Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Czego szukać?» Papieże o powołaniu» Franciszek

Franciszek

Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w oknie Pałacu Apostolskiego - fot. wikipedia.org

Anioł Pański: chrześcijańskie powołanie do bycia solą ziemi i światłem świata

„Ale jeśli my chrześcijanie tracimy smak i gasimy naszą obecność soli i światła, przestajemy być skuteczni – zaznaczył Papież. – Jakże piękna jest ta misja dawania światła światu! I to jest nasza piękna misja! I pięknie jest także zachowywać światło, które otrzymaliśmy od Jezusa, strzec go i chronić. Chrześcijanin powinien być osobą świetlistą, która niesie światło, która zawsze daje światło. To światło nie należy do niej, ale jest podarkiem Boga, prezentem Jezusa. I my nosimy to światło. Jeśli jednak chrześcijanin je zgasi, jego życie traci sens: to chrześcijanin jedynie z nazwy, który nie nosi światła i żyje bez sensu. Chciałbym was teraz zapytać, jak chcecie żyć: jak zapalona lampa czy jak lampa zgaszona? Zapalona czy zgaszona? Powiedzcie, jak chcecie żyć, bo nie słychać stąd dobrze? [Krzyk z placu: Zapalona...!] Zapalona lampa! To właśnie Bóg daje nam to światło, a my dajemy je innym. Zapalona lampa – to jest chrześcijańskie powołanie!”.

...więcej
Papież Franciszek - fot. wikipedia.org

Ojciec Święty do włoskich kobiet: wasza rola w społeczeństwie i Kościele jest coraz ważniejsza, ale niezastąpione jest wasze miejsce w rodzinie

„Dary delikatności, szczególnej wrażliwości i czułości, w które bogata jest dusza kobieca, to nie tylko autentyczna siła, która daje życie rodzinom, promieniuje atmosferą spokoju i harmonii – mówił Papież. – To rzeczywistość, bez której ludzkie powołanie byłoby nie do zrealizowania. To bardzo ważne. Bez tych postaw, bez tych darów kobiety ludzkiego powołania nie można zrealizować. O ile w świecie pracy i sferze publicznej ważny jest bardziej wyrazisty wkład geniuszu kobiecego, to pozostaje on wprost niezbędny w rodzinie.

...więcej
Franciszek - fot. Marcin Mazur - InterMirifica.net

Papież Franciszek: wolę Kościół po przejściach, niż chory z zamknięcia

Stawiajcie na wielkie ideały. Macie mieć serca bardziej skłonne do radości, niż pogrzebowych ceremonii – apelował Papież do młodzieży. Podczas niedzielnej wizyty w salezjańskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzymie Franciszek przez czterdzieści minut odpowiadał na pytania młodych. Zachęcał, by z odwagą szli przez życie i począwszy od siebie zmieniali Kościół. A przy tym – by unikali gry w powagę. Publikujemy robocze tłumaczenie spontanicznych odpowiedzi Papieża na spotkaniu z młodzieżą 19 stycznia br. w Rzymie.

...więcej
Franciszek - fot. Gabriel Andrés Trujillo Escobedo

Franciszek na porannej Mszy o Bożej miłości przygotowującej człowiekowi drogę

Miłość Boża naprawia nasze błędy, nasze grzeszne historie, bo nigdy nas nie opuszcza, nawet jeśli sami nie rozumiemy tej miłości. Mówił o tym Papież podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty. W swojej homilii komentował dzisiejszą Ewangelię, w której słyszymy o powołaniu pierwszych uczniów, rybaków znad Jeziora Galilejskiego. Ich wybór koresponduje z pierwszymi słowami nauczania Jezusa, głoszącymi nawrócenie. W ten sposób, jak zauważył Franciszek, przygotowuje drogę dla każdego z nas, poczynając od swoich uczniów.

...więcej
Franciszek - fot. Marcin Mazur - InterMirifica.net

Franciszek do studentów Rzymu: nie pozwólcie się okraść z młodzieńczego entuzjazmu!

Do odważnego zaangażowania w wierze i życia zgodnego z Ewangelią wezwał Papież Franciszek młodzież akademicką. Zgodnie z tradycją swych poprzedników, ze studentami rzymskich uczelni Franciszek odmówił dziś wieczorem Nieszpory z Pierwszej Niedzieli Adwentu. Papież wezwał ich, by nigdy nie byli biernymi obserwatorami rzeczywistości, ale zawsze brali przyszłość w swoje ręce.

...więcej
Papież Franciszek - fot. wikipedia.org

Papież do młodzieży: nie bójcie się iść pod prąd; smutek i lenistwo zabijają w sercu wszelkie pragnienia

Do odważnego pójścia pod prąd oraz budowania świata na takich wartościach jak piękno, dobro i prawda Franciszek wezwał włoską młodzież. W Bazylice Watykańskiej Papież spotkał się z 500-osobową grupą młodych pielgrzymów z diecezji Piacenza-Bobbio, dla których wizyta przy grobie Apostoła Piotra była zwieńczeniem drogi nawrócenia podjętej w Roku Wiary. Młodzi poinformowali Papieża o swej wizycie w Rzymie, ale jak wyznał bp Giovanni Ambrosio, nawet nie liczyli na to, że Franciszek zechce się z nimi osobiście spotkać. Gdy audiencja stała się jednak faktem poprosili swego biskupa, by w ich imieniu zwracał się do Ojca Świętego słowami: Najdroższy Ojcze Franciszku.

...więcej
Franciszek - fot. Marcin Mazur - InterMirifica.net

Głos Jezusa jest wyjątkowy!

Jest dzisiaj, tutaj na Placu św. Piotra wielu młodych. Chciałbym was zapytać: czy usłyszeliście kiedyś głos Pana, który przez pragnienie, niepokój, zaprosił was do bardziej bezpośredniego pójścia za Nim? Czy chcieliście być apostołami Jezusa? Młodość potrzebuje stawiania na wzniosłe ideały. Zapytaj Jezusa, czego chce od Ciebie i bądź odważnym! Przed każdym powołaniem i za każdym powołaniem do kapłaństwa lub życia konsekrowanego stoi zawsze czyjaś mocna i intensywna modlitwa: babci, dziadka, matki, ojca, wspólnoty... Dlatego Jezus powiedział: "Proście Pana żniwa - to znaczy Boga Ojca - żeby wyprawił robotników na swoje żniwo" (Mt 9, 38). Powołania rodzą się w modlitwie i z modlitwy. I dopiero w modlitwie mogą trwać i przynosić owoce.

...więcej
Franciszek - fot. Gabriel Andrés Trujillo Escobedo

Centrum powołania chrześcijańskiego stanowi Chrystus!

Homilii papieża Franciszka, wygłoszona 19 marca 2013 r.na placu św. Piotra w Watykanie podczas Mszy św. inaugurującej pontyfikat.

...więcej
1«12344