Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata» Nowy numer eSPe: „Świętość - powołanie dla każdego”

Nowy numer eSPe: „Świętość - powołanie dla każdego”

eSPe131 eSPe131

„Świętość - powołanie dla każdego” - tak zatytułowany jest nowy numer bezpłatnego pijarskiego czasopisma powołaniowego „eSPe”

„Gaudete et exsultate”, czyli „cieszcie się i radujcie” - te dwa słowa z Ewangelii wg św. Mateusza (Mt 5, 12) otwierają najnowszą adhortację apostolską o powołaniu do świętości w świecie współczesnym. W ten sposób papież Franciszek zwraca uwagę, że każdy człowiek został stworzony do świętości, czyli do życia „prawdziwego i szczęśliwego”, a nie „przeciętnego, rozwodnionego i pustego”. W tym numerze „eSPe” redakcja obficie cytuje Gaudete et exsultate, pokazuje jak realizować powołanie do świętości i prezentuje sylwetki tych, którzy osiągnęli już w tym perfekcję, tzn. zostali błogosławionymi albo świętymi.

„Liczy się to, aby każdy wierny rozpoznał swoją drogę i wydobył z siebie to, co ma najlepszego, to, co najbardziej osobistego Bóg w nim umieścił (por. 1 Kor 12, 7), a nie marnował sił, usiłując naśladować coś, co nie było dla niego pomyślane” - pisze papież Franciszek. Prawie każdy tekst tego numeru rozwija tę myśl, bo dróg do osiągnięcia świętości jest właściwie tyle, ilu ludzi.

W tym wydaniu „eSPe” Czytelnicy znajdą m.in. wywiad z o. prof. Szczepanem Praśkiewiczem OCD, długoletnim konsultorem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który mówi: „Świętość jest dla wszystkich. Każdy jest powołany do świętości - wystarczy żyć tylko zgodnie ze swoim życiowym powołaniem i wypełniać misję, którą Pan Bóg nam powierzył - żyjąc w małżeństwie, samotnie, w klasztorze czy jako kapłan”.

Z kolei Łukasz Sośniak SJ daje m.in. taką radę, jak osiągnąć świętość: „Nie martw się, jeżeli nie radzisz sobie ze swoim powołaniem, nie przejmuj się nim, powołanie nie jest najważniejsze. Najważniejsza jest twoja relacja z Jezusem. O nią dbaj, a Jezus zatroszczy się o ciebie i nie pozwoli, żeby coś złego stało się z twoim powołaniem”.

W tym numerze „eSPe” także sylwetki „najmłodszego” świętego pijara - o. Faustyna Migueza oraz Carlo Acutisa, nastolatka, który może niebawem zostać ogłoszony patronem Internetu, a także dobrze zapowiadającego się kandydata na świętego - męża, ojca i rapera - Arkadio.

Tradycyjnie, jak w każdym numerze, Listy o powołaniu i kilka powołaniowych newsów.

„Pracownicy Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych często żartują, że pierwszy warunek do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego, to śmierć kandydata na ołtarze. Carlo Acutis mawiał, że „wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie”. Życzę sobie i Wam, byśmy do końca życia pozostali oryginałami stworzonymi przez Pana Boga” - pisze w edytorialu Przemysław Radzyński zachęcając do lektury najnowszego numeru „eSPe” zatytułowanego „Świętość - powołanie dla każdego”.

Czasopismo „eSPe” wydawane jest przez zakon pijarów od 1988 roku. Kierowane jest do młodych osób rozeznających swoją życiową drogę. Od kilku lat ukazuje się bezpłatnie tylko w wersji elektronicznej. Interaktywny PDF, przyjazny także dla urządzeń mobilnych, można pobrać ze strony czasopisma www.e-espe.pl.

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.