Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Jak znaleźć?» Narzędzia» 52 kroki do zmiany

52 kroki do zmiany

Wspieram dobro w sieci Wspieram dobro w sieci

Cykl „52 KROKI DO ZMIANY” to 52 filmy o tym, jak przeżywać w swoim życiu wielkie wartości. To 52 prawdziwe historie ludzi, którzy te wartości przeżywają. To z kolei część większego projektu Fundacji OPOKA: „Wspieram dobro w sieci”.


Źródło: dobro.opoka.org.pl

Dorota Frontczak - fot. YouTube

Krok 7: Zostałam tam posłana – Dorota Frontczak (video)

Krótkie świadectwo Doroty, dziennikarki Gazety Wyborczej. Jak to jest świadczyć o swojej wierze w środowisku, które często nie respektuje Boga? Może i Ty masz podobne doświadczenia. Jeśli jesteś człowiekiem wiary, to musisz się przygotować na prześladowanie. Bo jak mawiali Ojcowie Kościoła, demon nienawidzi dzieci światłości. I zrobi wiele, żeby z Tobą walczyć. Ale nie bój się! Jeśli Bóg z nami to któż przeciwko nam? ON nawet z lęku i słabości może uczynić narzędzie swojej chwały. To co do nas należy, to zrobić kolejny krok ku nawróceniu. A Bóg posłuży się Tobą i mną w najlepszy z możliwych sposobów.

...więcej
Radosław Pazura - fot. YouTube

Nawrócenie - Radosław Pazura (video)

Kolejny film z cyklu 52 kroki do zmiany to świadectwo znanego aktora Radosława Pazury. Zobacz co nasz bohater mówi historii swojego powrotu do Boga. Nawrócenie to zmiana. Czasem gwałtowna, jak w przypadku Radosława, a czasem to długi i delikatny proces, ale zawsze na końcu jest zmiana. Kiedy wchodzisz na drogę nawrócenia, słuchasz co Bóg mówi do Ciebie przez swoje Słowo oraz przez wydarzenia Twojego życia, to niezauważalnie, ale dogłębnie Twoje życie, Twoje myślenie przemienia się.

...więcej
Jasiek Mela - fot. pozahoryzonty.org

Krzyż (video)

Pewnie znasz historię Jaśka Meli, chłopaka który nie mając ręki i nogi zdobył obydwa bieguny, Kilimandżaro i Elbrus. Jest założycielem fundacji „Poza Horyzonty”. Pomimo tragedii jaka się mu przydarzyła dzisiaj podróżuje, pomaga wielu osobom, jest aktywny i uśmiechnięty. Jest po prostu szczęśliwy.

...więcej
O. Jan Drabczak, michalita - fot. YouTube.com

Miłość do bliźniego (video)

"Kościół jest rodziną Bożą w świecie. W tej rodzinie nie powinno być nikogo, kto cierpiałby z powodu braku tego, co konieczne". To słowa Papieża Benedykta z encykliki Deus Caritas est.

Dzisiaj przesyłam Ci kolejny film z cyklu "52 kroki do zmiany". Właśnie o Caritas – miłości do bliźniego. Zobacz film.

...więcej
S. Janina Chmielińska "Chmiel" - fot. YouTube

Miłość do Ojczyzny - Ocalona (video)

Poznaj siostrę Janinę, sanitariuszkę Powstania Warszawskiego. Pomimo dramatu jaki przeżyła, dzisiaj jest radosna, pełna pokoju. Jak to możliwe? Bo w decydującym momencie wybrała miłość. I mówi wprost: Prawdziwa miłość wymaga poświęceń. Myślę, że to słowa także dla mnie i dla Ciebie. Jakaś wskazówka. Chociaż nie jest łatwo, warto wybierać wartości, bo miłość rozpromienia.

...więcej
Maria i Paweł i ich dzisięcioro dzieci - fot. YouTube.com

Miłość do dzieci (video)

Nie da się inaczej wytłumaczyć faktu, że młode małżeństwo ma taką otwartość na życie, że przyjmują kolejne dzieci jako dar od Boga. Skąd ta siła, żeby dźwigać nieprzespane noce, liczone w latach? Odpowiedź znajdziesz w słowach Marii w poniższym filmie, ale chcę Ci też o tym napisać.

...więcej
Renata i Grzegorz - fot. YouTube.pl

Miłość małżeńska (video)

Nie ma w tym filmie romantyzmu. Ale jest to, co najważniejsze. Świadectwo, że dar wywodzący się z nas samych, prowadzi do całkiem nowej jakości życia. Bo kto odda swoje życie, ten je znajdzie. Bo nie ma większej miłości niż tej, w której ktoś życie swoje oddaje. Znasz te słowa, prawda? Życie Grzegorza i Renaty jest tego dowodem. To może być także historia, której bohaterem staniesz się Ty...

...więcej