s. Katarzyna Śledź SP

Większa część mojego życia związana jest z Siedlcami. Tam się urodziłam, uczyłam i poszukiwałam swojej drogi. Pewnego dnia cichy przyjaciel zamówił dla mnie prenumeratę „eSPe” – pijarskiego pisma dla młodzieży. Tak poznałam Siostry Pijarki, do których dołączyłam zaraz po ukończeniu studiów w 2001 r. Wtedy zaczęła się najwspanialsza przygoda mojego życia.

Kalendarz wpisów
Październik 2019
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Home» Nasi blogerzy» s. Katarzyna Śledź SP» wpisy» Promocja – nowe życie gratis! 29 maja 2012

Promocja – nowe życie gratis!

W dzisiejszym świecie nowość wydaje się być wpisana w ludzkie życie. Szukamy nowości, chętnie korzystamy z promocji, kupujemy najnowsze modele telefonów… Nie ważne, ze trzeba się będzie uczyć obsługi nowego urządzenia, przyzwyczajać, tworzyć nowe nawyki, używać nowych słów. Jesteśmy na topie, gdy mamy coś nowego, gdy nadążamy za zmianami. Ale siebie zmieniać nie umiemy i nie chcemy. Nie korzystamy z zaproszenia do nowego życia.

„Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22) zaprasza Jezus przed swoim powrotem do Ojca. Mówi się, że czas Kościoła to czas Ducha Świętego. Dlaczego tak bardzo kosztuje nas Jego przyjęcie? Ponieważ obecność Ducha Świętego zawsze oznacza zmianę. Lubimy zmieniać rzeczy, ale nie siebie i swoje życie. A przecież „mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy” (Ga 5, 25). Inaczej mówiąc: bycie chrześcijaninem oznacza postępowanie według natchnień Ducha Świętego, oznacza przyjęcie nowości życia – odrzucić schematy postępowania i oceniania, wybierać to, co dla nas najlepsze (nie koniecznie najprzyjemniejsze), zapomnieć o własnych ranach, przebaczyć… Wybrać nowe życie to żyć tym, co Bóg daje nam każdego dnia, żyć pełnią każdej chwili, żyć tu i teraz, nie martwiąc się o siebie. Wybrać nowe życie to pozwolić Duchowi działać w nas, pozwolić Mu by prowadził nas tam, gdzie jest pełnia radości, miłości, pokoju, bezpieczeństwa.

Jezus daje nam swego Ducha w prezencie. Za darmo. Gratis! Daje nam szansę nowego życia w wolności od zranień, od uzależnień, od troski o siebie. Życie pełnią. Skorzystasz z tej promocji?

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.