W Żyrafowie

Nazywam się Ewelina Gładysz. Uwielbiam zapach kawy i prania suszonego na wietrze, i jeszcze piękne, uszyte, wyhaftowane, pomalowane itp. przedmioty użytku domowego. Swego czasu czytałam dużo reportaży i dużo o reportażu. Zawodowo próbuję żyć tak, by mi płacono za pisanie. Jednak to, co najważniejsze i najpiękniejsze Pan Bóg dla mnie przygotował, to moja rodzina: mój mąż i mój syn Janek, mój mały Żyraf.

Kalendarz wpisów
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Home» Nasi blogerzy» W Żyrafowie» Archiwum: Czerwiec 2012

Archiwum: Czerwiec 2012

Ochrzczony Żyraf

Żyraf ochrzczony!

Ale naprawdę niezwykła była tego dnia Ewangelia (Łk 1, 57-66): „On zażądał tabliczki i napisał: Jan będzie mu na imię.” 5 sierpnia 2011 r. Tato Żyrafa wrócił z pracy do domu, ja kręciłam się po kuchni. Myślałam: jak o Tym opowiedzieć? Odwróciłam się w stronę męża i w tym szczęściu, które mnie rozpierało, rozpłakałam, a mąż witając się z ówczesnym Małym Mieszkańcem Brzucha powiedział słowami Pisma: „Jan mu będzie na imię”.

W Ewangelii usłyszeliśmy też słowa, które nas rodziców utwierdziły w słuszności podjętej decyzji: „Bo istotnie ręka Pańska była z nim.” Tak, dlatego przynieśliśmy Janka do kościoła. Dlatego w jego imieniu, to my rodzice, prosiliśmy o chrzest święty. Nie znamy bowiem lepszej drogi dla naszego syna, niż ta, w której obok niego będzie kroczył Bóg.

...więcej
Wychować Żyrafa na chłopca

Wychować Żyrafa na chłopca

Patrząc w parku na chłopców jeżdżących na rowerach, wspinających się na ścianki, uświadomiłam sobie po raz kolejny: jestem mamą chłopca! I wróciła do mnie moja szkolna trauma: bo jedyne lekcje, z których uciekałam, to były lekcje w-fu. A teraz Pan Bóg powierzył mi chłopca! I nawet jeśli on pokocha książki i poezję, to dla własnego zdrowia, powinien od czasu do czasu zmęczyć się na boisku, bieżni, sali gimnastycznej. I niech mnie atakują wszystkie uczestniczki gender studies, ale chłopca chcę wychować na chłopca!

...więcej