Ewa Korbut

Aktualnie bez swojego miejsca na ziemi, bez planów na kolejny rok, bez decyzji, co chce robić w życiu. Pisze tu i tam. Czyta to i owo. Słucha tego i owego. Jako że mimo studiów nie rozumie idei powołania postanowiła poszukać jej na portalu "Moje powołanie". Czy wyniknie z tego coś dobrego?

 

Kalendarz wpisów
Październik 2019
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Ostatnie posty
23.11.2012
K jak Kobieta
24.09.2012
I jak Informacje
19.09.2012
H jak Huśtawka
22.08.2012
G jak Gry
Home» Nasi blogerzy» Ewa Korbut» Wpisy

Wpisy

K jak Kobieta

Bycie kobietą, to nie tylko – nie-bycie mężczyzną. Dlatego nie lubię definicji przez zaprzeczanie, niczym definicje apofatyczne. Bycie kobietą to COŚ. Choć może czasem jest czego mężczyznom pozazdrościć, to jednak ja zdecydowanie mężczyzną być nie chcę.

...więcej

J jak Już i Jeszcze nie

Osobiście mam nadzieję, że świętość można uzyskać na różne sposoby. Że do tego celu można dojść nie tylko jedną ścieżką. Bo co, jeśli tej jednej jedynej ścieżki by ktoś nie znalazł. Wierzę, że oddając swoje serce w wykonywaną pracę, można odnaleźć swoje miejsce na świecie. Wierzę, bo co mam zrobić, kiedy jeszcze tej ścieżki nie znalazłam :)

...więcej

I jak Informacje

W całej tej pogoni za szukaniem swojej drogi życiowej najbardziej boję się jednego. A co jeśli ja po prostu nie wiem o jej istnieniu?

...więcej

H jak Huśtawka

Od dzieciństwa uwielbiałam huśtawki. Były nieodłącznym elementem letnich dni w ogrodzie babci. Można było patrzeć na świat ze zmieniającej się z każdym zamachem nogami perspektywy...

...więcej

G jak Gry

Kupić Austrię za ostatnie eurobiznesowe dolary i liczyć na zyski w kolejnych rundach, czy przejść spokojnie przez start biorąc regularną premię? Bo powołanie jest jak gra w Eurobiznes...

...więcej

F jak Finanse

Czy – i ewentualnie w jakim stopniu – pieniądze mogą mieć wpływ na wybór drogi, która ma być przecież powołaniem danym od Boga?

...więcej

E jak Ewa

imię żeńskie, które pierwszy raz pojawia się 2000 lat p.n.e w języku ludów sumeryjskich jako "Awa" gdzie oznacza "życie". W języku hebrajskim, który zapożyczył to imię od sumerów wywodzi się od rdzenia חוה hajja lub hawwa – i również oznacza 'dająca życie'. Imię wyprowadzane też z arabskiego słowa hajja 'wąż'.

...więcej

D jak Dom

Każdy dom można poznać pięcioma zmysłami.

...więcej

C jak Chrześcijański singiel

Czy każdy z nas – stworzony, ochrzczony bądź nie, ma w Bożej woli tylko jedną przygotowaną drogę życia, na której będzie szczęśliwy? A co jak ktoś jej nie odnajdzie? A co jak ktoś się nie zgadza?

...więcej

B jak Babcia

 

Jeśli na drodze szukania powołania mamy odczytywać znaki, to może to jeden z nich...

 

...więcej

A jak Amen

Jak można się zdecydować nie wiedząc, co Cię czeka na danej drodze? Jak można powiedzieć AMEN i iść nieodwracalnie w danym kierunku? Ja nie wiem...

...więcej

Lubię mieć rzeczy poukładane

Jestem więcej niż szczęśliwa, gdy dzień mam zaplanowany od rana do wieczora. Godziny spotkań w kalendarzu, zadania do wykonania wypisane na kartce papieru przyczepionej przy monitorze komputera w pracy. Podróże staram się planować, tak by odpowiednio się ubrać i zabrać odpowiednie do sytuacji rzeczy, wiedzieć gdzie wsiąść i wysiąść, zwłaszcza, że mapa, to nie jest to, co czytam najlepiej. Segreguję maile według kategorii, a ubrania w szafie we w miarę gotowe zestawy, od razu do wyciagnięcia. Książki na półkach trzymam według klucza tematycznego, a potem odpowiednio do wysokości napisami w jedną stronę.

Tak, lubię mieć życie poukładane.

...więcej