Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata» 14 kwietnia – Niedziela Palmowa, Święto Młodych w diecezjach

14 kwietnia – Niedziela Palmowa, Święto Młodych w diecezjach

Młodzież z bp. Solarczykiem - fot. Facebook / Bp Marek Solarczyk Młodzież z bp. Solarczykiem - fot. Facebook / Bp Marek Solarczyk

„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Słowa Twego” – to hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w diecezjach, które będą kontynuacją ŚDM w Panamie. Od wielu lat Niedziela Palmowa jest przeżywana jako dzień spotkania młodych z ich biskupem oraz w łączności z Papieżem, który tego dnia spotyka się z młodymi w Rzymie.

Światowe Dni Młodzieży organizowane są co dwa lub trzy lata w wymiarze międzynarodowym. Dodatkowo co roku w okolicach Niedzieli Palmowej młodzi spotykają się w swoich diecezjach z biskupem diecezjalnym. Jak wyjaśnia Karolina Błażejczyk z Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, ponieważ w styczniu tego roku przeżywaliśmy 34. Światowe Dni Młodzieży, które obchodzone były w wymiarze międzynarodowym w Panamie, dni w diecezjach będą kontynuacją tego wydarzenia i w wielu miejscach będą nawiązywały do hasła z Panamy oraz słów wygłoszonych tam do młodych przez Ojca Świętego Franciszka.

Koncerty, sztuki teatralne, warsztaty muzyczne oraz konkursy z palmami to tylko niektóre z punktów programów przygotowywanych z okazji obchodzonego w Niedzielę Palmową święta młodych w polskich diecezjach. W tym roku młodzi archidiecezji warszawskiej podczas uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej wysłuchają m.in. świadectw uczestników i wolontariuszy ŚDM Panama 2019, będą też mieli możliwość obejrzenia multimedialnej wystawy „Śladami Jezusa”. W archidiecezji warmińskiej odbędzie się uwielbienie z siostrami służebniczkami oraz koncert Siewców Lednicy, w diecezji tarnowskiej przed Eucharystią młodzi przejdą w radosnej procesji ulicami miasta, natomiast młodzi diecezji warszawsko-praskiej wezmą udział m.in. w grze terenowej.

W wielu diecezjach obchody Święta Młodych rozpoczynają się już w piątek lub w sobotę i trwają dłużej niż jeden dzień. Tak jest m.in. w archidiecezji krakowskiej, gdzie w tym czasie ma miejsce trzydniowe Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej oraz w przypadku archidiecezji przemyskiej, gdzie od lat organizowane są trzydniowe Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP). W diecezji siedleckiej spotkania młodych organizowane są już od marca, w różnym czasie i aż w sześciu rejonach. Natomiast w diecezji szczecińsko-kamieńskiej odbędą się one od 30 kwietnia do 3 maja. Ciekawą inicjatywą są też spotkania biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka z młodymi ludźmi w 12 miastach diecezji podczas czuwań modlitewnych organizowanych we wszystkie piątki i soboty Wielkiego Postu. Kulminacją tych spotkań będzie Eucharystia w koszalińskiej katedrze w wigilię Niedzieli Palmowej.

„Warto wziąć udział w takim wydarzeniu, ponieważ spotkacie rówieśników, którzy tak jak wy są wierzący, którzy szukają Pana Boga w swoim życiu, chcą budować z Nim relację, a to jest naprawdę ubogacające, dające siłę, by w dzisiejszym świecie być misjonarzami Pana Boga” – zachęca młodych Karolina Błażejczyk. Jak dodaje, sama weźmie udział w spotkaniu w swojej diecezji. Szczegółowe programy Dni Młodzieży w poszczególnych diecezjach można znaleźć na stronach diecezji oraz na stronie internetowej www.mlodziplus.pl, która jest prowadzona przez młodych dla młodych. Administracją portalu zajmuje się Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.


Źródło: episkopat.pl

 

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.