Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

Argentyna - fot. pixaby.com 19 marca 2016

Argentyna, kryzys powołaniowy: brak oparcia w rodzinach i parafii

Kościół w Argentynie nie może się otrząsnąć z kryzysu powołaniowego. W Buenos Aires wyświęconych zostanie w tym roku jedynie trzech nowych kapłanów. To zdecydowanie za mało, by zaspokoić potrzeby trzymilionowej archidiecezji.

...więcej
Duża rodzina - fot. Chris Barker - flickr.com 18 marca 2016

Papież do rodzin wielodzietnych w misji: idziecie głosić życiem Ewangelię

„Odpowiedzieliście na powołanie do ewangelizacji. Błogosławię Pana za to, za dar Drogi Neokatechumenalnej i za dar każdego z was”. Tymi słowami powitał Papież w Auli Pawła VI wspólnoty neokatechumenalne z rodzinami z różnych krajów, w tym także z Polski, które rozesłał w misji ad gentes. Udadzą się one do najbardziej zdechrystianizowanych czy zupełnie niechrześcijańskich miejsc na różnych kontynentach. Franciszek nawiązał do słów odczytanej w pierwszej części audiencji Ewangelii św. Jana o tym, jak Pan Jezus modlił się w wieczerniku o jedność swych uczniów (J, 18-26).

...więcej
7. Noc Konfesjonałów 18 marca 2016

Zbliża się 7. Noc Konfesjonałów

Już po raz siódmy rozpoczęły się zapisy kościołów, które wezmą udział w ogólnopolskiej akcji Noc Konfesjonałów, tym razem pod hasłem: „Światło Miłosierdzia”. Pierwsza jej edycja zorganizowana została dla uczczenia piątej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w 2010 roku. Chodzi o to, by w okresie bezpośrednio poprzedzającym święta Wielkiej Nocy była możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św. co najmniej do północy.

...więcej
"Bóg nie umarł 2" 16 marca 2016

"Bóg nie umarł 2" - w kinach od 8 kwietnia!

„Bóg nie umarł 2” to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania wyłącznie przy pomocy argumentów prawnych. Druga część filmu, który poruszył serca i sumienia ponad 140 tysięcy polskich widzów w kinach od 8 kwietnia!

...więcej
Papież Franciszek - fot. YouTube.com 11 marca 2016

Papież prosi o modlitwę w intencji rodzin

Również w tym miesiącu Apostolstwo Modlitwy przygotowało wraz z Franciszkiem krótki film promujący jedną z papieskich intencji modlitewnych na marzec. Tym razem jest to intencja ogólna, a dotyczy ona rodziny.

...więcej
Jasna Góra Brama Lubomirskich - fot. wikipedia.org 10 marca 2016

Jasna Góra: rozpoczęło się pielgrzymowanie maturzystów

Tegoroczne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę rozpoczęło się już na dobre. Niemal każdego dnia do sanktuarium przybywają tysiące młodych, by zawierzyć Maryi nie tylko czas egzaminów, ale także swoją przyszłość. Pielgrzymki są również przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w lipcu, jak też czasem dziękczynienia za chrzest Polski.

...więcej
Misjonarki Miłości - fot. Fennec / wikipedia.org 10 marca 2016

Siostra Cyrene: zabite misjonarki maleńkimi ziarenkami Miłości

Chorzy i ubodzy nas potrzebują, dlatego nie opuścimy Jemenu, podobnie jak nie opuszczamy Syrii czy Iraku, gdzie toczy się krwawa wojna. W  ten sposób siostra Cyrene, przełożona misjonarek miłości we Włoszech komentuje decyzję zgromadzenia o kontynuowaniu misji w tym islamskim kraju. Poza Adenem, gdzie w piątek terroryści zabili cztery misjonarki i ich dwunastu współpracowników, siostry Matki Teresy z Kalkuty prowadzą jeszcze trzy inne misje.

...więcej
Ekstremalna Droga Krzyżowa 09 marca 2016

Zostaw Facebooka i ciepłe kapcie. Wyjdź ze strefy komfortu na Wielki Post!

Chcesz przeżyć Wielki Post „w pigułce”? Spróbuj przejść ponad 40 kilometrów w ciągu jednej nocy. Samotnie, w milczeniu. Tak przybliżają się do Boga uczestnicy EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ. - To nie jest jednorazowa wyprawa, tylko model życia dla ludzi z ideałami – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, ideodawca EDK – Ci ludzie, gdy stają przed wyzwaniem pokonania w brudzie i pocie 40 kilometrów, podejmują je bez wahania. To ci sami ludzie, którzy w imię tych ideałów łączą się pod sztandarem SZLACHETNEJ PACZKI, by zmieniać świat na lepsze.

...więcej
Młodzi i Miłosierdzie 08 marca 2016

Projekt Młodzi i Miłosierdzie na Tauron Arenie Kraków

Projekt M&M (Młodzi i Miłosierdzie), który w dniach 15-16 marca odbędzie się na Tauron Arenie Kraków stanowi oficjalne obchody Jubileuszu Miłosierdzia dla Młodych w archidiecezji krakowskiej. „Miłosierdzie to nie nuda! Miłosierdzie to nie słabość! Miłosierdzie to najlepsza rzecz jaka może Cię spotkać! Na spotkanie z takim przesłaniem chcemy zaprosić krakowską młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – zapowiadają organizatorzy projektu M&M, który ma być praktycznym doświadczeniem miłosierdzia w życiu młodego człowieka. – Poprzez świadectwa innych ludzi chcemy pokazać, że nie tylko doświadczanie miłosierdzia, ale i też jego okazywanie jest niezbędne każdemu człowiekowi” – dodają.

...więcej
WTC - fot. Robert J. Fisch / wikipedia.org 23 lutego 2016

O strażaku z WTC

Jean Palombo przyleciała na Światowe Dni Młodzieży do Toronto, choć od dawna nie była już ani nastolatką, ani studentką. W zasadzie jedyną nicią, która łączyła ją z młodzieżą, był fakt, że była po prostu matką nastolatków – w tym 17-letniego Anthony’ego. Dwa lata wcześniej, latem 2000 r., Anthony wraz ze swoim ojcem Frankiem brali udział w spotkaniu z Janem Pawłem II na Tor Vergata w Rzymie. Gdy Papież ogłosił na zakończenie jubileuszowego spotkania z młodzieżą, że kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Kanadzie, Frank i Anthony od razu zaplanowali rodzinny wyjazd. Mieszkali w Nowym Jorku, więc do Toronto mieli stosunkowo blisko. Chcieli zabrać ze sobą Jean i dwóch młodszych braci Anthony’ego. Tymczasem rok później wydarzyło się coś, co zmieniło nie tylko bieg historii ich rodziny, ale zapisało się czarną kartą w historii całej zachodniej cywilizacji

...więcej
eSPe 119 11 lutego 2016

Lutowe „eSPe” o sposobach realizacji powołania misyjnego

Kapłańska posługa wśród ludzi nieznających Chrystusa, długoterminowy wolontariat misyjny, adopcja na odległość – to kilka sposobów, które podpowiadają redaktorzy lutowego wydania „eSPe” na realizowanie powszechnego powołania misyjnego chrześcijan.

...więcej
Popielec - fot. U.S. Navy / wikipedia.org 10 lutego 2016

Papież do młodych: liczcie się z Bogiem, nie z opinią innych

Ojciec Święty włączył się w wielkopostną inicjatywę jednego z duszpasterstw młodzieżowych we Włoszech. W jej ramach proponuje się codziennie półtoraminutową refleksję nad jednym zdaniem Ewangelii. Rozważania są rozsyłane za pośrednictwem komunikatora Telegram. Franciszek przygotował pierwszą refleksję, odnoszącą się do słów z dzisiejszej Ewangelii: „Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli”.

...więcej
Czacha (nie) dymi 10 lutego 2016

Czacha (nie) dymi

Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA znane m.in. z popularnych wypraw rowerowych zaprasza na video-rekolekcje swojego duszpasterza o. Tomasza Maniury OMI. Od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej o. Tomasz zaprasza do codziennych internetowych rekolekcji wielkopostnych „Czacha (nie) dymi”.

...więcej
Abp Celestino Migliore na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej - fot. Paweł Jędo 09 lutego 2016

Ruszają zapisy na EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ 2016

Nocne pokonywanie wybranej trasy, zmaganie się z własnymi ograniczeniami i spotkanie z Bogiem – podczas EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ uczestnicy doświadczają cudów. W tym roku to szczególna forma duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Ogólnopolskie zapisy uczestników do EDK ruszają już 10 lutego 2016 w Środę Popielcową. Zgłaszać się można przez stronę www.edk.org.pl.

...więcej
"Misjonarz na Post" 08 lutego 2016

Rusza inicjatywa „Misjonarz na Post”

Po raz trzeci rozpoczyna się ogólnopolska inicjatywa „Misjonarz na Post”. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy, a tych na całym świecie pracuje 2085. Idea inicjatywy jest bardzo prosta – zapewnia o. Marcin Wrzos, misjonarz oblat, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”, jeden z pomysłodawców akcji. „W projekcie «Misjonarz na Post» może wziąć udział każdy, niezależnie od płci, wieku, pochodzenia.

...więcej
Św. Leopold Mandić - fot. Roberta F. / wikipedia.org 03 lutego 2016

Relikwie Ojca Pio i Lepolda Mandića już w Rzymie

Relikwie Ojca Pio oraz Leopolda Mandića dotarły dziś do Rzymu. Ich tygodniowa peregrynacja po Wiecznym Mieście jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu Roku Jubileuszowego. Są oni bowiem wzorem świętych spowiedników i w ten sposób zwraca się uwagę na jeden z istotnych aspektów Bożego Miłosierdzia.

...więcej
#100DniModlitwyZaMaturzystów 03 lutego 2016

Maturzysto! Módl się do św. Gabriela Possentiego

Każdy kto chciałby pomóc maturzystom dobrze przygotować się do matury może wziąć udział w akcji #100DniModlitwyZaMaturzystów. Przez 100 dni wierni modlą się o pomyślne zdanie przez nich egzaminu dojrzałości. Stworzony jest plan, zgodnie z którym uczestnicy proszą o wsparcie duchowe poszczególnych świętych. W tym tygodniu będzie to patron powstającego Centrum dla Młodych na Białołęce, czyli sam św. Gabriel Possenti. 

...więcej
Bp Kazimierz Gurda - fot. Biuro Prasowe KEP 30 stycznia 2016

List biskupów na Dzień Życia Konsekrowanego 2016

Nie ma miłosierdzia bez poświęcenia i ofiary, wyrzeczenia się własnych planów, ambicji i dóbr – piszą biskupi w liście pasterskim na przypadający 2 lutego Dzień Życia Konsekrowanego. W czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia wskazują na to, że osoby konsekrowane poprzez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo w sposób szczególny doświadczają miłosierdzia i dzielą się nim z innymi.

...więcej
Ojcowie Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski - fot. franciszkanie.pl 29 stycznia 2016

Dziękczynienie za beatyfikację i zakończenie Roku Życia Konsekrowanego

W wigilię święta osób konsekrowanych, tj. 1 lutego o g. 17.30 do tarnowskiej katedry zostaną wprowadzone relikwie misjonarza-męczennika bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, beatyfikowanego dwa miesiące temu. W świątyni tej bowiem został on ochrzczony 58 lat temu. Będzie to diecezjalny dzień dziękczynienia za wyniesienie go na ołtarze.

...więcej
Abp Vincenzo Paglia - fot. wikipedia.org 27 stycznia 2016

Adhortacja o rodzinie w marcu

Najpóźniej w marcu ukaże się papieska adhortacja o rodzinie – ujawnił dziś w rozmowie z agencją Ecclesia abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny. Dokument stanowiący podsumowanie dwóch ostatnich synodów będzie zdaniem abp. Pagli hymnem o miłości, trosce o dzieci, a zarazem świadectwem bliskości względem rodzin zranionych. Należy się również spodziewać, że Papież zachęci rodziny do bycia Kościołem wychodzącym na zewnątrz.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.