Pójdź za Słowem

Ojciec Onufry FF, dziecko Boże, zakochany w Słowie, kandydat do nieba.

Kalendarz wpisów
Styczeń 2020
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Ostatnie posty
30.11.2013
Jasno i prosto
26.10.2013
Nie jesteś sam!
07.09.2013
Wyzwolone myślenie
31.08.2013
Ryzyko wiary
Home» Nasi blogerzy» Pójdź za Słowem» Archiwum: Luty 2013

Archiwum: Luty 2013

Nowa ziemia i nowe ciało

Każdemu z nas Bóg składa niezwykłą obietnicę: "chcę dać ci ziemię, której nie znasz, a która jest twoją najprawdziwszą ojczyzną, ziemią twojego Ojca". O niej właśnie pisze św. Paweł: "Ojczyzna nasza jest w niebie". Tak, nawet jeśli tu na ziemi jesteś wygnańcem, bezdomnym, pogardzanym, wyśmiewanym przez wszystkich, jesteś obywatelem nieba, bo jesteś dzieckiem Niebieskiego Ojca, bylebyś tylko swoim życiem nie wyparł się tej godności.

...więcej

Punkt oparcia

Najgorsze, co mógłbym zrobić, to zapomnieć o tym, skąd wyszedłem i co On dla mnie zrobił; zapomnieć o źródle mojego obecnego pokoju serca i wewnętrznej wolności. To dlatego przynoszę Mu pierwociny... już nie tyle, jak w czasach biblijnych, pierwsze potomstwo zwierząt hodowlanych czy pierwsze płody ziemi, bo jedyną ziemią, jaką posiadam, jest kilka doniczek, ale pierwszą myśl, pierwsze słowo... bo On jest zawsze „tym Pierwszym”.

...więcej

Czy mogę podejść do Ciebie?

Nawet gdybyś napełnił moje sieci mnóstwem ryb, nie zauważyłbym tego, zajęty swoimi sprawami, podobnie jak nie zauważam tylu Twoich cudów, których dokonujesz na moich oczach każdego dnia. Gdy prosisz, bym zarzucił sieci, wyciągam wszystkie naukowe argumenty, by przekonać Cię, że daremny nocny połów nie daje nadziei na powodzenie w ciągu dnia. Obym choć raz umiał oderwać się od czubka mojego nosa i od moich przemądrzałych argumentów i zaufać Ci, tak na przepadłe.

...więcej

To "tylko" Słowo

Jeszcze zanim poczęliśmy się w łonie matki, Bóg miał już swój wspaniały pomysł dla naszego życia, swoje – niech mi będzie wolno tak powiedzieć – marzenie, które my i tylko my możemy spełnić. Boże marzenie względem Jeremiasza jest wyrażone bardzo prosto: „mów wszystko, co ci rozkażę”. Bóg wcale nie mówi: „masz dokonać wielkiego odkrycia, masz stanąć na czele rewolucji, albo choćby zebrać jakąś wielką składkę dla ubogich”. Nie, Bóg mówi raczej: „pozwól Mi mówić przez ciebie, bądź przekazicielem mojego Słowa”. Ale to Słowo ma taką moc, że wrogowie zrobią wszystko, co możliwe, by je stłumić.

...więcej