga rzecz, która mnie dzisiaj uderzyła, to słowa Papieża Franciszka, w których podziękował on tym rodzinom w imieniu Kościoła hierarchicznego za ich świadectwo, za ich dyspozycyjność i oddanie się na służbę Kościoła. To jest ważne dlatego, że nie zawsze te rodziny znajdują w Kościele hierarchicznym, nie mówię pomocy, ale choćby zrozumienia. Oczywiście te rodziny idą w miejsca, gdzie lokalni biskupi ich chcą i o to prosili. Ale myślę o całym Kościele, że taka ich forma życia i tej dyspozycyjności nie zawsze jest rozumiana. A może warto by było zastanowić się właśnie nad tym typem misjonarstwa”.


Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.