Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Jak znaleźć?» Narzędzia» Ewangeliarz

Radio Plus - logo

Ewangeliarz

Ewangeliarz - fot. - kladcat - flickr.com Ewangeliarz - fot. - kladcat - flickr.com

Codziennie rano Radio PLUS zaprasza na Ewangeliarz – fragment Ewangelii z danego dnia i komentarz, który zostaje z nami na cały dzień.

Na październikowe rozważania Ewangeliarza zapraszają pijarzy. Współbracia Piotr i Jacek każdego dnia proponują Państwu krótkie, ale treściwe słowo komentarza do Ewangelii.

Pijarzy są ostatnią, zatwierdzoną przez Kościół wspólnotą, która cieszy się tytułem zakonu. Założycielem jest św. Józef Kalasancjusz, który, jako kapłan diecezjalny przybył do Rzymu i odnalazł to, czego wcale nie szukał. W wieku prawie 60 lat całkowicie odmienia swoje życie i dzięki dostrzeżeniu niemożności podjęcia edukacji przez najmłodszych i najbiedniejszych otwiera pierwszą, bezpłatną szkołę w ówczesnej Europie.

Pijarzy składają cztery śluby zakonne: czystości, ubóstwa, posłuszeństwa oraz troski o wychowanie dzieci i młodzieży. Ten ostatni ślub - wyjątkowy i specyficznie pijarski - jednoznacznie określa jaki jest charyzmat zakonu. Pijarzy prowadzą więc różnorodną działalność apostolską, która jednakże ma istotne założenie - jej głównym celem jest służenie młodemu człowiekowi. W Polsce pijarzy rozpoczęli swoją działalność edukacyjną już od 1642 roku. Dzisiaj pijarzy prowadzą szkoły w Warszawie, Łowiczu, Elblągu, Katowicach i w Krakowie a także świetlice dla dzieci i parafie.

o. Piotr Różański - Jest duszpasterzem, katechetą i wychowawcą w Pijarskim Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu. Od początku drogi życia z Bogiem związany z Ruchem Światło - Życie. W Zakonie spotkał się z odnową charyzmatyczną i w jej duchu rozpoczął formację. Od 2012 roku duszpasterz grupy Odnowy w Duchu Świętym KANA działającym przy pijarskim kościele w Łowiczu od 1992 roku.

o. Jacek Wolan – duszpasterz akademicki, katecheta w 23 LO w Krakowie oraz opiekun Świetlicy dla dzieci zagrożonych Kłapouszek. Interesuje się kulturą żydowską i ma zamiłowanie do matematyki. Z zamiłowania chce głosić Ewangelię gdziekolwiek i jakkolwiek.

 

Audio-komentarze można odsłuchać klikając poniżej:

Multimedia

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.