Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Jak znaleźć?» Narzędzia» Ziarno Słowa - medytacje na niedzielę» Ziarno Słowa na II Niedzielę Adwentu

Ziarno Słowa na II Niedzielę Adwentu

Al. Przemysław Budziński SAC Al. Przemysław Budziński SAC

„Przygotowana droga i wyprostowane ścieżki”

Przyjdź Duchu Święty do czasu mojej modlitwy. Pragnę Tobie oddać ten moment. Wypełniaj mnie swoją obecnością. Otwieraj na wszystkie Twoje natchnienia. Przyjdź Duchu Święty i zapal moje serce ogniem Twej miłości.

Druga niedziela adwentu, mimo że jest jeszcze początkiem naszego oczekiwania, jest zarazem najwyższym czasem, abyśmy podjęli postanowienia. Może jeszcze nie zdążyłeś wybrać sobie swojego postanowienia, może odkładasz ten czas na następne dni? Dzisiejsza Ewangelia daje nam konkretne zadanie do wykonania. „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”. Tylko tyle czy może aż tyle?

Co może oznaczać to przygotowywanie drogi dzisiaj? Myślę, że nie chodzi tu tylko o ścieżki mojego wnętrza, ale o coś więcej. Owszem pierwszą drogą ma być moje serce, moja osobista relacja z Bogiem. Może zagubiłeś się w Twoim życiu. Może trudno znaleźć Tobie czas na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, Mszę Świętą? A może jesteś zagubiony w inny sposób na drodze życia. Masz problem z swoim uzależnieniem, nie potrafisz już sobie sam poradzić, wątpisz w miłość Bożą, w to, że Bóg kocha Ciebie nieustannie. Dzisiaj jesteś zaproszony: „Przygotuj drogę Panu”. Podejmij postanowienie: „będę modlił się choćby krótką modlitwą”, „będę chodził na Mszę Świętą w każdą niedzielę”. Jeśli czujesz w sercu, że to dobry czas aby podjąć walkę z uzależnieniem, brakiem wiary - podejmij decyzję przemiany: „Panie Jezu chcę zmienić swoje życie. Tobie oddaję to w czym niedomagam”. Pomyśl jak Ty możesz wyprostować swoją drogę dla Pana.

Po tym kroku możesz przygotowywać dalej inne ścieżki. Myślisz sobie, że to już trochę za dużo? Zobaczmy czy tak jest. Jak mogę prostować ścieżki dla Pana? Gdy mam już przygotowaną moją drogę, mogę zająć się innymi ścieżkami, nie tylko moją drogą. Często mówimy, że Boga [Pana] znajdujemy w drugim człowieku. Czy tak jest zawsze? Niby tak, ale zdarza nam się nie widzieć w moim bliźnim dobra. Skupiam się na tym co złe. To jak mam widzieć w nim Boga? Może Pan chce przyjść do nas w naszych bliskich, znajomych, i tych dalszych mniej znanych? Jesteś zaproszony do wyprostowania ścieżek. Czym są te ścieżki? Relacją z innymi, ich relacją z Bogiem, ich życiem, modlitwą, ich świadomością że mają Boga w sercu. Zastanów się czy masz w swoim otoczeniu osobę, z którą trudno Ci rozmawiać, żyć? Jeśli tak to mam propozycję. Spróbuj wyprostować te wasze wspólne ścieżki. Może wystarczy usiąść i porozmawiać bardzo otwarcie, powiedzieć co Cię boli w waszej relacji? A może trzeba by powiedzieć mężowi, żonie, znajomemu, przyjacielowi - że Bóg jest w nich? Może zaproponować wspólną modlitwę? Czy święta Bożego Narodzenia nie będą piękniejsze, gdy swoją radość będziemy mogli dzielić z wieloma ludźmi? Zastanów się jak możesz wyprostować ścieżki dla Pana.

Bracie, Siostro otrzymaliśmy dzisiaj konkretne propozycje naszego przygotowania drogi dla Pana i prostowania ścieżek dla Niego. Nawet jeśli nie uda się nam całkowicie dotrzymać tych postanowień, to warto próbować. Bo nie ważne jest ile razy upadamy, nie dotrzymujemy postanowień, ale ile razy powstajemy i chcemy na nowo walczyć. Odwagi, nie bój się! Jezus jest zawsze przy Tobie.

Panie Jezu proszę Cię pomóż mi przygotować drogę i wyprostować ścieżki dla Ciebie. Amen.


Źródło: wsdsac.pl

Multimedia

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.