Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Co wybrać?» Życie konsekrowane» Pijarzy i ich charyzmat» Wymódl sobie pijara» Wymódl sobie pijara - dzień 5

Wymódl sobie pijara - dzień 5

"Wymódl sobie pijara" "Wymódl sobie pijara"

Dziś czwartek. Nasze myśli biegną do Wieczernika, gdzie Jezus ustanowił dwa nierozerwalnie ze sobą złączone sakramenty. Nie sposób dzisiaj nie pomyśleć o kapłaństwie.

Już za równy miesiąc, 21 maja br. w Krakowie będą miały miejsce święcenia diakonatu i prezbiteratu. Biskup Diecezji Kieleckiej JE ks. Bp Jan Piotrowski udzieli święceń kapłańskich diakonom: Przemysławowi Suchemu i Bartłomiejowi Koszykowi. Święcenia diakonatu przyjmą klerycy: Łukasz Wilusz, Mateusz Kaźmierski, Rafał Stenka i Dariusz Jabłoński.

Dlaczego w tygodniu modlitw o nowych pijarów modlimy się za pijarów? Bo jesteśmy przekonani, że nasze powołanie musi stać się wyraźniejsze, a nasza misja bardziej przyciągająca dzieci i młodzież. Proponujemy dzisiejszą modlitwę ze względu na misję ewangelizowania, którą Kościół powierzył naszemu zakonowi. Nie myślimy o sobie, ale o Jezusowym poleceniu: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” Mt 28,19.

Modlimy się dzisiaj za diakonów: Przemysława i Bartłomieja oraz kleryków: Łukasza, Mateusza, Rafała i Dariusza, którzy za miesiąc przyjmą święcenia, by jak najlepiej potrafili głosić Ewangelię dzieciom i młodzieży – zgodnie z naszym charyzmatem – i by towarzysząc ich wierze poprzez edukację, przekazywali im miłość Bożą i pełnię życia, do jakiej są wezwani. Ufamy, że pijarskie powołanie może zrodzić się w powierzonych nam młodych ludziach tylko jako owoc głębokiej wdzięczności kogoś, kogo kiedyś spotkali na drodze swojej wiary i kto czuł się szczęśliwym i chciał się tym dzielić, dając darmo to, co darmo otrzymał.

 

MODLITWA ZA NASZYCH WSPÓŁBRACI, KTÓRZY PRZYJMĄ ŚWIĘCENIA

Panie Jezu Chryste, Synu Boga żywego, odwieczne Słowo Ojca.
Dziękujemy Ci, że zechciałeś zaprosić naszych Współbraci do swego kapłaństwa.
Wyznajemy, że Ty ich wybrałeś, a nie oni Ciebie; że bez Twojej łaski nie byliby zdolni pójść za takim powołaniem.
Mają być Twoimi świadkami. Dziękujemy Ci, Zwiastunie wielkiej radości.
Mają głosić Twoją prawdę. Wielbimy Cię, Słowo wiecznej prawdy.
Mają odnawiać Twoją ofiarę. Wysławiamy Cię, Kapłanie i Ofiaro na wieki.

Dzięki składamy za to, że powołałeś Przemysława i Bartłomieja do swego ołtarza i do swojej misji kapłańskiej. Dzięki Ci składamy za Łukasza, Mateusza, Rafała i Dariusza, których obdarzysz łaską głoszenia Słowa Bożego i posługi diakońskiej.

Daj im Twego Ducha Świętego, ducha Twego kapłaństwa, ducha czci wobec Boga, ducha skruchy, ducha pokory i czystej bojaźni przed znieważeniem świętego Boga przez grzech, ducha wiary i miłości do modlitwy, ducha czystości i mężnej uczciwości, ducha wiedzy i mądrości, ducha braterskiej miłości i jedności bez jakichkolwiek niechęci i sporów, ducha radości i otuchy, ducha wielkoduszności, ducha posłuszeństwa, cierpliwości i miłości do Twojego świętego krzyża. Przede wszystkim, Jezu, daj im łaskę modlitwy i miłości do Ciebie. Udziel im, Panie, tych darów, bez których nie można być prawdziwie Twoim kapłanem. Udziel im łaski modlitwy, skupienia, wejrzenia w siebie. Zatrzymaj ich, kiedy roztargnieni i wewnętrznie puści będą chcieli od Ciebie uciekać, zawróć ich z powrotem ku Sobie. Daj im tylko jedno: łaskę, by stawali się ludźmi prawdziwej modlitwy.

Mówisz do nich: „Jesteście przyjaciółmi moimi, jeśli czynicie to, co wam przykazałem” (J 15,14). Niech Twoja miłość dotyka ich serc, by mogli Ci z pokorą i ufnością odpowiedzieć: Z Twoją łaską będziemy tym, czym być nam przykazałeś.
Amen.

 

Święcenia diakonatu i prezbiteratu w 2014.

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.