Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata» Rozpoczynają się bezpośrednie przygotowania do Europejskiego Spotkania...

Rozpoczynają się bezpośrednie przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych Taize we Wrocławiu

Modlitwa w Taize - fot. Christian Pulfrich / wikipedia.org Modlitwa w Taize - fot. Christian Pulfrich / wikipedia.org

Już jutro, 1 października, rusza oficjalnie Centrum Przygotowań ESM we Wrocławiu. W każdy poniedziałek wieczorem w kościele rektoralnym pw. św. Macieja we Wrocławiu, tzw. „Maciejówce” będzie się też odbywała modlitwa w intencji spotkania. Dzięki transmisji online mogą w niej uczestniczyć wszyscy chętni. Pierwsze modlitewne spotkanie już dziś.

Centrum Przygotowań ESM we Wrocławiu rusza oficjalnie 1 października. Mieści się w budynku dawnej stołówki Domu Studenckiego "Dwudziestolatka" przy ul. Piastowskiej 1a, tuż przy pl. Grunwaldzkim. Będzie otwarte od wtorku do piątku w godzinach od 9.45 do 13.00 oraz od 15.00 do 18.00, a także w soboty w godzinach od 9.45 do 13.00 oraz od 15.00 do 17.00.

W Centrum Przygotowań można spotkać się z pracującymi przy organizacji ESM braćmi ze wspólnoty Taizé, siostrami, wolontariuszami. Zaproszone są tam wszystkie osoby, które chciałyby zaangażować się w jakiś sposób w przygotowania.

We wspólnej, regularnej modlitwie w trakcie przygotowań do spotkania europejskiego można będzie uczestniczyć w Centrum Przygotowań ESM od wtorku do soboty o 9.00 i o 13.00.

Oprócz tego modlitwa w intencji dobrych owoców Europejskiego Spotkania Młodych odbywać się będzie w każdy poniedziałek o godz. 20.15 w kościele św. Macieja przy pl. Nankiera 17, tzw. „Maciejówce”. Do udziału w modlitwie zaproszeni są wszyscy, nie tylko młodzież. Można również włączać się w nią dzięki transmisji on-line, która za każdym razem dostępna będzie na stronie www.esmwroclaw.gosc.pl.

Pierwsza modlitwa odbędzie się już dziś. Wezmą w niej udział m.in. bracia z Taizé oraz grupa międzynarodowych wolontariuszy, którzy przybyli już do stolicy Dolnego Śląska, by uruchomić 1 października Centrum Przygotowań.

Europejskie Spotkanie Młodych odbywać się będzie od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 we Wrocławiu. Wrocław już po raz trzeci gościć będzie młodych gromadzących się na spotkaniu w duchu ekumenicznej wspólnoty z Taizé. Poprzednie ESM odbyły się w tym mieście w 1989 i w 1995 r.


Źródło: esmwroclaw.gosc.pl

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.