Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» O nas» Nasz patronat» VI Pallotyńskie Spotkanie Młodych

VI Pallotyńskie Spotkanie Młodych

VI Pallotyńskie Spotkanie Młodych VI Pallotyńskie Spotkanie Młodych

Jeśli gdzieś czujemy się jak w domu, najczęściej znaczy to, że jest nam dobrze, że czujemy się bezpiecznie, że jesteśmy „u siebie”. Są tacy, dla których dom jest miejscem niemal świętym, do którego wracają z radością i który opuszczają niechętnie.

Są też i tacy, którzy dom traktują z chłodną obojętnością lub nawet nienawiścią. Marzą, żeby zapomnieć, uciekają z domów, ale przecież i dla nich jest to słowo (rzeczywistość) nieobojętne.

Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce proponują w tym roku zatrzymanie się nad hasłem: Kościół naszym domem. Na kolejnym Pallotyńskim Spotkaniu Młodych chcemy zastanowić się wspólnie, czy rzeczywiście czujemy się w Kościele jak w domu i co to właściwie znaczy. Temat ten chcemy „wziąć na warsztat” 24 i 25 sierpnia br. Tradycyjnie spotkanie odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym księży pallotynów w podwarszawskim Ołtarzewie.

W możliwie szerokim kontekście, wraz z zaproszonymi gośćmi, przyjrzymy się Kościołowi i nam samym w nim. Zastanowimy się, czy lubimy być w Kościele (i kościele), czy chcemy go tworzyć i czy bierzemy za niego odpowiedzialność. Przyjrzymy się też sobie – jak rozumiemy słowo dom, co nam się z nim kojarzy, jak dobry dom, rodzinę – czyli dobre więzi i relacje – budować… Pomogą nam w tym nasi przyjaciele, m.in. członkowie Ruchu Czystych Serc, Fundacji Salvatti, stowarzyszenia STOP Pornografii i zaproszeni goście.

Zapewne niejeden uczestnik PSM czuje się na spotkaniach jak w domu. Stali bywalcy – sami to potwierdzają – lubią i wyczekują na stałe elementy naszych Spotkań. Dlatego jak zawsze piątkowy wieczór zabrzmi dobrą muzyką – tym razem z zespołem New Life’M – i wspólną modlitwą. Nie zabraknie jednak niespodzianki: po raz pierwszy, o zmierzchu, udamy się z pielgrzymką do sanktuarium miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim, gdzie w adoracyjnej modlitwie prowadzonej przez znakomitą scholę PSM, będziemy mogli uwielbić miłosiernego Boga.

W sobotnie przedpołudnie nasze Spotkanie tradycyjnie zwieńczy uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie ks. bp Marek Solarczyk.

Nieważne, czy przybędziesz tu pierwszy raz, czy też jesteś z nami od zawsze – na Pallotyńskim Spotkaniu Młodych można poczuć się jak w domu!

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.