Dom na Skale

Biblijny vlog o. Piotra Różańskiego SP

O. Piotr Różański SP jest przełożonym wspólnoty zakonnej w Bolszewie, gdzie pełni także posługę wikariusza w parafii, katechety w Szkole Podstawowej, duszpasterza młodzieży i studentów oraz opiekuna lektorów i Odnowy w Duchu Świętym.

Kalendarz wpisów
Luty 2019
P W Ś C P S N
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  
Home» Nasi blogerzy» Dom na Skale» Wpisy

Wpisy

Dom na Skale - 5 Niedziela Zwykła

Odejdź ode mnie Panie! - 5 Niedziela Zwykła

„Bóg nas wybrał, by w naszej słabości i naszych grzechach objawiła się zwycięska moc zmartwychwstałego Pana. Nikt z nas nie jest godny, ale wszyscy jesteśmy powołani do świętości i tę łaskę powołania otrzymujemy darmo, bo Bóg jest miłością” - zapewnia o. Piotr rozważając Słowo Boże na V Niedzielę Zwykłą.

...więcej
Dom na Skale - 4 Niedziela Zwykła

Możesz odrzucić Jezusa? Możesz! - 4 Niedziela Zwykła

„Czy mogę odrzucić Jezusa? Czy mogę Jezusowi powiedzieć „nie”? Mogę! Mogę Go odrzucić, bo jestem wolnym człowiekiem i Bóg pozwala mi na to. Ale rodzi się pytanie czy wypada odrzucić miłość Bożą? Czy wypada powiedzieć Bogu „nie”?” - pyta o. Piotr rozważając Słowo Boże na IV Niedzielę Zwykłą.

...więcej
Dom na Skale - 3 Niedziela Zwykła

Co z tym Kościołem? - 3 Niedziela Zwykła

„Ty jesteś Kościołem. Ja jestem Kościołem. I Kościół, który nas otacza - nasi bliscy, nawet nieznajomi, nawet ci, których widujemy tylko raz na jakiś czas, potrzebują Ciebie, potrzebują mnie, żebyśmy stanowili jeden, żywy, piękny organizm, który zakorzeniony jest w osobie Pana Jezusa” - mówi o. Piotra rozważając Słowo Boże na III Niedzielę Zwykłą.

...więcej
Dom na Skale - 2 Niedziela Zwykła

Był ślub. Będzie wesele! - 2 Niedziela Zwykła

„Jeśli chodzi o małżeństwo i fragment Pisma Świętego dotyczący Kany Galilejskiej, musze potwierdzić, że pewna rzecz się sprawdza. Co zrobić, żeby na weselu niczego nam nie brakło? Zaprosić na nie Pana Jezusa. Tak rzeczywiście jest” - mówi Adam. Gość o. Piotra jest od prawie czterech lat mężem. W filmiku opowiada m.in. o kaszubskich zwyczajach weselnych.

...więcej
Dom na Skale - Objawienie Pańskie

K+M+B=??? - Objawienie Pańskie

Podążajmy za gwiazdą, podążajmy za światłem, otwierajmy swoje serce na światło Boże, byśmy potrafili zauważyć to wszystko co pochodzi od Boga i tego, który pochodzi od Boga. 

...więcej
Dom na Skale - 3 Niedziela Adwentu

Gaudete! - 3 Niedziela Adwentu

Życzę Wam tego, moi drodzy, by ten ostatni tydzień przed Bożym Narodzeniem naprawdę był czasem radości z powodu zbliżającego się przyjścia Mesjasza. Przywitajmy to Małe Dziecię otwartym, gotowym, czystym sercem na przyjęcie Bożego Narodzenia.

...więcej
Dom na Skale - 2 Niedziela Adwentu

Prostujcie drogi! - 2 Niedziela Adwentu

Zewnętrzne przygotowania do świąt - przygotowania naszych domów, przygotowania siebie samych - są bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze jest przygotowanie naszego serca. By przychodzący Pan zastał nas gotowych i przygotowanych. 

...więcej
Dom na Skale - 1 Niedziela Adwentu

Marana tha! - 1 Niedziela Adwentu

Wszyscy ci, którzy oczekiwali na wielką miłość, albo na kogoś za kim się tęskniło, to doskonale rozumieją czym jest to wyczekiwanie na Kogoś, Kogo się ogromnie pragnie, za Kim się tęskni, albo Kogo się kocha. Taki właśnie powinien być Adwent - takim oczekiwaniem, że już za chwilę, już zaraz ma nadejść Ten, Kogo kochamy, Ten Który nas będzie kochał. Adwent - radosne czekanie na przyjście Mesjasza.

...więcej