Co ja czytam?

Blog poświęcony książkom i czytaniu. Prezentujemy nowości wydawnicze. Recenzujemy - polecamy pozycje wartościowe, odradzamy te, które niewarte są uwagi. Publikujemy fragmenty książek i rozmowy na ich temat. Zapraszamy do konkursów, w których można wygrać ...książki.

Kalendarz wpisów
Styczeń 2020
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Home» Nasi blogerzy» Co ja czytam?» Czytelnicze info

Czytelnicze info

Apokalipsa powieść graficzna

Apokalipsa, którą zobaczysz

Wydawnictwo eSPe i wspólnota Nowe Jeruzalem zapraszają na spotkanie poświęcone książce „Apokalipsa św. Jana. Powieść graficzna” z jej autorami: Pawłem Kołodziejskim i o. Cyprianem Morycem OFM oraz Michałem Wilkiem. 17 marca o godz. 18.00 w Auli bł. Jakuba przy klasztorze oo. Franciszkanów w Krakowie spotkanie poprowadzi red. Marcin Jakimowicz z Gościa Niedzielnego.

...więcej
Spotkanie autorskie z modlitwą o uzdrowienie

Spotkanie autorskie z modlitwą o uzdrowienie

Wydawnictwo eSPe zaprasza na spotkanie z modlitwą o uzdrowienie prowadzoną przez o. Piotra Różańskiego SP. Spotkanie odbędzie się 14 kwietnia o godz. 18 na ul. Siennej w Krakowie w siedzibie Arcybractwa Miłosierdzia.

...więcej
Spotkanie z ks. Andrzejem Szpakiem SDB

Spotkanie z duszpasterzem hipisów

Wydawnictwo eSPe zaprasza na spotkanie z ks. Andrzejem Szpakiem SDB – legendarnym duszpasterzem hipisów.

...więcej
Spotkanie z o. Piotrem Różańskim

Spotkanie z o. Piotrem Różańskim

Chcesz doświadczyć uzdrawiającej mocy Boga w sferze duchowej, emocjonalnej czy cielesnej? Szukasz duchowej pomocy i wsparcia? Zapraszamy na spotkanie z o. Piotrem Różańskim SP poświęcone książce „Jezus chcę cię uzdrowić”.

...więcej
Jubileusz ks. Jana Twardowskiego - fot. www.facebook.com/KsiadzTwardowski

Rok 2015 – Rokiem ks. Jana Twardowskiego

Pierwszego czerwca 2015 roku przypada setna rocznica urodzin ks. Jana Twardowskiego, z tej okazji przygotowano szereg wydarzeń artystycznych, edukacyjnych i popularnonaukowych, realizowanych w Polsce oraz poza jej granicami.

...więcej
Spotkanie z modlitwą o uzdrowienie z o. Piotrem Różańskim SP

Spotkanie z modlitwą o uzdrowienie z o. Piotrem Różańskim SP

Chcesz doświadczyć uzdrawiającej mocy Boga w sferze duchowej, emocjonalnej czy cielesnej? Szukasz Duchowej pomocy i wsparcia?
Wydawnictwo eSPe zaprasza na spotkanie z o. Piotrem Różańskim SP poświęcone książce „Jezus chcę cię uzdrowić”. Podczas spotkania przewidziano modlitwę o uzdrowienie.

...więcej
Wydawnictwo Święty Wojciech

Święty Wojciech ma nową księgarnię internetową!

Ruszyła nowa strona www, która jest jednocześnie księgarnią internetową Wydawnictwa Świętego Wojciecha. Na miłośników książki katolickiej i chrześcijańskiej czeka pod adresem www.swietywojciech.pl ponad pół tysiąca książek i stale powiększająca się oferta e-booków.

...więcej
Książki - fot. pixabay.com

Facebookowa akcja „Świąteczne zakupy robię w wydawnictwach katolickich”

„Umacniajmy i inwestujmy w tych, którzy szanują nasze uczucia religijne!” – apelują wydawcy katoliccy z całej Polski, którzy wspólnie zorganizowali facebookową akcję pod hasłem: „Świąteczne zakupy robię w wydawnictwach katolickich”.

...więcej
Spotkanie autorskie z Bogną Białecką

Spotkanie autorskie z Bogną Białecką

Wydawnictwo eSPe zaprasza na spotkanie z Bogną Białecką, współautorką książki "Miłość i autorytet. Jak wychowywać dzieci po chrześcijańsku i ustrzec je przed zagrożeniami", psychologiem, matką czworga dzieci. Spotkanie poprowadzi Magdalena Guziak-Nowak dziennikarka "Przewodnika Katolickiego", redaktor naczelna "Trybów", żona i mama.

...więcej
"Lobotomia 3.0"

Nie możemy zamykać oczu na prawdę

Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy od lat zajmujący się m.in. wyjaśnianiem okoliczności porwania i zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki, był gościem parafii pw. Trójcy Świętej 11 października. Przywiózł ze sobą najnowszą - jeszcze gorącą - książkę „Lobotomia 3.0. 30 lat holokaustu prawdy o Jego śmierci”. - Nie możemy zamykać oczu na prawdę o zbrodni nazywanej zbrodnią założycielską III RP - stwierdził.

...więcej
Spotkanie autorskie z Marcinem Jakimowiczem

Spotkanie autorskie z Marcinem Jakimowiczem z „Gościa Niedzielnego”

Wydawnictwo eSPe zaprasza na spotkanie z red. Marcinem Jakimowiczem z „Gościa Niedzielnego”, poświęcone jego najnowszej książce „Niech żyje słabość. O Wszechmocnym, który przychodzi jak żebrak”.

...więcej
Spotkanie autorskie z Tomaszem Terlikowskim

Spotkanie autorskie z Tomaszem Terlikowski

Wydawnictwo eSPe zaprasza na spotkanie autorskie z Tomaszem Terlikowskim, który opublikował w pijarskim wydawnictwie swój wywiad-rzekę „Jak się uprę, to jadę po bandzie”.

...więcej
Spotkanie autorskie z Elżbietą Wiater

Spotkanie autorskie z Elżbietą Wiater

Wydawnictwo eSPe zaprasza na spotkanie autorskie z Elżbietą Wiater, autorką biografii C.S. Lewia „Pielgrzym radości”. Spotkanie odbędzie się 23.11.2013 r. o godz. 18.00 w Kapitularzu Klasztoru Ojców Dominikanów przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie.

...więcej
Spotkanie autorskie z ks. Michałem Olszewskim SCJ

Spotkanie autorskie z ks. Michałem Olszewskim SCJ

Wydawnictwo eSPe zaprasza na spotkanie autorskie z ks. Michałem Olszewskim SCJ, autorem książki „Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie”. Spotkanie odbędzie się 16.11.2013 r. o godz. 19.00 w parafii św. Józefa w Kamieniołomie Jana Pawła II przy ul. Zamoyskiego 2 w Krakowie-Podgórzu.

...więcej
Stoisko eSPe

Targi Książki w Krakowie

Targi Książki w Krakowie to niepowtarzalna okazja do wyjątkowych spotkań. Na stoisku Wydawnictwa eSPe, nr C16, będziemy gościć wielu znamienitych autorów. Będziemy gościć: ks. bpa Grzegorza Rysia, uznanego rekolekcjonistę, wykładowcę i autora wielu książek o historii Kościoła, Biblii i duchowości, o. Leona Knabita, znanego tynieckiego benedyktyna, ks. Jana Reczka, cenionego rekolekcjonistę, związanego z Odnową w Duchu Świętym, ks. Michała Olszewskiego SCJ, egzorcystę, charyzmatyka, uznanego rekolekcjonistę, o. Michała Legana OSPIE, paulina z Jasnej Góry, filmoznawcy i dziennikarza.

...więcej
„G.K. Chesterton – Geniusz ortodoksji”

Spotkanie autorskie „G.K. Chesterton – Geniusz ortodoksji”

Klub Inteligencji Katolickiej i Wydawnictwo eSPe zapraszają na spotkanie "G.K. Chesterton – Geniusz ortodoksji". W dyskusji udział wezmą: Jarema Piekutowski, autor książki "G.K. Chesterton – Geniusz ortodoksji" oraz dr Dominika Sozańska. Spotkanie poprowadzi Piotr Legutko (Gość Niedzielny).

...więcej
„Różne są dary łaski”

„Różne są dary łaski” – spotkanie autorskie z ks. Janem Reczkiem

Zapraszamy na spotkanie z ks. Janem Reczkiem, poświęcone jego najnowszej książce „Różne są dary łaski lecz ten sam duch. O charyzmatach, odnowie w Duchu Świętym i zmaganiu z mocami ciemności". Rozmowa z autorem, prowadzona przez redaktora Marcina Jakimowicza z „Gościa Niedzielnego”, będzie dotyczyć m.in. modlitwy wstawienniczej o uzdrowienie i współczesnych zagrożeń duchowych. Spotkanie odbędzie w niedziele 29 września, o godz. 15, w sali pod Kościołem Matki Boskiej Ostrobramskiej na ul. Meissnera 20 w Krakowie.

...więcej
"Włoskie podróże Benedykta"

Spotkanie autorskie z o. Emilem Pacławskim

Księgarnia św. Jacka ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z O. Emilem Pacławskim autorem książki „Włoskie podróże Benedykta. Od Bari do Loreto”.

...więcej
XIX Targi Wydawców Katolickich

XIX Targi Wydawców Katolickich

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w XIX Targach Wydawców Katolickich, które odbędą się w dniach od 11 – 14 kwietnia 2013 r. Targi, tak jak poprzednie, odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim, adres: Plac Zamkowy 4, Warszawa. Arkady Kubickiego – miejsce znajdujące się w centrum Stolicy, w którym organizowanych jest wiele ekspozycji targowych, wystawienniczych, kulturalnych. Poprzednie edycje naszych Targów ukazały, że to dobre miejsce dla naszej wciąż rozwijającej się imprezy targowej. Stawiamy sobie za cel, by Targi odpowiadały oczekiwaniom środowiska, by były wydarzeniem barwnym, wielowątkowym i skupiającym uwagę szerokiej publiczności.

...więcej
Spotkanie z bp. Grzegorzem Rysiem

Spotkanie z bp. Grzegorzem Rysiem

Klub Inteligencji Katolickiej w Krakowie oraz Wydawnictwa: eSPe, WAM, W drodze i Znak zapraszają na spotkanie z J.E. księdzem biskupem GRZEGORZEM RYSIEM.

Spotkanie odbędzie się 19 lutego, o godz. 18.00 w siedzibie KIK-u (ul. Sienna 5. I p.).

...więcej
112» 2