Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» O nas» Nasz patronat

Nasz patronat

"Jestem swoim ciałem. Teologia ciała Jana Pawła II"

Jestem swoim ciałem. Teologia ciała Jana Pawła II (Jim McManus CSsR)

Jan Paweł II w swojej nowatorskiej teologii ciała dał nam prawdziwą wizję tego, co oznacza być człowiekiem, ciałem-osobą, ucieleśnionym duchem. Dla dziesiątek milionów młodych ludzi ze wszystkich kultur i zakątków ziemi był to – i nadal jest – wielki i nieoceniony dar. W pięcioletnim cyklu katechez papież pomagał im zobaczyć ich godność jako mężczyzn i kobiet w nowym i niezwykłym świetle. Ojciec McManus, znany rekolekcjonista i duszpasterz, przedstawia nam wnikliwą syntezę nauczania bł. Jana Pawła II na temat teologii ciała w kilku różnych aspektach: sakramentalności i świętości ciała, jego oblubieńczego znaczenia nie tylko w małżeństwie, ale również w celibacie oraz w perspektywie eschatologicznej. Omawia także psychologiczny wymiar „bycia swoim ciałem”, nawołując do szanowania ciała tak, jak szanuje się osobę. Bowiem to właśnie przez nie człowiek wyraża to, kim jest; w ciele doświadcza miłości i obdarowuje nią innych.

...więcej

„Podaruj innym cząsteczkę siebie”

„Podaruj innym cząsteczkę siebie” - akcja promująca ideę dawstwa szpiku kostnego organizowana jest wraz z Fundacją „Kropla życia” im. Agaty Mróz-Olszewskiej oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. W sobotę 25 maja wszyscy zwiedzający Kiermasz będą mieli możliwość: zostać honorowym dawcą krwi, dowiedzieć się jakie są metody pobierania szpiku kostnego oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

...więcej

Akcja „Oddaj książkę – zdobądź rabat!”

Akcja „Oddaj książkę – zdobądź rabat!” polega na oddawaniu przez zwiedzających IX Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach swoich używanych, ale w stanie nadającym się do powtórnego użycia, niepotrzebnych już, przeczytanych książek na oznaczonym stoisku. W zamian za zwróconą książkę oddający otrzyma kupon uprawniający do zakupu nowej książki z rabatem ustalonym przez wydawcę, który włączył się do akcji. Za każdą oddaną książkę można otrzymać jeden kupon rabatowy. Zebrane książki trafią w ręce specjalistów, którzy rozdzielą je – stosownie wg potrzeb – między katowickie biblioteki.

...więcej

VI Dyktando dla Rodzin

VI Dyktando dla Rodzin, zmagania o tytuł „Bezbłędnej Rodziny 2013” wpisuje się w Metropolitalne Święto Rodziny, które jest organizowane wspólnie przez lokalne Samorządy. Temat przewodni tegorocznego Dyktanda to „RODZINA WIARYGODNA”. Co roku do pisania Dyktanda zasiadają również ulubieńcy publiczności, znani i lubiani artyści.

...więcej

IX Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach

IX Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach odbędzie się w dniach 24 - 25 maja br, w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego
w Katowicach. Podczas Kiermaszu swoje publikacje prezentować będą wydawcy z całej Polski. Organizowany po raz dziewiąty Kiermasz Wydawców Katolickich to jedyne wydarzenie kulturalne i religijne na Śląsku związane z wydawnictwami katolickimi.

...więcej
10-lecie Krakowskiego Klubu Curlingowego

Ferie z curlingiem

Krakowski Klub Curlingowy obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Z tej okazji zaprasza na treningi otwarte w ramach „Ferii z curlingiem 10-lecia KKC!”

...więcej
Różaniec za kleryka

RozaniecZaKleryka.pl

Podstawowym zadaniem akcji jest udzielenie wsparcia modlitewnego i moralnego polskim klerykom. Aby pomóc wystarczy wejść na stronę akcji (www.rozanieczakleryka.pl) zadeklarować się i… ofiarować w intencji polskich kleryków przynajmniej 1 dziesiątkę Różańca Świętego.

Fundacja Dobrych Mediów zadecydowała o uruchomienie akcji w skutek kolejnych sygnałów, informujących o dużym zapotrzebowaniu społecznym na tego typu działania. Jak mówi Maciej Gnyszka, Fundator FDM: „O konieczności działania przekonały mnie coraz ostrzejsze ataki na wiarę i kapłanów w polskich mediach oraz dyskursie publicznym.”

...więcej
Chrześcijańskie Targi Ślubne

I Chrześcijańskie Targi Ślubne

Już są! Pierwsze w Polsce Targi Ślubne, które pomogą Wam zaplanować i zorganizować najważniejszy dzień w waszym życiu, i to pod każdym względem! Propozycja Chrześcijańskich Targów Ślubnych to propozycja przeżycia chwili zaślubin jako wielkiego wydarzenia duchowego.

Tutaj dowiecie się w jaki sposób przygotować swoją duszę na to wydarzenie. Usłyszycie konkretne wskazówki, weźmiecie udział w warsztatach, które pogłębią Wasze relacje narzeczeńskie. Podczas targów odbędą się spotkania z cyklu "Piękni bo Płodni", będziecie mogli skorzystać z doświadczenia specjalistów, spotkać się z panią Iwoną Koprowską instruktorką CrMS (Modelu Creightona) specjalistką z zakresu monitorowana płodności małżeńskiej i zdrowia kobiety.

...więcej
VI Pallotyńskie Spotkanie Młodych

VI Pallotyńskie Spotkanie Młodych

Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce proponują w tym roku zatrzymanie się nad hasłem: Kościół naszym domem. Na kolejnym Pallotyńskim Spotkaniu Młodych chcemy zastanowić się wspólnie, czy rzeczywiście czujemy się w Kościele jak w domu i co to właściwie znaczy. Temat ten chcemy „wziąć na warsztat” 24 i 25 sierpnia br. Tradycyjnie spotkanie odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym księży pallotynów w podwarszawskim Ołtarzewie.

...więcej