Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata» Papież do kardynałów: dla młodych bądźmy marzycielami

Radio Watykańskie - logo

Papież do kardynałów: dla młodych bądźmy marzycielami

Papież Franciszek z młodzieżą podczas ŚDM - fot. Mazur / Episkopat.pl Papież Franciszek z młodzieżą podczas ŚDM - fot. Mazur / Episkopat.pl

Dziś przypada 25. rocznica święceń biskupich Ojca Świętego. Z tej okazji w Kaplicy Paulińskiej w Watykanie Franciszek sprawował Eucharystię wraz z obecnymi w Rzymie kardynałami. Wielu z nich przybyło do Wiecznego Miasta na jutrzejszy konsystorz. Niektórzy przyśpieszyli swój przyjazd, aby wziąć udział w papieskim jubileuszu.

Franciszek osnuł homilię wokół trzech słów: „Wstań! Patrz! Miej nadzieję!” Z tymi słowami zwrócił się Bóg do Abrahama, który posłuszny wyszedł do Ziemi Obiecanej. Wstań i idź, bo to jest twoje zadanie, twoja misja, nie siedź. Trzeba patrzeć na horyzont, a nie budować mury. I ufaj, miej nadzieję – mówił Bóg do Abrahama – że pomimo podeszłego wieku i bezpłodności żony staniesz się ojcem wielkiego narodu.

„Kiedy Abraham został powołany, był mniej więcej w naszym wieku: przechodził na emeryturę, na emeryturę, aby odpocząć... Rozpoczął w tym wieku. Był człowiekiem starym, z ciężarem starości na plecach, starości, która niesie ze sobą ból, choroby... Ale ty, jak gdybyś był młodzieńcem, wstań i idź, idź! Jak gdybyś był harcerzem: idź! Patrz i miej nadzieję. I to Słowo Boże jest skierowane także do nas, którzy mamy ten wiek, co miał Abraham... plus minus – są wśród nas niektórzy młodsi, ale większość z nas jest w tym wieku – i do nas dziś Pan mówi to samo: Wstań! Patrz! Miej nadzieję!” – mówił Papież.

Papież dodał, że ich życie to jeszcze nie historia, która się kończy. Ich życie jest otwarte aż do końca, otwarte na misję.

„Niektórzy, co nie życzą nam dobrze, mówią, że jesteśmy starcami w Kościele, gerontokracją. Ale to tylko kpina. Nie rozumieją tego, co mówią. My nie jesteśmy starcami: jesteśmy dziadkami, jesteśmy dziadkami. I jeżeli tego nie czujemy, to powinniśmy o tę łaskę prosić, by ją odczuć. Jesteśmy dziadkami, na których patrzą młodzi, dzieci. Jesteśmy dziadkami, którzy dzięki swojemu doświadczeniu powinni ukazać im sens życia. Dziadkami, którzy nie są zamknięci w melancholijnym wspominaniu swych dziejów, ale otwarci, aby ten sens im dać. A dla nas te słowa: «wstań, patrz, miej nadzieję» oznaczają: «marzyć». Jesteśmy dziadkami, którzy powinni marzyć i przekazywać swe marzenia współczesnej młodzieży: oni tego potrzebują. Aby mogli wziąć z naszych marzeń siłę do prorokowania i podejmowania swoich obowiązków” – kontynuował Ojciec Święty.


Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.