Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Czego szukać?» Papieże o powołaniu» Franciszek» Papież do młodych: życie ma sens tylko w służbie Bogu i bliźnim

Radio Watykańskie - logo

Papież do młodych: życie ma sens tylko w służbie Bogu i bliźnim

Papież Franciszek z młodymi na Campus Misericordiae - fot. Mazur / Episkopat.pl Papież Franciszek z młodymi na Campus Misericordiae - fot. Mazur / Episkopat.pl

Miejcie odwagę, aby wejść w głębię swego serca i zapytać Boga: czego ode mnie pragniesz? Pozwólcie, aby Bóg do was mówił i zobaczycie, że wasze życie się zmieni i napełni radością – to słowa zachęty, które Papież Franciszek skierował do młodych w przesłaniu na Światowy Dzień Młodzieży, jaki odbędzie się w Panamie w styczniu przyszłego roku. Po raz pierwszy w historii, orędzie papieskie do młodych z okazji tego światowego wydarzenia zostało opublikowane w formie wideoklipu.

Papież przypomniał, że tematem spotkania są słowa Maryi z Ewangelii św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” (1, 38). Zgoda Maryi wskazuje, że zrozumiała sens powołania, którym jest przekraczanie siebie i poświęcenie się w służbie innym. Nasze życie bowiem – podkreślił Franciszek – znajduje swój sens tylko w służbie Bogu i bliźniemu.

Ojciec Święty przyznał, że wielu młodych, zarówno wierzących jak i niewierzących, wyraża pragnienie pomocy ludziom cierpiącym. „To jest siła młodych – stwierdził Papież – siła wszystkich was, która może zmienić świat; to jest rewolucja, która może zwyciężyć moce tej ziemi: rewolucja służby” – mówił Franciszek.

“Poświęcenie się służbie bliźniemu nie oznacza tylko bycia gotowym do działania; trzeba także wejść w dialog z Bogiem, w postawie słuchania, tak jak Maryja. Ona słuchała tego, co mówił jej anioł, a potem odpowiedziała – zaznaczył Ojciec Święty. - Z tej relacji z Bogiem w ciszy serca odkryjemy naszą tożsamość i nasze powołanie, do którego zachęca nas Pan, a które wyraża się w różnych formach: małżeństwie, życiu zakonnym, kapłaństwie. Wszystkie te formy są sposobami pójścia za Jezusem. Ważne, aby odkryć, czego Pan od nas oczekuje i mieć odwagę powiedzieć – «tak»”.

Franciszek podkreślił, że plany Boga względem nas nie są po to, aby zgasić nasze marzenia, ale rozpalić pragnienia; aby nasze „tak” przyniosło owoce, aby pojawił się uśmiech i aby rozradować wiele serc. Pozytywna odpowiedź dana Bogu jest pierwszym krokiem do bycia szczęśliwymi i uczynienia szczęśliwymi innych.

 

Znamy już szczegółowy program papieskiej pielgrzymi do Panamy. Papież uda się do tego kraju 23 stycznia. Dzień później spotka się z władzami kraju oraz biskupami, a następnie weźmie udział w oficjalnej uroczystości otwarcia Świątowych Dni Młodzieży. 25 stycznia Franciszek spotka się z młodymi najpierw na liturgii pokutnej, a następnie na Drodze Krzyżowej. Następnego dnia Ojciec Święty będzie przewodniczył Mszy z poświęceniem ołtarza bazyliki katedralnej, a potem zje obiad z młodzieżą i weźmie udział w czuwaniu modlitewnym. Niedziela, 27 stycznia, będzie ostatnim dniem pobytu Papieża w Panamie. Odprawi Mszę dla młodych oraz odwiedzi Dom Dobrego Samarytanina. Ostatnim punktem tej wizyty będzie spotkanie z wolontariuszami, którzy pomagali w przygotowaniu i przebiegu Światowych Dni Młodzieży.


Źródło: Radio Watykańskie

 

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.