Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Jak znaleźć?» Narzędzia» Rozmowy o powołaniu

Radio Bonus

Rozmowy o powołaniu

We współpracy z Radiem Bonus Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie powstaje audycja „Rozmowy o powołaniu”. Jej gospodarzem jest Przemysław Radzyński – redaktor naczelny kwartalnika eSPe i portalu „Moje powołanie”.

„Będę chciał w niej rozmawiać z moimi gośćmi o szeroko rozumianym powołaniu – do kapłaństwa, życia konsekrowanego, małżeńskiego czy życia w pojedynkę. Ale także, w różnych kontekstach o powołaniach szczegółowych” – zapowiada prowadzący „Rozmowy o powołaniu”.
Każda audycja będzie miała jakiś temat przewodni. Oprócz rozmów z gośćmi i reportaży będą też elementy informacyjne „powoła-newsy”. „Będę chciał prezentować ciekawe osoby, zapowiadać wydarzenia przyszłego miesiąca. Mam nadzieję, że muzyka też nie będzie przypadkowa i w tworzenie audycji włączą się różne zespoły, także kleryckie i zakonne” – mówi Przemysław Radzyński.

Premierowy odcinek będzie emitowany na antenie Radia Bonus w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 20.15 (powtórki – w piątek o godz. 13.00 i w trzeci czwartek miesiąca o godz. 20.15). Radia Bonus można słuchać on-line na stronie UPJPII.

Archiwalne audycje będą dostępne na naszym portalu.

Kapłani potrzebują naszej modlitwy fot. fradaveccs - flickr.com

51. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania

11 maja rozpoczął się 51-wszy Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Przebiega pod hasłem „Powołania - świadectwo prawdy”. Po raz pierwszy dzień modlitw o powołania odbył się w roku 1964. Była to inicjatywa papieża Pawła VI-go w reakcji na spadek powołań do kapłaństwa oraz życia zakonnego.

...więcej
Ewangelizacja w Internecie © Detelina Petkova - Fotolia.com

Ewangelizacja w Internecie

„Prosta grafika ze słowem, które może dać nadzieję staje się momentem zwrotnym w czyimś życiu. O tym piszą do mnie użytkownicy faceBoga” – mówi w kolejnych Rozmowach o powołaniu Piotr Żyłka, redaktor i publicysta portalu Deon.pl, twórca projektu faceBóg i papieskiego profilu Franciszek.

...więcej
Post od fejsa - fot. Emil Grochowski SP

Post od fejsa

Jeśli czujecie, że macie problem z Facebookiem czy innymi mediami społecznościowymi, to może Wielki Post jest czasem, w którym warto coś w tej sprawie zrobić. O „poście od fejsa” rozmawiają o. Tomasz Abramowicz i klerycy Andrzej, Krzysztof, Adam i Rafał. Rozmowa nagrana w Środę Popielcową. Tekst na jej podstawie znajdzie się niebawem w magazynie eSPe. Już teraz polecamy!

...więcej
Siostra zakonna - fot. Trey Ratcliff - flickr.com

Światło konsekrowanych

Dzień Życia Konsekrowanego został ustanowiony w 1997 roku przez Jana Pawła II. Przypada w uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Zakonnicy i zakonnice troszczą się o sprawy Boga i ludzi, zakładają przedszkola, szkoły, szpitale, a nade wszystko ofiarują swoją modlitwę - mówili uczestnicy konferencji prasowej zorganizowanej z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.

...więcej
Papież Franciszek i młodzi - fot. Jonas Pavão - JMJ Rio 2013 - flickr.com

Ankieta papieża Franciszka nt. rodziny

Ankieta papieża Franciszka to kwestionariusz zawierający 39 pytań ujętych w dziewięć grup tematycznych. To narzędzie przygotowujące do III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów nt. „Wyzwania duszpasterskie związane z rodziną w kontekście ewangelizacji”, które odbędzie się 5-19 października 2014 r. „W dotychczasowych ankietach brzmi apel: dosyć, żeby rodzina była tylko tłem do wszystkich podejmowanych w Kościele spraw. Rodzina ma być polem, gdzie się sieje Ewangelię, gdzie małżonkowie wraz z dziećmi mogą oczekiwać Bożego światła dla wszystkiego, co dzieje się w ich życiu”.

...więcej
Tato-kluby - fot. Michał Gmitruk - tato.net

Tato-kluby

O mężczyznach spotykających się w Tato-klubach, ale też o papieżu Franciszku polecającym lek polskiego kleryka i świeckim założycielu żeńskiego zgromadzenia zakonnego, którego rok właśnie zainaugurowano – to wszystko do usłyszenia w „Rozmowach o powołaniu”.

...więcej
Motyl - fot. Alba Soler - flickr.com

Powołanie kobiety

Papież Franciszek o powołaniu do świętości, nowy numer kwartalnika eSPe, święcenia diakona stałego, Jasiek Mela – pierwszy niepełnosprawny zdobywcy dwóch biegunów, powołanie kobiety, ks. Józef Tischner oczami młodych i Emilia Wojtyłowa, czyli wyjątkowa matka – to wszystko do usłyszenia w „Rozmowach o powołaniu”.

...więcej
Ks. prof. Roman Pindel

Pokolenia Facebooka w seminarium

Papież Franciszek do sióstr klauzurowych, akcja AdoMiS, rozmowa z przewodniczącym Konferencji Rektorów Seminariów Duchownych, ksiądz profesor otwierający kawiarnię – to wszystko do usłyszenia w „Rozmowach o powołaniu”.

...więcej
O. Tomasz Jędruch SP - rektor Seminarium Zakonu Pijarów

Ojcostwo

O tym kim jest ojciec, jakie są cechy ojcostwa; jak się do niego przygotować i jak przeżywać swoje ojcostwo nawet wtedy, gdy nie ma się biologicznych dzieci.

...więcej
12 Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

Duszpasterstwo powołań

O historii i teraźniejszości duszpasterstwa powołaniowego, o tym kto i jak z niego może korzystać i o konkretnych formach realizacji tego duszpasterstwa.

...więcej
Magdalena Frączek - fot. Paulina Michalak

Czystość

Audycja o czystości dopełnia poprzednią o seksualności. O czystości – czym jest a czym nie jest, co daje człowiekowi i społeczeństwu – opowiadają małżonkowie, osoby konsekrowane a przede wszystkim młodzi ludzie, dla których jest ważną wartością.

...więcej
Od lewej: Dominik Bochenek, Michał Warzyc, Radosław Boboń  i Andrzej Lisiak - klerycy V roku Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Pijarów w Krakowie

Seksualność

O seksualności, jej przeżywaniu i realizowaniu przez ludzi młodych, także seminarzystów. O różnicy między życiem w zgodzie z szóstym przykazaniem, a życiem w konsekrowanej czystości.

...więcej
Życie konsekrowane - fot. Alex Proimos - flickr.com

Życie konsekrowane

Życie konsekrowane związane jest z trzema radami ewangelicznymi – czystością, ubóstwem i posłuszeństwem. Najczęstszymi formami tego życia są zakony i zgromadzenia zakonne – męskie i żeńskie. Każda wspólnota ma jakiś szczególny charyzmat, który otrzymał i pokochał założyciel. Mniej znanymi formami, ale coraz liczniejszymi, są świeckie instytuty życia konsekrowanego oraz indywidualne formy życia konsekrowanego – wdowy, dziewice i pustelnicy.

...więcej
Ks. Marek Dziewiecki - fot. WSD w Radomiu

Pasja powołania

Czym jest pasja powołania? Jaką rolę odgrywają pasje w życiu człowieka i jaki jest ich wpływ na nasze wybory? Jak zdobywać pasje a później jak je pielęgnować? Co powoduje, że ks. Marek Dziewiecki nawet w nocy nie traci gęsiej skórki? O tym wszystkim usłyszycie w kolejnych Rozmowach o powołaniu, które poświęciliśmy „Pasji powołania”.

...więcej
Rozmowy o powołaniu - życiowe wybory

Życiowe wybory

Tematem drugiej audycji „Rozmowy o powołaniu” są ŻYCIOWE WYBORY. Kiedy i jak wybierać? Kto i co może nam w tym pomóc? Temat potraktowany teoretycznie i praktycznie dzięki naszym Gościom.

...więcej
bp Marek Solarczyk - fot. facebook.com

Powołanie do świętości

Tematem pierwszej, historycznej audycji „Rozmowy o powołaniu” jest świętość. Kim są ludzie święci i komu łatwiej zostać dzisiaj świętym - biskupowi czy świeckiemu, siostrze zakonnej czy żonie i matce?

...więcej