Pójdź za Słowem

Ojciec Onufry FF, dziecko Boże, zakochany w Słowie, kandydat do nieba.

Kalendarz wpisów
Luty 2020
P W Ś C P S N
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Ostatnie posty
30.11.2013
Jasno i prosto
26.10.2013
Nie jesteś sam!
07.09.2013
Wyzwolone myślenie
31.08.2013
Ryzyko wiary
Home» Nasi blogerzy» Pójdź za Słowem» Archiwum: Grudzień 2012

Archiwum: Grudzień 2012

Usłyszeć Słowo

Dziś będzie nietypowo, niewiele słów. Bo ileż słów można powiedzieć w noc, w której Słowo przyszło na świat? Prolog Janowy mówi o Jezusie, nazywając Go Słowem, Życiem, Światłem. Światło jest nam potrzebne do naszego życia biologicznego, a słowo jest konieczne dla życia duchowo – psychicznego. Jak straszne byłoby życie, gdyby nikt się do nas nie odzywał!

...więcej

Oto przychodzę!

Słowo już stało się Ciałem, choć na razie jest jeszcze pod sercem Matki. To Ona jest teraz nową Arką Przymierza, niosącą Obecność Pana. Tej Obecności nie rozpoznali mieszkańcy Nazaretu ani podróżni wędrujący między Galileą a Judeą: jako pierwszy rozpoznał ją... maleńki Jan ukryty w łonie Elżbiety. Zanim dorośnie i wskaże uczniom Baranka Bożego, już teraz w dostępny sobie sposób pokazuje swojej matce, że jej młoda krewna niesie w sobie Obecność Pana. Jan podskakuje w łonie Elżbiety jak niegdyś Dawid podskakiwał w tańcu przed Arką Przymierza.

...więcej

Radość, której nic nie odbierze

Ludzie znajdują różne powody do radości. Jedni się cieszą, gdy uda się im wyjechać na egzotyczne wakacje, inni – gdy kupią sobie nowy samochód, jeszcze inni – gdy spędzą miły wieczór z przyjaciółmi. (Może warto zadać sobie pytanie: co mnie uszczęśliwia, co musi się stać, by odczuwał radość?) Są i tacy, których chyba nic nie cieszy, wieczni malkontenci, krytykanci, o których się mówi, że nawet w niebie będą narzekać na kształt aureoli.

...więcej

Bóg przychodzący na spotkanie

W dzisiejszych czytaniach można dostrzec ciągły ruch: Izrael wraca z wygnania do Jerozolimy, Jan Chrzciciel chodzi po całej okolicy, wzywając do prostowania dróg dla nadchodzącego Pana, wreszcie św. Paweł pisze o Bogu działającym w każdym z nas.

...więcej

Czekać... ale jak?

Zapewne według wielu mieszkańców ówczesnej Jerozolimy trzeba było mieć sporo cierpliwości, by słuchać tego Jeremiasza... tu „walił się świat”, Babilończycy najechali na kraj, przesiedlili mieszkańców do swojej ziemi, zburzyli świątynię jerozolimską... a ten marzyciel zapowiada, że „w owym dniu, w owym czasie” (cóż za precyzja!) Bóg wzbudzi Dawidowi sprawiedliwego potomka, czyli wielkiego, wspaniałego władcę, który zasiądzie na tronie Dawida. A niby dlaczego ta obietnica miałaby się spełnić?

...więcej