Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata» Siostry zakonne pomagają dzieciom ulicy powrócić do życia

Radio Watykańskie - logo

Siostry zakonne pomagają dzieciom ulicy powrócić do życia

S. Elvira Tutolo - fot. Facebook.com S. Elvira Tutolo - fot. Facebook.com

Prezydent Włoch Sergio Mattarella nagrodził s. Elvirę Tutolę za jej zaangażowanie w wymiarze międzynarodowym na rzecz obrony oraz ratowania dzieci ulicy w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie od lat posługuje. S. Tutolo była jedną z 33 osób, które otrzymały Krzyż Komandorski za zasługi dla Republiki Włoskiej. Należy do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Janiny Antida. Posługuje jako misjonarka w Berberati, w południowo-wschodniej części kraju.

Włoska misjonarka przyznała, że sytuacja w Republice Środkowoafrykańskiej jest bardzo trudna. Od lat niewiele się zmienia. Kraj ten należy do jednego z najbiedniejszych na świecie. W wywiadzie dla Radia Watykańskiego opisuje codzinne życie na misjach.

“Życie płynie tutaj często pod znakiem braku wody, braku światła. Trzeba wierzyć w siłę drobnych gestów. W prowadzonym przez nas centrum rolniczym mamy 25 dzieci, które zostały zabrane z ulicy, czasami z więzienia. Mają one wielkie pragnienie życia, krzyczą wręcz za życiem, za nadzieją. A jeśli nie będzie nas, którzy podtrzymujemy, nie wiem, co się stanie. Prawdą jest, że nikt nie jest niezastąpiony. Piękne jest to, że – niezależnie od sytuacji przygnębienia, całego skomplikowania, kiedy nie widać drogi wyjścia pojawia się małe światełko. A wtedy możemy wejść i uczynić drobny krok naprzód. Trudność polega właśnie na uwierzeniu w możliwość uczynienia tego kroku oraz w uznaniu wartości tego kroku”.

Siostry robią co możliwe, aby pomóc swoim podopiecznym wyleczyć różne rany serca, osobowości i umysłu. Najważniejsze jest przezwyciężnie traum związanych z doświadczeniem przemocy. Oprócz tego otworzyły dla nich centrum formacyjne. Uczą gotowania i szycia. Jest również warsztat, gdzie chłopcy uczą się zawodu mechanika. Po zakończeniu tej nauki każdy otrzymuje w użytkowanie dwa hektary ziemi, aby móc samodzielnie się utrzymać.


Źródło: vaticannews.va

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.