Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

Abp Grzegorz Ryś –  fot. Przemysław Radzyński 23 listopada 2017

Abp Ryś: Bierzmowanie to sakrament inicjacji a nie dojrzałości

Bierzmowanie to sakrament inicjacji a nie dojrzałości” – mówi abp Grzegorz Ryś przed IV Ogólnopolskim Kongresem Nowej Ewangelizacji. – Musimy postawić sobie pytanie, czy mamy co tym młodym ludziom zaproponować w Kościele na drugi dzień i na drugi rok po bierzmowaniu” – dodaje przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji zatytułowany „Bierzmowanie – matura czy inicjacja chrześcijańska?” będzie odbywał się od 23 do 26 listopada na Jasnej Górze.

...więcej
Dar Młodzieży – fot. wikipedia.org 23 listopada 2017

„Rejs Niepodległości” - konkurs dla młodzieży, nagrodą rejs dookoła świata

Młodzi Polacy mogą już brać udział w konkursie „Rejs Niepodległości”. Promując swoje „małe ojczyzny” i rywalizując w teście wiedzy biblijnej, mogą wygrać miejsce na pokładzie „Daru Młodzieży”, który w przyszłym roku wypłynie w 9-miesięczny rejs dookoła świata. Celem będzie udział w ŚDM w Panamie.

...więcej
Rada Stała –  fot. BP KEP 22 listopada 2017

Rada Stała KEP o duszpasterstwie młodzieży i rodzin

Duszpasterstwo młodych ludzi ma kilka wymiarów. „Jest to towarzyszenie grupom młodzieżowym, formacja, która dokonuje się podczas lekcji religii w szkole, duszpasterstwo na uczelniach, w grupach zainteresowań, czy poprzez inicjatywy takie jak na przykład Lednica. Wreszcie duszpasterstwo bezpośrednie, czyli programy formacyjne dla liderów, dla duszpasterstw młodych, przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Panamie oraz duszpasterstwo polskiej młodzieży na emigracji” – podkreślił metropolita poznański.

...więcej
Jesus is Life - Marta Ławska 18 października 2017

Światowa premiera teledysku „Jesus is Life”

Muzyką chcą zachęcić młodych ludzi na całym świecie, aby przyjęli Chrystusa do swego życia. 18 października br. premiera teledysku “Jesus is Life” w wykonaniu Holy Project i Marty Ławskiej. 

...więcej
Francja - fot. Mariusz Cieszewski / Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland / flickr.com 02 października 2017

Francja znów posyła misjonarzy

Francja znów posyła misjonarzy. Pomimo katastrofalnego kryzysu powołań do kapłaństwa, w ostatnich latach odnotowuje się w tym kraju ożywienie powołań misyjnych. Wczoraj, we wspomnienie św. Teresy z Lisieux, patronki misji, rozesłanych zostało siedmiu młodych księży z Towarzystwa Misji Zagranicznych w Paryżu. Takiego dynamizmu nie widziano tu od półwiecza.

...więcej
eSPe 126 18 września 2017

Nowy numer „eSPe”: Zainspirowani Kalasancjuszem

Z powodu pięknych jubileuszy – 400 lat istnienia Zakonu Pijarów oraz 250 rocznicy kanonizacji jego założyciela – redakcja „eSPe” przygotowała numer zatytułowany „Zainspirowani Kalasancjuszem”. Znajdują się w nim relacja z Kongresu Duchowości Młodych, zapis debaty nad „Najbardziej inspirującym hasłem duchowości kalasantyńskiej” a także wywiad z o. Mateuszem Pindelskim SP o tym, czym inspiruje św. Józef Kalasancjusz, o pijarskiej tradycji modlitwy głębokiej i o tym, na czym dziś powinno polegać ubóstwo. Generał Zakonu Pijarów wyjaśnia na czym polega duchowość, a s. Katarzyna Śledź SP opisuje, czym Kalasancjusz zainspirował św. Paulę Montal, założycielkę Sióstr Pijarek. W tym numerze także świadectwo powołania o. Rafała Stenki SP, a także tradycyjne działy takie jak „Listy o powołaniu” czy „Papież o powołaniu”.

...więcej
24. ŚDM odbędą się w Panamie - fot. Mazur / Episkopat.pl 13 września 2017

Tylko do 15 IX zgłoszenia do wolontariatu długoterminowego ŚDM

Już w piątek 15 września upływa termin zgłoszeń dla kandydatów do wolontariatu długoterminowego Światowych Dni Młodzieży Panama 2019. Jak poinformował dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, chętni powinni wypełnić formularz dostępny na stronie kierunekpanama.pl.

...więcej
Klerycy - fot. Piotr Wasacz 07 września 2017

Co najmniej 543 alumnów rozpocznie formację w seminariach w nowym roku akademickim

W nowym roku akademickim formację w seminariach duchownych rozpocznie co najmniej 543 alumnów, a 222 kandydatów – w postulatach, nowicjatach i rocznikach propedeutycznych. Dane te przedstawiono na Jasnej Górze podczas 53. Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

...więcej
Siostry zakonne - fot. franco - flickr.com 28 sierpnia 2017

Papież Franciszek do sióstr zakonnych: pogłębiajcie wzajemne więzi przyjaźni

Papież zachęca afrykańskie zakonnice, by pogłębiały wzajemne więzi przyjaźni i w ten sposób dawały wobec świata i Kościoła bardziej przekonujące świadectwo oraz zjednoczyły się w apostolstwie ubogich, chorych i odrzuconych. Wczoraj w Tanzanii rozpoczęło się posiedzenie stowarzyszenia żeńskich zgromadzeń zakonnych ze wschodniej i centralnej Afryki.

...więcej
Rozcznica ŚDM - fot. Adam Bujak / archidiecezja krakowska 30 lipca 2017

Trwałe ślady ŚDM w Krakowie

Niesamowita atmosfera ŚDM wróciła do Krakowa. Podczas koncertu „Młodość – projekt życia” z okazji  1. Rocznicy ŚDM, w TAURON Arena zgromadziło się około 10 tys. młodych ludzi, by ponownie przeżyć niezwykłe chwile radości. 

...więcej
Abp Marek Jędraszewski - fot. Adam Bujak /  archidiecezja krakowska 29 lipca 2017

Arcybiskup krakowski do młodych: uczyńcie niedzielę „trendy”!

- Uczyńcie wszystko by niedziela była „trendy” – postawił młodym konkretne zadanie abp Marek Jędraszewski głosząc katechezę w rocznicę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016. W kościele pw. Matki Bożej Ostrobramskiej głosili także świadectwa raper Michał PAX Bukowski, Teresa Kmieć - siostra Helenki, wolontariuszki zamordowanej w Boliwii i członkowie wspólnoty Betania.

...więcej
Rozcznica ŚDM - fot. Adam Bujak / archidiecezja krakowska 12 lipca 2017

Organizatorzy obchodów rocznicy ŚDM proszą o przesyłanie zdjęć własnego spojrzenia

Przyślijcie nam nasze spojrzenia! – apelują organizatorzy obchodów rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zapowiadają niespodziankę podczas koncertu, który odbędzie się 29 lipca na Tauron Arena.

...więcej
Br. Alois Löser - fot. wikipedia.org 08 lipca 2017

Taizé: 3 tysiące młodych odkrywa piękno modlitwy i zadziwienie Bogiem

3 tys. młodych z ponad 30 krajów świata odkrywa w tym tygodniu w Taizé piękno modlitwy i zadziwienie Bogiem. W czwartek wieczorem spotkał się z nimi przeor wspólnoty ekumenicznej, brat Alois. 

...więcej
Hanna Chrzanowska - archiwum postulacji 08 lipca 2017

Bliżej beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej i br. Alojzego Kosiby

Beatyfikację dwojga naszych rodaków, którzy żyli w XX stuleciu, przybliżyły zatwierdzone przez Papieża dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Najbliższą wyniesienia do chwały ołtarzy jest świecka pielęgniarka Hanna Chrzanowska. Odnośny dekret tej dykasterii dotyczy bowiem cudu przypisywanego jej wstawiennictwu. Zmarła ona w Krakowie w 1973 r., w wieku 71 lat. Była wychowawczynią pielęgniarek i położnych, represjonowaną przez komunistów, a także prekursorką pielęgniarstwa rodzinnego. Jej pogrzeb prowadził kard. Karol Wojtyła.

...więcej
Papież Franciszek z młodzieżą podczas ŚDM - fot. Mazur / Episkopat.pl 27 czerwca 2017

Papież do kardynałów: dla młodych bądźmy marzycielami

"Jesteśmy dziadkami, którzy powinni marzyć i przekazywać swe marzenia współczesnej młodzieży: oni tego potrzebują. Aby mogli wziąć z naszych marzeń siłę do prorokowania i podejmowania swoich obowiązków”.

...więcej
eSPe 125 21 czerwca 2017

Czerwcowe „eSPe”: Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna do …zakonu?

Jakie są zasady przyjmowania kandydatów do seminariów i zakonów? Jakie wymagania formalne należy spełnić? To wszystko w najnowszym wydaniu czasopisma „eSPe”.

...więcej
Kapelan wojskowy - fot. Official U.S. Navy Imagery / flickr.com 24 maja 2017

Kapelani Wojsk Obrony Terytorialnej poszukiwani

W związku z utworzeniem Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), powstała potrzeba otoczenia opieką duszpasterską tej nowej formacji sił zbrojnych.

...więcej
Kapłani - fot. Ángel Cantero - flickr.com 20 maja 2017

Ale robotników mało...

Statystyka jest ważna dla każdej wspólnoty, która stawia odpowiedzialne pytania o swoją kondycję, i Kościół nie może być tutaj wyjątkiem. W przeciwieństwie jednak do innych organizacji o potędze ludu Bożego decyduje nie liczba członków, ale apostolski zapał i głębia wiary wyznawców

...więcej
Kandydaci do święceń 19 maja 2017

Pierwsze święcenia kapłańskie na kaszubskiej wsi

20 maja w Bolszewie koło Wejherowa odbędą się pierwsze w historii tej kaszubskiej wsi święcenia kapłańskie. O wyborze tego miejsca zdecydował fakt, że jeden z pijarskich diakonów pochodzi z tej właśnie miejscowości.

...więcej
Logo ŚDM w Panamie 16 maja 2017

Wybrano logo ŚDM 2019 w Panamie

W Panamie zaprezentowano logo Światowych Dni Młodzieży w 2019 r. Przedstawia ono Kanał Panamski, który symbolizuje drogę pielgrzymów do Maryi, Przesmyk Panamski jako dom ŚDM 2019, a także Krzyż Pielgrzyma, sylwetkę Maryi oraz małe białe kropki, które wyobrażają zarówno koronę Maryi, jak i pielgrzymów ze wszystkich kontynentów. Całość utrzymana jest w kolorystyce biało-niebieskiej, z wyjątkiem krzyża, który jest czerwony. 

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.