Co ja czytam?

Blog poświęcony książkom i czytaniu. Prezentujemy nowości wydawnicze. Recenzujemy - polecamy pozycje wartościowe, odradzamy te, które niewarte są uwagi. Publikujemy fragmenty książek i rozmowy na ich temat. Zapraszamy do konkursów, w których można wygrać ...książki.

Kalendarz wpisów
Styczeń 2020
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Home» Nasi blogerzy» Co ja czytam?» Czytelnicze info» Spotkanie z duszpasterzem hipisów 20 listopada 2015

Spotkanie z duszpasterzem hipisów

Spotkanie z ks. Andrzejem Szpakiem SDB Spotkanie z ks. Andrzejem Szpakiem SDB

Wydawnictwo eSPe zaprasza na spotkanie z ks. Andrzejem Szpakiem SDB – legendarnym duszpasterzem hipisów.

W czasie spotkania autorskiego legendarny, charyzmatyczny duszpasterz hipisów z pewnością barwnie opowie o swoim życiu, o słynnych młodzieżowych pielgrzymkach i hipisowskich zlotach, o mistykach i narkomanach. O cudach i Bożej Opatrzności, ale i demonach, z którymi się zmagał. O czterdziestu latach wychodzenia z Egiptu i odnajdywania Ziemi Obiecanej wraz z młodszymi i starszymi ludźmi, którym pomagał i doradzał, z którymi rozmawiał i dzielił się wiarą, których kochał i opłakiwał.

Spotkanie odbędzie się w piątek 27 listopada o godz. 18.00 w Akademii Ignatianum przy ul. Kopernika 26 w Krakowie.

Ks. Andrzej Szpak jest salezjaninem, który stał się nieformalnym duszpasterzem ruchu hipisowskiego w Polsce. Organizuje słynne zloty, zwane szpakowiskami. Od 1979 roku prowadzi nieprzerwanie Pielgrzymkę Młodzieży Różnych Dróg do Częstochowy. Jest też założycielem i liderem chóru i orkiestry „Echo Sacrosongu”.

Wydawnictwo eSPe wydało właśnie wywiad-rzekę z ks. Andrzejem Szpakiem SDB w serii „Rozmowy o wierze”. Książkę zatytułowano „IDŹ, MOJŻESZU. O pielgrzymce, hipisach i ziemi obiecanej”. Czytelnicy dowiedzą się z niej m.in.: jak pytanie pewnego kleryka zainspirowało ks. Andrzeja do zostania księdzem i jak stał się hipisem w sutannie.


Więcej informacji na stronach Wydawnictwa eSPe: boskieksiazki.pl

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.