Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

Duchowa Adopcja Maturzystów 26 kwietnia 2016

Duchowa Adopcja Maturzystów rusza po raz piąty

Maturzysto, daj się zaadoptować! – namawiają ojcowie, bracia i klerycy z zakonu pijarów, którzy w intencji tegorocznych maturzystów będą się modlić od 4 do 27 maja. Duchowa Adopcja Maturzystów rusza już po raz piąty.

...więcej
Arkadio - "Fundament" 25 kwietnia 2016

„W oczach Boga” - nowy klip Arkadio

„Chcemy, aby każdy odbiorca mógł zderzyć się z wizją samego siebie z innej perspektywy - tłumaczą Arkadio i Michał Ziomek (dr Micz) przy okazji pojawienia się najnowszego klipu do utworu pt. „W oczach Boga” promującego płytę „FUNDAMENT. Rób to co kochasz”.

...więcej
Adoptuj Misyjnych Seminarzystów 19 kwietnia 2016

AdoMiS - Adoptuj Misyjnych Seminarzystów

W Tygodniu Modlitw o Powołania Papieskie Dzieła Misyjne zwracają uwagę na potrzebę troski o powołania nie tylko w Polsce, ale i w krajach misyjnych. – Każdy z nas księży, którzy przyjmujemy sakrament święceń, przyjmujemy go dla całego Kościoła – mówi ks. Maciej Będziński z Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła, które poprzez akcję AdoMiS duchowo i materialnie wspiera kształcenie i formację seminarzystów oraz kandydatów do zgromadzeń zakonnych w krajach misyjnych.

...więcej
#NiedzielaPowołań na Twitterze 15 kwietnia 2016

#NiedzielaPowołań na Twitterze

Każdego roku w czwartą niedzielę po Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, wierni w kościołach modlą się o nowe powołania do kapłaństwa. W tym roku krakowscy księża i klerycy będą opowiadać o swoim powołaniu na Twitterze. - Zadaliśmy kilkunastu księżom, diakonom oraz klerykom jedno proste pytanie: czym dla ciebie jest kapłaństwo? Odpowiedzi nagraliśmy na telefon i przez całą niedzielę będziemy je umieszczać na twitterowych profilach archidiecezji oraz seminarium – tłumaczy ks. Piotr Studnicki, zastępca rzecznika archidiecezji krakowskiej.

...więcej
Kapłani - fot. Ángel Cantero - flickr.com 24 marca 2016

Biskupi do kapłanów: Bądźmy misjonarzami miłosierdzia

Ciągle toniemy i potrzebujemy, żeby On nas uratował. Tylko dzięki temu możemy być szafarzami Bożego miłosierdzia – piszą biskupi w liście do kapłanów na Wielki Czwartek. Zwracają uwagę na to, że Rok Miłosierdzia jest wielką szansą, by odnowić sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania oraz zachęcić wiernych do spowiedzi. Przypominają jednak, że prymat miłosierdzia, nie oznacza pobłażliwości dla grzechu.

...więcej
Lwów - fot. Lestat  - wikipedia.org 21 marca 2016

Lwów: pierwszy klasztor kontemplacyjny

We Lwowie powstanie pierwszy klasztor kontemplacyjny od czasów zakończenia II wojny światowej. W uroczystość św. Józefa wmurowano kamień węgielny i poświęcono plac pod jego budowę.

...więcej
Papież Franciszek na Placu św. Piotra - fot. oratorio berbenno - flickr.com 20 marca 2016

Papież do młodych na Anioł Pański: przyjedźcie do Krakowa!

Na jeden z aspektów przeżywanej dziś Niedzieli Palmowej zwrócił uwagę Papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Z woli Jana Pawła II jest dzień, kiedy młodzi gromadzą się wokół swego biskupa na Dniu Młodzieży. „Dziś obchodzimy 31. Światowy Dzień Młodzieży, którego kulminacją będzie pod koniec lipca wielkie światowe spotkanie w Krakowie. Jego tematem są słowa «Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią» (Mt 5,7). Moje szczególne pozdrowienie kieruję do obecnych tutaj ludzi młodych, a obejmuje ono także całą młodzież świata. Mam nadzieję, że licznie przybędziecie do Krakowa, ojczyzny św. Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży. Jego wstawiennictwu zawierzamy ostatnie miesiące przygotowań do tej pielgrzymki, która w ramach Świętego Roku Miłosierdzia będzie Jubileuszem młodzieży na szczeblu Kościoła powszechnego”.

...więcej
Argentyna - fot. pixaby.com 19 marca 2016

Argentyna, kryzys powołaniowy: brak oparcia w rodzinach i parafii

Kościół w Argentynie nie może się otrząsnąć z kryzysu powołaniowego. W Buenos Aires wyświęconych zostanie w tym roku jedynie trzech nowych kapłanów. To zdecydowanie za mało, by zaspokoić potrzeby trzymilionowej archidiecezji.

...więcej
Duża rodzina - fot. Chris Barker - flickr.com 18 marca 2016

Papież do rodzin wielodzietnych w misji: idziecie głosić życiem Ewangelię

„Odpowiedzieliście na powołanie do ewangelizacji. Błogosławię Pana za to, za dar Drogi Neokatechumenalnej i za dar każdego z was”. Tymi słowami powitał Papież w Auli Pawła VI wspólnoty neokatechumenalne z rodzinami z różnych krajów, w tym także z Polski, które rozesłał w misji ad gentes. Udadzą się one do najbardziej zdechrystianizowanych czy zupełnie niechrześcijańskich miejsc na różnych kontynentach. Franciszek nawiązał do słów odczytanej w pierwszej części audiencji Ewangelii św. Jana o tym, jak Pan Jezus modlił się w wieczerniku o jedność swych uczniów (J, 18-26).

...więcej
7. Noc Konfesjonałów 18 marca 2016

Zbliża się 7. Noc Konfesjonałów

Już po raz siódmy rozpoczęły się zapisy kościołów, które wezmą udział w ogólnopolskiej akcji Noc Konfesjonałów, tym razem pod hasłem: „Światło Miłosierdzia”. Pierwsza jej edycja zorganizowana została dla uczczenia piątej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w 2010 roku. Chodzi o to, by w okresie bezpośrednio poprzedzającym święta Wielkiej Nocy była możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św. co najmniej do północy.

...więcej
"Bóg nie umarł 2" 16 marca 2016

"Bóg nie umarł 2" - w kinach od 8 kwietnia!

„Bóg nie umarł 2” to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania wyłącznie przy pomocy argumentów prawnych. Druga część filmu, który poruszył serca i sumienia ponad 140 tysięcy polskich widzów w kinach od 8 kwietnia!

...więcej
Papież Franciszek - fot. YouTube.com 11 marca 2016

Papież prosi o modlitwę w intencji rodzin

Również w tym miesiącu Apostolstwo Modlitwy przygotowało wraz z Franciszkiem krótki film promujący jedną z papieskich intencji modlitewnych na marzec. Tym razem jest to intencja ogólna, a dotyczy ona rodziny.

...więcej
Jasna Góra Brama Lubomirskich - fot. wikipedia.org 10 marca 2016

Jasna Góra: rozpoczęło się pielgrzymowanie maturzystów

Tegoroczne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę rozpoczęło się już na dobre. Niemal każdego dnia do sanktuarium przybywają tysiące młodych, by zawierzyć Maryi nie tylko czas egzaminów, ale także swoją przyszłość. Pielgrzymki są również przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w lipcu, jak też czasem dziękczynienia za chrzest Polski.

...więcej
Misjonarki Miłości - fot. Fennec / wikipedia.org 10 marca 2016

Siostra Cyrene: zabite misjonarki maleńkimi ziarenkami Miłości

Chorzy i ubodzy nas potrzebują, dlatego nie opuścimy Jemenu, podobnie jak nie opuszczamy Syrii czy Iraku, gdzie toczy się krwawa wojna. W  ten sposób siostra Cyrene, przełożona misjonarek miłości we Włoszech komentuje decyzję zgromadzenia o kontynuowaniu misji w tym islamskim kraju. Poza Adenem, gdzie w piątek terroryści zabili cztery misjonarki i ich dwunastu współpracowników, siostry Matki Teresy z Kalkuty prowadzą jeszcze trzy inne misje.

...więcej
Ekstremalna Droga Krzyżowa 09 marca 2016

Zostaw Facebooka i ciepłe kapcie. Wyjdź ze strefy komfortu na Wielki Post!

Chcesz przeżyć Wielki Post „w pigułce”? Spróbuj przejść ponad 40 kilometrów w ciągu jednej nocy. Samotnie, w milczeniu. Tak przybliżają się do Boga uczestnicy EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ. - To nie jest jednorazowa wyprawa, tylko model życia dla ludzi z ideałami – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, ideodawca EDK – Ci ludzie, gdy stają przed wyzwaniem pokonania w brudzie i pocie 40 kilometrów, podejmują je bez wahania. To ci sami ludzie, którzy w imię tych ideałów łączą się pod sztandarem SZLACHETNEJ PACZKI, by zmieniać świat na lepsze.

...więcej
Młodzi i Miłosierdzie 08 marca 2016

Projekt Młodzi i Miłosierdzie na Tauron Arenie Kraków

Projekt M&M (Młodzi i Miłosierdzie), który w dniach 15-16 marca odbędzie się na Tauron Arenie Kraków stanowi oficjalne obchody Jubileuszu Miłosierdzia dla Młodych w archidiecezji krakowskiej. „Miłosierdzie to nie nuda! Miłosierdzie to nie słabość! Miłosierdzie to najlepsza rzecz jaka może Cię spotkać! Na spotkanie z takim przesłaniem chcemy zaprosić krakowską młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – zapowiadają organizatorzy projektu M&M, który ma być praktycznym doświadczeniem miłosierdzia w życiu młodego człowieka. – Poprzez świadectwa innych ludzi chcemy pokazać, że nie tylko doświadczanie miłosierdzia, ale i też jego okazywanie jest niezbędne każdemu człowiekowi” – dodają.

...więcej
WTC - fot. Robert J. Fisch / wikipedia.org 23 lutego 2016

O strażaku z WTC

Jean Palombo przyleciała na Światowe Dni Młodzieży do Toronto, choć od dawna nie była już ani nastolatką, ani studentką. W zasadzie jedyną nicią, która łączyła ją z młodzieżą, był fakt, że była po prostu matką nastolatków – w tym 17-letniego Anthony’ego. Dwa lata wcześniej, latem 2000 r., Anthony wraz ze swoim ojcem Frankiem brali udział w spotkaniu z Janem Pawłem II na Tor Vergata w Rzymie. Gdy Papież ogłosił na zakończenie jubileuszowego spotkania z młodzieżą, że kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Kanadzie, Frank i Anthony od razu zaplanowali rodzinny wyjazd. Mieszkali w Nowym Jorku, więc do Toronto mieli stosunkowo blisko. Chcieli zabrać ze sobą Jean i dwóch młodszych braci Anthony’ego. Tymczasem rok później wydarzyło się coś, co zmieniło nie tylko bieg historii ich rodziny, ale zapisało się czarną kartą w historii całej zachodniej cywilizacji

...więcej
eSPe 119 11 lutego 2016

Lutowe „eSPe” o sposobach realizacji powołania misyjnego

Kapłańska posługa wśród ludzi nieznających Chrystusa, długoterminowy wolontariat misyjny, adopcja na odległość – to kilka sposobów, które podpowiadają redaktorzy lutowego wydania „eSPe” na realizowanie powszechnego powołania misyjnego chrześcijan.

...więcej
Popielec - fot. U.S. Navy / wikipedia.org 10 lutego 2016

Papież do młodych: liczcie się z Bogiem, nie z opinią innych

Ojciec Święty włączył się w wielkopostną inicjatywę jednego z duszpasterstw młodzieżowych we Włoszech. W jej ramach proponuje się codziennie półtoraminutową refleksję nad jednym zdaniem Ewangelii. Rozważania są rozsyłane za pośrednictwem komunikatora Telegram. Franciszek przygotował pierwszą refleksję, odnoszącą się do słów z dzisiejszej Ewangelii: „Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli”.

...więcej
Czacha (nie) dymi 10 lutego 2016

Czacha (nie) dymi

Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA znane m.in. z popularnych wypraw rowerowych zaprasza na video-rekolekcje swojego duszpasterza o. Tomasza Maniury OMI. Od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej o. Tomasz zaprasza do codziennych internetowych rekolekcji wielkopostnych „Czacha (nie) dymi”.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.