Pójdź za Słowem

Ojciec Onufry FF, dziecko Boże, zakochany w Słowie, kandydat do nieba.

Kalendarz wpisów
Styczeń 2020
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Ostatnie posty
30.11.2013
Jasno i prosto
26.10.2013
Nie jesteś sam!
07.09.2013
Wyzwolone myślenie
31.08.2013
Ryzyko wiary
Home» Nasi blogerzy» Pójdź za Słowem» Archiwum: Wrzesień 2012

Archiwum: Wrzesień 2012

Prawdziwe zagrożenie

Im wcześniej pozbędziemy się zazdrości i egoizmu, gromadzenia przywilejów i skarbów tylko dla siebie, tym prędzej nasze życie stanie się prawdziwym „chodzeniem z Jezusem”. I tylko wtedy będzie miało piękno i sens.

...więcej

Słowa Jezusa i nasze milczenie

Im więcej w nas logiki świata, tym mniej w nas chęci na rozmowy z Jezusem... i vice versa. Jak często doświadczamy tego w naszej dzisiejszej rzeczywistości! Jak często ludzie uważający się nawet za pobożnych są gotowi obrażać się nawzajem, kłócąc się o drobiazgi, od których ich zdaniem zależy los Kościoła, a tak naprawdę pod tymi dyskusjami znów kryje się prastare pytanie: „Kto z nas jest najważniejszy?” Kłócimy się, dyskutujemy... i ciągle brakuje nam czasu na rozmowy z Jezusem. Bo dobrze wiemy, że gdybyśmy zapytali Go o zdanie, On „przewróciłby do góry nogami” nasze myślenie. Więc lepiej kłócić się między sobą...

...więcej

Czy akceptujesz prawdę o Mnie?

„Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” „Jedni uważają Cię za Zbawiciela i pragną, byś zbawiał ich od chorób, niepowodzeń, byś znalazł im pracę albo pomógł zdać egzamin... powiem Ci szczerze, że niewielu interesuje to zbawienie, które dla Ciebie jest najważniejsze. Dziś przecież grzech nie jest powszechnie uznawanym problemem. Inni nazywają Cię Panem... w kościele, klękają przed Tobą, nabożnie składają ręce, ale gdy wychodzą ze świątyni, słuchają innych Panów, innych Mistrzów”. „A ty, Onufry, za kogo Mnie uważasz?” Zdrętwiałem.

...więcej

Patrzeć oczyma Boga

Czy i dziś nie dostrzegamy tendencji – także w pewnych „pobożnych kręgach” - do dzielenia ludzi na różne kategorie w zależności od ich pozycji społecznej, majątku, wyglądu? Gdy Jezus mówił do uczniów o niesprawiedliwości panującej na świecie, dodał: „Nie tak będzie między wami”. Ilekroć czytam te słowa, myślę z bólem, że niestety, między nami bywa dokładnie tak samo, jak w tzw. ”świecie”. My, uczniowie Jezusa, tak często nie różnimy się od pogan w naszym spojrzeniu na ludzi.

...więcej