Co ja czytam?

Blog poświęcony książkom i czytaniu. Prezentujemy nowości wydawnicze. Recenzujemy - polecamy pozycje wartościowe, odradzamy te, które niewarte są uwagi. Publikujemy fragmenty książek i rozmowy na ich temat. Zapraszamy do konkursów, w których można wygrać ...książki.

Kalendarz wpisów
Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Home» Nasi blogerzy» Co ja czytam?» Recenzje» Co obiecane, niech będzie dane… 26 czerwca 2017

Co obiecane, niech będzie dane…

Boże obietnice dla kobiet, Jack Countryman Boże obietnice dla kobiet, Jack Countryman

„Obiecałeś” to jedno z najczęstszych słów, jakie pada z ust dzieci. Z ust młodzieży. Z ust dorosłych. Zwykle towarzyszy mu jęk zawodu, echo rozczarowania, głuchy odgłos upadającej wiary w ludzi. Pomysłów na obietnice mamy co niemiara, na te małe i te duże, te składane rodzicom, partnerom, przyjaciołom, nauczycielom, profesorom (zwłaszcza tuż przed sesją), sobie samemu, a czasem nawet obiecujemy Panu Bogu (w ten sposób „przehandlowałam” dołączenie do scholi w zamian za zwycięstwo siatkarzy w Lidze Światowej, lata temu). Ale czy zastanawiamy się czasem nad tym, że przecież Pan Bóg nam też coś obiecał? I że tego „coś” jest całkiem sporo?

Bożym obietnicom całą książkę poświęcił Jack Countryman. I to w dodatku obietnicom dla kobiet. Może dla mężczyzn też by była odpowiednia, ale mężczyznom za całą obietnicę niech wystarczy, że dostali nas, kobiety, a w ten sposób Pan Bóg nie musiał nawet werbalizować obietnicy, że może i będzie ciekawie, ale na pewno nie będzie łatwo. Książka Countrymana to nie jest zwykła książka. Nie da się jej przeczytać w jedno popołudnie przy filiżance kawy. Ta książka jest wyjątkowa, bo Autor pisze w niej o obietnicach Boga dla kobiet cytując …samego Pana Boga. Tak, Drogie Panie, Bóg sporo nam obiecał i mamy to na piśmie. Czy też raczej, w Piśmie. Świętym, w dodatku. „Boże obietnice dla kobiet” to zbiór cytatów z Pisma Świętego pogrupowanych tematycznie tak, by łatwiej było znaleźć taki fragment, który w danej chwili jest nam najbardziej potrzebny. Jest tu więc rozdział poświęcony temu, jak Bóg uczy kobiety, kiedy towarzyszy kobietom, jak je zachęca, kiedy pociesza i jak pomaga. Jest też dział poświęcony temu, jaki jest Boży plan dla kobiet i to jest piękne, bo każde słowo to nie są wymysły jakiegoś wyjątkowo uduchowionego autora, ale Słowo Boga. Zapamiętajcie to: Bóg nam złożył obietnice. Mamy to w Piśmie.

Książka Countrymana to swoista intercyza między Bogiem a kobietami. Teraz, Drogie Panie, mamy bowiem podstawę, by wykłócać się z naszym Bogiem Ojcem o to wszystko, czego od niego potrzebujemy i chcemy. Na czele z Jego miłością. W trudnych chwilach zawsze możemy pójść, otworzyć Pismo i powiedzieć Mu: Obiecałeś. [Sylwia Sperling]

 


Jack Countryman, Boże obietnice dla kobiet, Wydawnictwo Chrześcijańskiej Fundacji Życie i Misja KOINONIA, Ustroń 2013


 

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.