Pójdź za Słowem

Ojciec Onufry FF, dziecko Boże, zakochany w Słowie, kandydat do nieba.

Kalendarz wpisów
Styczeń 2020
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Ostatnie posty
30.11.2013
Jasno i prosto
26.10.2013
Nie jesteś sam!
07.09.2013
Wyzwolone myślenie
31.08.2013
Ryzyko wiary
Home» Nasi blogerzy» Pójdź za Słowem» Archiwum: Listopad 2012

Archiwum: Listopad 2012

Jaki jesteś, mój Królu?

Czy udzielenie komuś tak wielkiej władzy nie jest zagrożeniem dla wolności jego podwładnych? W demokracji władze wybiera się na określony czas kadencji, w monarchii król rządzi dożywotnio, a tu widzimy władcę, którego panowanie nie przeminie. Lepiej dobrze sprawdzić, kim jest ten władca!

...więcej

Chociaż przeminie ten świat...

Nie chodzi o to, by znać datę dnia sądu, ale by „uczyć się od drzewa figowego”... i zawsze być gotowym. Pierwsi chrześcijanie nie czekali na dzień ostateczny z lękiem, ale z tęsknotą. Tak prosili w znanej nam starożytnej modlitwie: „Niech przyjdzie Twa łaska i niech przeminie ten świat. Kto święty, niech przystąpi. Kto nim nie jest, niech czyni pokutę.”. Naszym dramatem nie jest to, że nie znamy daty powtórnego przyjścia Jezusa. Dramatem jest to, że my, Jego uczniowie, przestaliśmy na Niego czekać.

...więcej

Trzy największe dary

W dzisiejszych czytaniach nie tylko ewangeliczna wdowa wchodzi do świątyni. Do „świątyni nie zbudowanej ludzkimi rękami”, czyli do samego nieba, wchodzi Chrystus, by przynieść Ojcu w darze wszystko, co mógł oddać: własną krew, własne życie oddane za ludzi.

Jak niegdyś siedział na dziedzińcu świątynnym i obserwował ubogą wdowę, tak przez wieki siedzi w niebieskiej świątyni po prawicy Ojca i obserwuje te „biedne wdowy” wszystkich czasów, gotowe poświęcić wszystko, zaryzykować wszystko. Dla otoczenia ich postępowanie jest szaleństwem, głupotą... bo dziś warto poświęcać życie dla wszystkiego i dla wszystkich, tylko nie dla Boga. A one dalej wrzucają te dwie małe monety, dalej oddają ostatnią mąkę i oliwę. Bo tak ich nauczył Ten, który oddał samego Siebie. I gdy On powróci „dla zbawienia tych, którzy Go oczekują”, wtedy okaże się, że najlepsza inwestycja, jaką można uczynić na ziemi, to oddać wszystko Bogu. Naprawdę warto.

...więcej

Będziesz miłował

Największe przykazanie zaczyna się od kwestii słuchania. Słucham.... bo Ktoś do mnie mówi. Bo Księga, która mam przed sobą, nie jest taka jak inne, ale jest słowem Boga, który dziś zwraca się właśnie do mnie, a ja mam nadstawić ucha i wprowadzić w czyn to, co usłyszę. Kiedyś, w niebie, nastanie czas dla „oczu”. Dziś najbardziej potrzebnym narządem jest dobre ucho, dobrze nastawione na odbiór „Bożych fal”.

...więcej