Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Czego szukać?» Papieże o powołaniu» Franciszek» Papież do młodych: Jezus wam ufa i liczy na was

Papież do młodych: Jezus wam ufa i liczy na was

Papież Franciszek podczas synodu o młodzieży - fot. episkopat.pl Papież Franciszek podczas synodu o młodzieży - fot. episkopat.pl

Jezus ufa każdemu człowiekowi i zachęca, aby i on ufał swoim zdolnościom i umiejętnościom. Zaprasza do budowania przyszłości z entuzjazmem i świeżością. Czy może więc liczyć także na ciebie? Słowa te Papież skierował do młodych Malgaszy, z którymi spotkał się na diecezjalnym kampusie Soamandrakizay.

Franciszek podkreślił, że uczeń Jezusa nie może stać w miejscu, ale musi działać, angażować się będąc pewnym, że Pan jest z nim. On bowiem nie patrzy na człowieka poprzez jego grzechy, ale wzywa każdego po imieniu. Niezależnie od tego, jak bardzo oddaliłby się od Niego, Jezus jest zawsze blisko, woła i czeka, aby zacząć od nowa. W Jego oczach bowiem każdy człowiek jest cenny. Dlatego nie należy pozwolić opanować się goryczy.

“Gorycz, nie wiem, czy to prawda... ale grozi wam, że zaczniecie myśleć: «Tak to jest… nic nie może się zmienić i nikt nie może nic z tym zrobić» - powiedział Ojciec Święty. - Zwłaszcza, gdy nie mamy minimum niezbędnego, by walczyć z dnia na dzień; kiedy faktyczne możliwości nauki nie są wystarczające; lub dla tych, którzy uświadamiają sobie, że ich przyszłość jest zablokowana z powodu braku pracy, niepewności, niesprawiedliwości społecznej... i dlatego mają pokusę, by się poddać”.

Papież zwrócił uwagę młodych Malgaszy, że każdy może pobłądzić i iść za złudzeniami, które wiele obiecują, ale w ostatecznym rozrachunku pozostawiają po sobie pustkę. Jezus więc zachęca do innego życia, aby dzielić się z innymi swoimi darami i umiejętnościami oraz odkrywać w drugim człowieku Jego oblicze. Dlatego ważne jest osobiste spotkanie z Jezusem we wspólnocie, którego niczym nie da się zastąpić.


Źródło: vaticannews.va

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.