Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

eSPe131 01 listopada 2018

Nowy numer eSPe: „Świętość - powołanie dla każdego”

„Świętość - powołanie dla każdego” - tak zatytułowany jest nowy numer bezpłatnego pijarskiego czasopisma powołaniowego „eSPe”

...więcej
Młodzież - fot. NWABR - flickr.com 26 października 2018

List członków Ruchu Czystych Serc do papieża Franciszka i Ojców Synodalnych

Prosimy o podkreślenie konieczności pielęgnowania cnoty czystości dla realizacji ideału chrześcijańskiej świętości – napisali członkowie Ruchu Czystych Serc z Polski do papieża Franciszka i Ojców Synodalnych uczestniczących w XV Zgromadzeniu Ogólnym Synodu Biskupów. Młodzi zrzeszeni w 15-tysięcznym ruchu podkreślili, jak ważne jest dla nich zachowanie czystości przedmałżeńskiej i życie w wolności od wszelkich nałogów.

...więcej
Papież Franciszek podczas synodu o młodzieży - fot. episkopat.pl 25 października 2018

Papież podarował młodzieży na synodzie DOCAT

Papież Franciszek sprezentował młodzieży uczestniczącej w synodzie DOCAT, czyli książkę zawierającą społeczną naukę Kościoła. Nazwał go przewodnikiem na drodze dla młodych, pragnących zaangażować się w życie społeczne.

...więcej
Abp Stanisław Gądecki na synodzie - fot. Episkopat.pl 24 października 2018

Zaprezentowano projekt dokumentu końcowego synodu

Sesja przedpołudniowa 23 października poświęcona była prezentacji dokumentu końcowego. Dokument końcowy jest dokumentem uzupełniającym do Instrumentum laboris, dlatego oba te teksty należy traktować łącznie. Dokument finalny ma odniesienie do dokumentu roboczego, a nie jest odrębnym pismem.

...więcej
Papieskie Dzieła Misyjne - fot. BP KEP 18 października 2018

Dzień solidarności z misjami

Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną, będzie obchodzony w najbliższą niedzielę, 21 października. To święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Rozpoczyna ono Tydzień Misyjny przeżywany w tym roku pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”. Tematem papieskiego orędzia na Światowy Dzień Misyjny, w związku z trwającym synodem na temat młodzieży są słowa: „Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię”.

...więcej
Abp Mieczysław Mokrzycki - fot. Episkopat.pl 18 października 2018

Nie ma ważniejszego środowiska wychowawczego niż rodzina

Nie ma ważniejszego środowiska wychowawczego niż rodzina. W niej właśnie przekazywane są te wartości, które kształtują dziecko na dalsze lata życia. Przed południem mówił o tym na Synodzie Biskupów abp Mieczysław Mokrzycki. W swym wystąpieniu metropolita lwowski podkreślił, że rozłam między pokoleniami jest w pewnej mierze skutkiem tego, iż w rodzinie nie przekazuje się pewników i wartości. I to trzeba zmienić.

...więcej
Br. Alois Löser - fot. wikipedia.org 17 października 2018

Brat Alois: doświadczenie przyjaźni otwiera serca młodych

Uczestnicząc w tych obradach, odnoszę wrażenie, że doszło już do pewnej przemiany mentalności, za nią pójdzie także przemiana struktur Kościoła – uważa przeor ekumenicznej Wspólnoty z Taizé. Brat Alois uczestniczył w dzisiejszym spotkaniu uczestników synodu z dziennikarzami. Podczas jego trwania rozmawiano o toczących się w auli synodalnej dyskusjach nad trzecią częścią dokumentu roboczego, który podejmuje konkretne propozycje duszpasterskie.

...więcej
Daniel Ange - fot. François-Régis Salefran / wikipedia.org 17 października 2018

Daniel Ange: młodzi potrzebują Ewangelii radykalnej

Najlepszymi ewangelizatorami młodych są sami młodzi, którzy nie starają się ich do czegokolwiek przekonać, ale po prostu dzielą się swoim szczęściem – uważa ojciec Daniel Ange, założyciel międzynarodowych szkół ewangelizacji Młodzi i Światło. W tych dniach spotykał się on z uczestnikami Synodu Biskupów, aby zachęcić ich do podjęcia podczas zgromadzenia synodalnego tematyki szkół ewangelizacji.

...więcej
Bp Marek Solarczyk na Synodzie Biskupów - fot. Episkopat.pl 17 października 2018

Bp Solarczyk: Katecheta ma być towarzyszem życia swoich uczniów

Edukacja do wartości, formacja młodych liderów, imigracja i ideał chrześcijański – to niektóre tematy podejmowane w czasie sesji 16 października na Synodzie Biskupów.

...więcej
Synod Biskupów o młodzieży - fot. Episkopat.pl 16 października 2018

Synod: wiara jest przygodą, Kościół musi towarzyszyć młodym w ich drodze

Osobiste spotkanie z Chrystusem jest podstawą każdego powołania. Nigdy nie można go narzucić, powołanie zawsze pozostaje zaproszeniem. Wskazują na to uczestnicy Synodu Biskupów, którzy zaprezentowali w auli owoce dyskusji w grupach językowych na temat odkrywania powołania.

...więcej
18. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej - fot. facebook.com/SpotkanieMlodziezyPijarskie 15 października 2018

18. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

„W twoich rękach” pod takim hasłem w Krakowie odbyło się 18. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej. W dniach 12-14 października w wydarzeniu wzięło udział ponad 600 młodych z pijarskich szkół i duszpasterstw.

...więcej
Bp Marek Solarczyk na Synodzie Biskupów - fot. Episkopat.pl 14 października 2018

Bp Solarczyk: życie duchowe i sakrament pokuty drogą rozeznawania powołania

Wielką wartość w rozeznawaniu powołania ma życie duchowe i sakrament pokuty. Są one wezwaniem dla rozeznających i pomagających rozeznawać, by byli ludźmi wiary – podkreślił bp Marek Solarczyk podsumowując kolejny etap obrad soborowych.

...więcej
Polscy ojcowie synodalni - fot. BP KEP 12 października 2018

Ojcowie synodalni: Kościół jak rodzina musi cały czas towarzyszyć swoim dzieciom

Podejmowane dziś rozważania szły w stronę poszukiwania generalnych koncepcji, które mogłyby nadać nowy sens całości dokumentu. Wśród nich pojawił się temat rodziny. Konieczne jest napisanie nowego dokumentu, na podstawie Instrumentum Laboris – podsumował kolejny dzień prac synodalnych w grupach dyskusyjnych Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

...więcej
Abp Ryś na synodzie - fot. BP KEP 11 października 2018

Abp Ryś: Rozeznawanie jest rzeczywistością duchową, nie techniką psychologiczną

Rozeznawanie powinno się dokonywać w wolności, jest ono rzeczywistością duchową i darem od Ducha Świętego a nie techniką psychologiczną, najlepiej kiedy dokonuje się we wspólnocie – to wnioski siódmego dnia obrad XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów poświęconego młodzieży. Jak relacjonują ojcowie synodalni z Polski, w dyskusji podkreślano też m.in. wartość życia sakramentalnego.

...więcej
"Jeśli nie płoniemy, nie zapalamy" - fot. JMS 11 października 2018

„Jeśli nie płoniemy, nie zapalamy”

W Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie odbyło się dwudniowe sympozjum zorganizowane przez cztery konferencje życia konsekrowanego w Polsce (9-10 października). Przebiegało ono pod hasłem „Jeśli nie płoniemy, nie zapalamy. Odnowić pasję dla Ewangelii”. 

...więcej
Stadion młodych - fot. ICPE Polska 09 października 2018

„Stadion Młodych” za nami! Jak utrzymać ogień?

Wydarzenie pod hasłem „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary” zebrało ponad 40 tys. osób na Stadionie Narodowym w Warszawie. Byli to głównie młodzi ludzie od 13 roku życia. Co działo się podczas tych niezwykłych dwunastogodzinnych rekolekcji?

...więcej
Polska młodzież na synodzie - fot. BP KEP 06 października 2018

Polska młodzież odkrywa w Rzymie Kościół i synod

Miłosierdzie dzieje się tu i teraz. Jesteśmy posłani do tych, którzy mieszkają tuż obok, za ścianą – mówił kard. Konrad Krajewski w czasie spotkania z polską młodzieżą, która przyjechała do Rzymu, by towarzyszyć ojcom synodalnym specjalną modlitwą.

...więcej
Polscy ojcowie synodalni wraz z młodzieżą znad Wisły - fot. facebook.com/synodmlodziezy 04 października 2018

Polska młodzież o synodzie: szukamy autentycznych świadków

„Młodzieży nie można mydlić oczu. Prosi ona o przejrzyste świadectwo i stawianie jej konkretnych wymagań, bez owijania w bawełnę” – wskazują na to młodzi Polacy, którzy uczestniczyli w Watykanie w Mszy otwierającej synod. Wyrażają zarazem nadzieję, że spotkanie biskupów wleje Ducha odnowy do Kościoła i zacieśni zerwane więzi międzypokoleniowe.

...więcej
Papież Franciszek - fot. Benhur Arcayan / wikipedia.org 03 października 2018

Rozpoczęło się XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów o młodzieży

W Watykanie od 3 do 28 października 2018 r. będzie miało miejsce XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów obradujące wokół tematu “Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Biskupi proszą o modlitwę w intencji obrad i ich owoców.

...więcej
Młodzież - fot. NWABR - flickr.com 01 października 2018

Przed synodem: rozpoznać, gdzie i jacy są młodzi

W dniach od 3 do 28 października odbędzie się w Rzymie Specjalny Synod Biskupów poświęcony młodzieży będzie okazją dla Kościoła do rozpoznania, gdzie i jacy są młodzi. Nie chodzi jedynie o przetrwanie instytucji Kościoła w przyszłości, ale o sam przekaz orędzia ewangelicznego, które stanowi o racji jego istnienia – uważa o. Giacomo Costa, włoski jezuita, Specjalny Sekretarz Synodu Biskupów.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.