Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata» Nowy numer „eSPe”: KOSTKA znaczy „więcej”

Nowy numer „eSPe”: KOSTKA znaczy „więcej”

eSPe 132 eSPe 132

Najnowsze wydanie czasopisma powołaniowego „eSPe” zostało poświęcone św. Stanisławowi Kostce, patronowi młodzieży z okazji jubileuszu 450-lecia jego śmierci.

Stanisław Kostka urodził się w 1550 roku. Nikt wtedy nie mógł przypuszczać, że zaledwie osiemnaście lat później narodzi się po raz drugi – tym razem dla nieba, a równocześnie stanie się świętym Kościoła, który będzie o jego życiu pamiętał ciągle i intensywnie – nawet 450 lat po jego śmierci.

„Stanisław Kostka – chociaż zrobiono z niego patrona buntowników i uciekających ze szkoły – tak naprawdę nieustannie rozeznaje i nie robi tego sam, ale słucha kierowników duchowych i przełożonych” – mówi w wywiadzie dla „eSPe” o. Przemysław Wysogląd SJ, współbrat świętego jezuity i autor komiksu „K.O.S.T.K.A.”.

W tym wydaniu „eSPe” opublikowano także reportaż na temat kolegium akademickiego w Poznaniu, któremu nieprzypadkowo patronuje św. Stanisław Kostka. „Kiedy powstawało Kolegium, w którym mieszkają sami młodzi chłopacy, a św. Stanisław Kostka jest tu tak obecny, to chciałem, żeby on miał na nich jakichś wpływ. On miał relację z Panem Bogiem, a moim największym pragnieniem jest, aby oni mieli relację z Panem Bogiem. Ta relacja z Panem Bogiem uwalniała w Stanisławie siłę, żeby nie iść schematycznie, tylko myśleć w sposób Boży. Chciałbym, żeby pod tym względem oni byli jak św. Stanisław Kostka” – mówi twórca Kolegium ks. Radosław Rakowski.

W ramach „Dnia dla Jezusa” redakcja proponuje czytelnikom przeżycie swoistych rekolekcji ze św. Stanisławem Kostką. Kostkolekcje to dwa cykle wideo-rozważań przygotowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Płockiej i tamtejszych kapłanów. Pierwszy to medytacja nad kolejnymi wezwaniami do św. Stanisława Kostki z litanii jemu dedykowanej oraz fragmentami Ewangelii, a drugi został poświęcony rozważaniom kolejnych cech Stanisława Kostki, które doprowadziły go do świętości.

W 132 numerze „eSPe” opublikowany został artykuł o tym, „Jak można powstać z martwych”. „Wyrwałem się z piekła – napisał raper Dobromir „Mak” Makowski w swojej autobiograficznej książce o tym samym tytule. Opowiada niejeden dramat. Ale jest też świadectwem ogromnej siły do jego przezwyciężenia” - pisze Małgorzaty Janiec.

Co jest mocą powołanych i na czym ona polega? Jednoznacznie na to pytanie odpowiada papież Franciszek, który sam – jako jezuita – jest przecież osobą konsekrowaną. A na łamach „eSPe” można przeczytać omówienie jednego z najnowszych książkowych wywiadów z Ojcem Świętym „Siła powołania”.

Czasopismo „eSPe” wydawane jest przez zakon pijarów od 1988 roku. Kierowane jest do młodych osób rozeznających swoją życiową drogę. Od kilku lat ukazuje się bezpłatnie tylko w wersji elektronicznej. Interaktywny PDF, przyjazny także dla urządzeń mobilnych, można pobrać ze strony czasopisma www.e-espe.pl.

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.