Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Kalendarium» Adapciak - obóz w Bieszczadach

Adapciak - obóz w Bieszczadach

Adapciak 2017 Adapciak 2017

Szkoła skończona, maturka zdana, papiery złożone, decyzja o przyjęciu już w kieszeni... Nowe miejsce, nowi ludzie, nowe życie... Wszystkim tegorocznym maturzystom proponujemy wypad rekolekcyjny w Bieszczady. W programie: turystyka górska, codzienna Eucharystia, integracja i oczywiście formacja duchowa.

 

Ustrzyki Górne, 10-17.09.2017

 

MIEJSCE OBOZU: Ustrzyki Górne to jedno z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych bieszczadzkich miejsc. Położone są w sercu Bieszczadów. Są doskonałą bazą wypadową na lokalne szlaki i ścieżki. Stąd wychodzi najwięcej szlaków, stąd najprościej dostać się na bieszczadzkie szczyty, tu też zdecydowanie największa liczba turystów rozpoczyna swą przygodę z Bieszczadami. Jako baza wypadowa w góry Ustrzyki Górne są najlepszym punktem w Bieszczadach.

 

Obozowa Turystyka górska: 
proponujemy trasy piesze z Ustrzyk i okolic. Wszystko powierzamy Opatrzności (szczególnie pogodę i naszą kondycję):
1 - Prawie z pokojów w ośrodku wejdziemy na czerwony szlak. Przed nami Połonina Caryńska (1297m n.p.m.) a na niej napotkamy szlak zielony, który nas poprowadzi przez Przełęcz Wyżniańską i Małą Rawkę (1272m n.p.m.) na Dział (1146m n.p.m.). Przepiękną trasę kończymy w Rawce. (6,5 h)
2 - Busem przemieszczamy się do wsi Wołosate. Dalej czerwonym szlakiem idziemy na Tarnicę (1346m n.p.m.), a po drodze: Rozsypaniec (1280m n.p.m.) i Halicz (1333m n.p.m.). Szerokim Wierchem wracamy do Ustrzyk. (6h)
3 - Bus zawiezie nas na Przełęcz Wyżniańską skąd wdrapiemy się na Małą Rawkę (1272m n.p.m.) i Wielką Rawkę (1307m n.p.m.) oraz dalej niebieskim szlakiem na Krzemieniec. To wyjątkowe miejsce, gdzie spotykają się trzy granice (polska, słowacka i ukraińska) jest położone 1221 n.p.m. Stamtąd niebieski zaprowadzi nas pograniczem ze Słowacją na Rabią Skałę (1170m n.p.m.).
4 - Dojeżdżamy do Wetliny - Stare Sioło. Dalej żółty szlak zaprowadzi nas do Przełęczy Orłowicza, gdzie przed nami rozpocznie się wędrówka po pięknej Połoninie Wetlińskiej, z której zejdziemy kawałek żółtym i czarnym szlakiem do Górnej Wetlinki. (6 h)
5 - Zielonym szlakiem w Wetlinie ruszamy na Jawornik (1021m n.p.m.) i dalej żółtym na Rabią Skałę (1170m n.p.m.). Od niej niebieskim pójdziemy przez Płaszę (1163m n.p.m.) i Kurników Beskid (1073m n.p.m.) na Okrąglik (1101m n.p.m.), z którego czerwony poprowadzi nas sąsiedniej miejscowości Smerek. (9,5 h)

 

GDZIE BĘDZIEMY MIESZKAĆ: W Ustrzykach Górnych znajduje się ośrodek rekolekcyjno-oazowy. W nim mamy do dyspozycji 45 miejsc noclegowych w pokojach o standardzie schroniskowo-turystycznym.

 

CO BĘDZIEMY JEŚĆ: to, co sobie sami przygotujemy:) Na pewno będzie syto, smacznie i przede wszystkim zdrowo. Każdy będzie miał „dyżur kuchenny” - będzie miał okazję przygotować śniadanie. Obiadokolacje będziemy spożywać w ośrodku.

 

KOSZT: 450 zł – w cenie: zakwaterowanie, wyżywienie, wejście do Parku Narodowego. Cena nie obejmuje dojazdu do Ustrzyk Górnych.

ZGŁOSZENIA: o. Tomasz Abramowicz SP; tel.: 603723464; mail: duszpasterstwo@pijarzy.pl

 

Co będziemy robić? Ramowy plan ADAPCIAKA: Plan jest oczywiście ramowy. Dlaczego? Nie wiemy jeszcze jaka będzie pogoda i jakie będziemy mieć możliwości, jeżeli chodzi o siły. Zapał oczywiście będzie!

Możliwy jest wspólny wyjazd z Krakowa. Jeżeli taka wersja dojazdu do Ustrzyk Ci odpowiada daj znać. Na początku września otrzymasz info o godzinie zbiórki na Kraków MDA (krakowski pekaes). Jeżeli Kraków Ci „nie po drodze” najlepiej do Ustrzyk dojechać z miejscowości Sanok bądź Zagórz. Cudownie by było, gdybyśmy się wszyscy spotkali w Ustrzykach w ośrodku o godz. 18.00.

 

Co trzeba zabrać?
Ø koniecznie wygodne buty na dobrej podeszwie (np. Vibram) do chodzenia po górach
Ø ciepła kurtka, polar i kurtka przeciwdeszczowa
Ø apteczka – przede wszystkim: środki opatrunkowe, plastry na odciski, bandaż elastyczny
Ø możesz też zabrać termos - ciepła herbata w górach dobra jest, szczególnie gdy zrobi się chłodniej...; latarka (najlepiej czołówka)
Ø gitarę, bęben i inne instrumenty muzyczne, nawet jak nie wiemy, jak wydobyć z nich dźwięki...
Ø z przymrużeniem oka wprawdzie, ale przypominamy o następujących pozycjach: szczoteczka do zębów, szampon, klapki do chodzenia po domu, legitymacja szkolna/studencka (zniżka na PKP i PKS), dowód osobisty.