Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Co wybrać?» Małżeństwo» Świadectwa

Świadectwa

Martyna i Jakub - fot.  Łukasz Muzyka | Archidiecezja Krakowska

Miłość, która zaprowadziła aż do Panamy

Ich historia mogłaby posłużyć za kanwę książki. Poznali się na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, pomagając innym ludziom jako wolontariusze. Teraz pobrali się w Panamie, w kościele pw. Świętego Michała w Monagrillo.

...więcej
Rodzina - fot. Tetra Pak - flickr.com

W małżeństwie konieczny jest dar przebaczania

W Kongresie Duszpasterskim towarzyszącym Światowemu Spotkaniu Rodzin w Dublinie nie brak szczerych świadectw, gdzie małżonkowie dzielą się przeżywanymi kryzysami, trudnościami i problemami.

...więcej
Biblia - fot. pixabay.com

Biblia zamiast karabinu

Bóg kocha nas miłością totalną i nigdy nikogo nie opuszcza. On wyprowadza dobro nawet z największych trudności - przekonuje por. Karol Cierpica. Swoją opowieść zaczyna od słów: - Jestem żołnierzem Chrystusa. 

...więcej
Narzeczeni - fot. pixabay.com

Nie jest dobrze, aby mężczyzna był sam. Ale we dwoje czasem też nie jest dobrze

Poznali radość miłości, ale i gorycz kryzysu. Dziś cieszą się piątką dzieci i promują wierność małżeńską. Dominika Figurska-Chorosińska i Michał Chorosiński mają też szczególny dług wdzięczności wobec św. Jana Pawła II, przy którego grobie modlili się o uratowanie małżeństwa.

...więcej
Święta Rodzina - Murillo

Dzięki, święty Józefie

Święty Józef – Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i Opiekun Jezusa. Milczący Sprawiedliwy. Dziś patron ojców, rodzin, dla wielu skuteczny orędownik w modlitwie o dobrego męża.

...więcej
Sakrament małżeństwa - fot. wikipedia.org

Czystość aż do ślubu

Żyli w czystości aż do ślubu, chociaż to niemodne. Nie boją się przyszłości, bo powiedzieli sobie „Tak” aż do śmierci. Zbyszek i Magda są małżeństwem od 4 miesięcy…

...więcej
Obrączki - fot. Andrew Malone - flickr.com

To naprawdę działa

Po organizowanych przez nas kursach przygotowawczych do sakramentu małżeństwa zwanych Wieczorami dla Zakochanych wielu narzeczonych mówiło: – Nareszcie zrozumieliśmy, co to jest sakrament małżeństwa. Dziwiło nas to bardzo, ale przestaliśmy się dziwić, kiedy na kongresie ruchów i stowarzyszeń katolickich w Rzymie usłyszeliśmy, jak przedstawiciele ruchów z całego świata mówili, że powszechny jest brak świadomości, czym jest sakrament małżeństwa. Zaczęliśmy się zastanawiać, co z tego, co przekazujemy narzeczonym, a także małżonkom na rekolekcjach Spotkań Małżeńskich, powoduje, że rozpoznają oni istotę tego sakramentu.

...więcej
Św. Joanna Beretta Molla - fot. José Luiz Bernardes Ribeiro / wikipedia.org

Świadectwo Pierluigiego – syna Świętej

Przyjął swe powołanie, aby być mężem świętej; nie przeciwstawiał się, kiedy zaczynał się proces beatyfikacyjny Mamy. Nie decydowaliśmy o tym ze względu na nasz wiek, ale znając mojego Tatę, myślę, że podjął tę decyzję ze względu na miłość i szacunek dla życia Mamy i na wybory, jakimi się kierowała. Był przekonany, że poprzez to swoje nieprzeciwstawianie się uczci pamięć o umiłowanej małżonce i swoją miłość do niej. Tę decyzję, którą podjął mój Tata, zaakceptował Kościół, a on przeżywał ją w sposób odpowiedzialny i spójny przez całe swe życie bez jakiegokolwiek zawahania, nawet w chwilach emocjonalnie bardzo trudnych.

...więcej
Narzeczeni - fot. pixabay.com

W tak cudowny sposób

Magda i Paweł. Oboje zostali wychowani w rodzinach katolickich, ale każde z nich w pewnym momencie oddaliło się od Pana Boga, najbardziej w okresie studiów, kiedy mieszkali w Warszawie. Są małżeństwem od 5 miesięcy, a za kolejne 5 spodziewają się narodzin dziecka i, jak mówią, nie mogą się tego doczekać!

...więcej
Andrzej Sobczyk na premierze filmu 'Karolina' - fot. Archiwum prywatne

Spowiedź jest dla nas gigantycznym prezentem

O świętowaniu po wyjściu z konfesjonału i znaczeniu spowiedzi ojca dla całej rodziny opowiada Andrzej Sobczyk, szef największej internetowej księgarni religijnej Gloria24.pl oraz producent i dystrybutor filmów religijnych.

...więcej
Bł. Karolina Kózkówna - fot. diecezja.tarnow

Codziennie mówimy: dziękuję!

Dominik Bocoń miał się urodzić bez żołądka, a jest zupełnie zdrowy. Rodzina wierzy, że to nie był przypadek. Za cudowne uzdrowienie dziękuje bł. Karolinie Kózkównie.

...więcej
Tadeusz Chudecki - fot. Fryta 73 - flickr.com

Nic nie jest ostateczne

Niektórzy przekonują, że fajnie żyć na „kartę rowerową”, bo gdy przestaniemy się sobie podobać albo któreś z nas się rozchoruje, to się rozejdziemy bez zobowiązań. Dzisiaj już przed ślubem państwo młodzi ustalają rozdzielność majątkową i czynią przygotowania, jak się potem, w cudzysłowie, zgodnie rozejść. A dla mnie to zaprzeczenie miłości. W życiu małżeńskim człowiek musi się naszarpać, dostosowywać, zmieniać... Przychodzi ukochana kobieta i mężczyzna chętnie poddaje się tym zmianom, chociaż jeszcze niedawno o tym nie myślał, bo wydawało mu się, że jest doskonały pod każdym względem... (śmiech). Ale z tej konfrontacji małżonków wynika coś niezwykłego. Z życiowych doświadczeń własnych oraz moich przyjaciół i krewnych wiem, że miłość i wynikające z niej szczęście daje człowiekowi drugi człowiek. I to nie tylko wtedy, gdy jest piękny, młody i zdrowy, ale i wówczas, gdy choruje, gdy doświadcza zmienności losu.

...więcej
Maria i Paweł i ich dzisięcioro dzieci - fot. YouTube.com

Miłość do dzieci (video)

Nie da się inaczej wytłumaczyć faktu, że młode małżeństwo ma taką otwartość na życie, że przyjmują kolejne dzieci jako dar od Boga. Skąd ta siła, żeby dźwigać nieprzespane noce, liczone w latach? Odpowiedź znajdziesz w słowach Marii w poniższym filmie, ale chcę Ci też o tym napisać.

...więcej
Renata i Grzegorz - fot. YouTube.pl

Miłość małżeńska (video)

Nie ma w tym filmie romantyzmu. Ale jest to, co najważniejsze. Świadectwo, że dar wywodzący się z nas samych, prowadzi do całkiem nowej jakości życia. Bo kto odda swoje życie, ten je znajdzie. Bo nie ma większej miłości niż tej, w której ktoś życie swoje oddaje. Znasz te słowa, prawda? Życie Grzegorza i Renaty jest tego dowodem. To może być także historia, której bohaterem staniesz się Ty...

...więcej
"Jak się uprę, to jade po bandzie"

Odkryłem pasję bycia świeckim

O tym jak znalazł swoją żonę i dlaczego nie został księdzem opowiada Tomasz Terlikowski, katolicki publicysta i redaktor, mąż i ojciec pięciorga dzieci.

...więcej
Para - fot. brett.wagner - flickr.com

Ktoś się pomylił? Opowieść o żonach byłych kleryków

Nigdy się nie poznali. Dwa małżeństwa. Cała czwórka prosi o anonimowość. Oni – byli klerycy, a one – obecne żony byłych. I mimo wszechobecnej skandalizacji życia duchownych, ich historia to zwyczajna opowieść o tym, że powołanie do życia w rodzinie odkrywa się czasem na krętych drogach. Bywa, że idzie się na około, przechodząc przez tę samą bramę seminarium dwa razy – wchodząc a potem wychodząc.

...więcej
Piotr i Joanna Molla

Dwoje zakochanych

Patrzę na współczesnych narzeczonych i wracam myślą do pięknego listu zakochanej dziewczyny, który zamieściłem na początku artykułu. Gdy 24 września 1955 r. Joanna stała przy ołtarzu swego parafialnego kościoła w Magenta i składała przysięgę małżeńską, nie wiedziała jeszcze, że będzie z Piotrem tylko siedem pięknych i szczęśliwych lat, które zakończą się golgotą. Piotr Molla pisał wielokrotnie, że znalazł piękną i wyjątkową dziewczynę. Była dla niego darem z nieba, ale nie przypuszczał, że ich wspólna historia tak szybko się zakończy. Ale czy czas trwania narzeczeńskiej i małżeńskiej miłości ma tu jakieś znaczenie? Piękno miłości i szczęście człowieka ma swoje źródło gdzie indziej. Wyjaśnia to św. Joanna, gdy pisze w swoich notatkach podczas spotkań Akcji Katolickiej: „Jezu obiecuję Ci, że podporządkuję się temu wszystkiemu, co mi przeznaczysz. Pozwól mi tylko rozpoznać Twoją wolę”.

...więcej
Szczęściem jest być blisko Boga - fot. Victor1558 - flickr.com

Szczęściem jest być blisko Boga

Pytanie o zamianę giełdy na życie w Polsce sugeruje, że mój wybór można uznać za dramatyczny i poprzedzony długim oraz trudnym rozeznawaniem. Ja zawsze powtarzam, że ta decyzja była dla mnie prosta, choć nie mówię, że łatwa. Nie liczyłem plusów i minusów dotyczących mojego wyjazdu z Londynu. Przyszedł jednak taki moment, że liczba argumentów przemawiających za powrotem stała się przeważająca. Razem z małżonką doszliśmy do wniosku, iż zarówno dla naszego małżeństwa i dzieci, a także dla mnie samego będzie lepiej, jeśli odejdę z biznesu. Wiele osób dziwiło się, że wracamy do Polski, ale przecież nie było moim obowiązkiem tłumaczyć się z tego, co tak naprawdę dzieje się w moim sercu i w relacjach z moją małżonką. Decyzja była dużo prostsza, niż mogłoby się to wydawać.

...więcej
Czas, miejsce i druga osoba - fot. pixabay

Czas, miejsce i druga osoba

Wszystkie rocznice i uroczystości po 10 lutego nadal mają dla Łukasza wyjątkowy charakter. – Mimo trudu i bólu, to też jest świętowanie. Po to są te zewnętrzne rytuały. Żeby odróżnić ten dzień od wszystkich pozostałych – podkreśla młody mąż i ojciec.

...więcej
Beata i Marcin mądrzy z dziećmi - fot. Archiwum rodzinne

Mądrze pod prąd

Dzisiaj sugeruje się jedyny słuszny plan na życie: najpierw studia, dom, praca, dwa samochody i dopiero wtedy można się pobrać. A tak naprawdę, to czas miłości można po prostu przespać. Trzeba być czujnym, by tych znaków czasu nie przeoczyć. My rozpoznaliśmy je w wieku lat 20 i wtedy się pobraliśmy, tydzień przed moimi studiami. I był to wybór poprzedzony odczytaniem powołania. To była odpowiedź na Boży plan dla nas.

...więcej
112» 2