Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

Św. Leopold Mandić - fot. Roberta F. / wikipedia.org 03 lutego 2016

Relikwie Ojca Pio i Lepolda Mandića już w Rzymie

Relikwie Ojca Pio oraz Leopolda Mandića dotarły dziś do Rzymu. Ich tygodniowa peregrynacja po Wiecznym Mieście jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu Roku Jubileuszowego. Są oni bowiem wzorem świętych spowiedników i w ten sposób zwraca się uwagę na jeden z istotnych aspektów Bożego Miłosierdzia.

...więcej
#100DniModlitwyZaMaturzystów 03 lutego 2016

Maturzysto! Módl się do św. Gabriela Possentiego

Każdy kto chciałby pomóc maturzystom dobrze przygotować się do matury może wziąć udział w akcji #100DniModlitwyZaMaturzystów. Przez 100 dni wierni modlą się o pomyślne zdanie przez nich egzaminu dojrzałości. Stworzony jest plan, zgodnie z którym uczestnicy proszą o wsparcie duchowe poszczególnych świętych. W tym tygodniu będzie to patron powstającego Centrum dla Młodych na Białołęce, czyli sam św. Gabriel Possenti. 

...więcej
Bp Kazimierz Gurda - fot. Biuro Prasowe KEP 30 stycznia 2016

List biskupów na Dzień Życia Konsekrowanego 2016

Nie ma miłosierdzia bez poświęcenia i ofiary, wyrzeczenia się własnych planów, ambicji i dóbr – piszą biskupi w liście pasterskim na przypadający 2 lutego Dzień Życia Konsekrowanego. W czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia wskazują na to, że osoby konsekrowane poprzez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo w sposób szczególny doświadczają miłosierdzia i dzielą się nim z innymi.

...więcej
Ojcowie Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski - fot. franciszkanie.pl 29 stycznia 2016

Dziękczynienie za beatyfikację i zakończenie Roku Życia Konsekrowanego

W wigilię święta osób konsekrowanych, tj. 1 lutego o g. 17.30 do tarnowskiej katedry zostaną wprowadzone relikwie misjonarza-męczennika bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, beatyfikowanego dwa miesiące temu. W świątyni tej bowiem został on ochrzczony 58 lat temu. Będzie to diecezjalny dzień dziękczynienia za wyniesienie go na ołtarze.

...więcej
Abp Vincenzo Paglia - fot. wikipedia.org 27 stycznia 2016

Adhortacja o rodzinie w marcu

Najpóźniej w marcu ukaże się papieska adhortacja o rodzinie – ujawnił dziś w rozmowie z agencją Ecclesia abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny. Dokument stanowiący podsumowanie dwóch ostatnich synodów będzie zdaniem abp. Pagli hymnem o miłości, trosce o dzieci, a zarazem świadectwem bliskości względem rodzin zranionych. Należy się również spodziewać, że Papież zachęci rodziny do bycia Kościołem wychodzącym na zewnątrz.

...więcej
Młodzież - fot. Adrian Jeziorek / KO ŚDM Kraków 2016 26 stycznia 2016

ŚDM w Krakowie – wielka tęsknota do zmiany

Młodzi członkowie Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 uczestniczyli na Jasnej Górze w XXV Sympozjum dla Rekolekcjonistów, Ojców Duchownych i Spowiedników Kapłańskich. Debatę na temat duszpasterstwa młodzieży w kontekście przygotowań do ŚDM prowadził 26 stycznia szef Komitetu, bp Damian Muskus.

...więcej
Bł. José Gabriel Brochero - fot. wikipedia.org 24 stycznia 2016

Papieski ideał kapłana świętym

Zapadły decyzje w sprawie argentyńskiego księdza, który dla Papieża Franciszka jest ideałem duszpasterza. Ojciec Święty zatwierdził cud przypisywany wstawiennictwu bł. José Gabriela del Rosario Brochero. Oznacza to jego rychłą kanonizację. Kapłan śmierdzący owcami czy idący na peryferie ma swój dosłowny pierwowzór właśnie w tym argentyńskim kapłanie – mówi papieski wychowanek ks. Hugo Ortiz.

...więcej
Wdowa - fot. pixabay.com 23 stycznia 2016

Wdowy konsekrowane: odrodzenie pradawnej tradycji

W Polsce odradza się stan wdów konsekrowanych. Obecnie jest około 240 kobiet, które po stracie męża zrezygnowały z ponownego małżeństwa i postanowiły oddać swoje życie Chrystusowi. Dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Radomiu zwrócił uwagę, że stan wdów konsekrowanych jest jedną z najstarszych form życia konsekrowanego. „Nawiązał do niej Jan Paweł II w adhortacji Vita consecrata, wymieniając wdowy pośród form życia konsekrowanego, i z tej racji ta forma życia odradza się na dużą skalę w rzeczywistości Kościoła, nie tylko w Polsce, ale w ogóle na świecie” –  powiedział ks. Piotr Walkiewicz.

...więcej
Bł. Stanisław Papczyński - fot. wikipedia.org 22 stycznia 2016

Założyciel księży marianów o. Papczyński bliżej kanonizacji

Wśród zatwierdzonych przez Papieża dekretów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych znalazł się dokument otwierający drogę do kanonizacji założyciela pierwszego powstałego na ziemiach polskich zakonu męskiego. Dotyczy on cudu przypisywanego wstawiennictwu bł. Stanisława Papczyńskiego. Kapłan ten założył w XVII wieku zgromadzenie księży marianów. Beatyfikowany został z woli Benedykta XVI w roku 2007 w Licheniu.

...więcej
Misericors 20 stycznia 2016

Biegacz promuje codzienną aplikację miłosierdzia

Spot z biegaczem od dziś rozpoczyna promocję aplikacji miłosierdzia. Oparta jest ona na uczynkach miłosiernych co do ciała i co do duszy. Ich wykonywanie zalecił papież Franciszek. Biegnący mężczyzna ze spotu mija różne osoby. By im pomóc zatrzymuje się jednak – na dobry czyn i modlitwę. O wykonywaniu dobrych uczynków przypomina prosta w obsłudze aplikacja Misericors, co znaczy „miłosierny”.

...więcej
Poison 12 stycznia 2016

Nadciąga tsunami od Poison’a

Po prawie roku od wypuszczenia pierwszego teledysku „Choćby nam mówili” z nadchodzącej płyty Poison „Szepty sumienia”, nadszedł czas na nowy materiał. Tym razem chrześcijański raper wypuścił teledysk do rapowego utworu „Tsunami”. Nowy teledysk Poisona powstał do utworu „Tsunami”, którego producentem jest Vixen. Klip został w całości zrealizowany przez Poisona, który poza działalnością na polskiej scenie hip-hopowej zajmuje się produkcją wideo. Artystę można posądzić o brak dobrych manier, ale nigdy o gołosłowność. Wszystko co wyraża w muzyce zostało „wychowane na faktach”. Z czasów swojej młodości doskonale pamięta osiedle, ekipę, melanże, rozboje i smak narkotyków. Jak twierdzi, swoją wewnętrzną przemianę zawdzięcza wyłącznie Bogu. Zajmuje on najważniejsze miejsce zarówno w jego życiu, jak i twórczości.

...więcej
Kl. Adam Bilski - fot. YouTube 06 stycznia 2016

Kleryk rapuje o Ewangelii

„Posłuchaj rapowanego komentarza do niedzielnej Ewangelii. Od dziś ruszyłem z serią filmików o nazwie ‪#‎SłowoNaMinute‬, w których rapując odnoszę się do niedzielnego Słowa Bożego” - napisał kleryk Adam Bilski pod pierwszym filmikiem umieszczonym na YouTube. To prawdopodobnie pierwszy komentarz do Słowa Bożego pod bit.

...więcej
Abp André-Joseph Léonard - fot.  Marek Blahuš / wikipedia.org 02 stycznia 2016

Abp Léonard o cudzie powołaniowym w Brukseli

Nie mam cudownej recepty na powołania do kapłaństwa. Ja po prostu zawsze byłem otwarty na tych, którzy przychodzili, nigdy nie odsyłałem ich do biura powołań. Kiedy młody człowiek czuje, że jest ważny dla biskupa swej diecezji, to łatwiej jest mu podjąć decyzję – mówi abp André-Joseph Léonard. Do 12 grudnia był on prymasem Belgii. Wraz z jego odejściem na emeryturę Kościół w Europie stracił  jednego z najwyraźniejszych pasterzy.

...więcej
Bp Damian Muskus OFM - fot. maciek.malec / wikipedia.org 31 grudnia 2015

Życzenia noworoczne do młodych od biskupa

„W Nowym Roku pozwólcie, by Pan dotykał Waszych serc swoim Miłosierdziem i przemieniał je” – takie życzenia bp Damian Muskus OFM składa młodzieży, która w lipcu 2016 roku pojawi się w Krakowie na ŚDM a także jej rodzicom.

...więcej
Bł. Matka Teresa z Kalkuty - fot. Manfredo Ferrari / wikipedia.org 18 grudnia 2015

Bliżej kanonizacji bł. Matki Teresy z Kalkuty

Wśród czterech zatwierdzonych we czwartek przez Papieża dekretów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych największe zainteresowanie wzbudził ten, który dotyczy bł. Matki Teresy z Kalkuty. Uznanie cudu przypisywanego jej wstawiennictwu otwiera już bezpośrednio drogę do kanonizacji, której datę – zgodnie z przyjętą w Watykanie praktyką – ustalą razem z Ojcem Świętym kardynałowie zebrani na specjalnym konsystorzu i dopiero wtedy zostanie ona oficjalnie ogłoszona.

...więcej
Ks. Władysław Bukowiński - fot. wikipedia.org 15 grudnia 2015

Bliżej beatyfikacji apostoła Kazachstanu i zakonnicy konwertytki z judaizmu

Wśród 17 zatwierdzonych wczoraj przez Papieża dekretów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dwa dotyczą sług Bożych związanych z Polską. Zacznijmy jednak od postaci, która jest już najbliższa kanonizacji. To zmarła ponad pół wieku temu, w 1957 r., bł. Maria Elżbieta Hesselblad. Ta szwedzka luteranka nawróciła się na katolicyzm w Stanach Zjednoczonych i założyła w Rzymie nową gałąź zakonu brygidek. Beatyfikował ją w 2000 r. Jan Paweł II. Ojciec Święty zatwierdził dekret o cudzie przypisywanym jej wstawiennictwu.

...więcej
Biblia - fot. pixabay.com 05 grudnia 2015

Papież napisał wprowadzenie do Biblii dla młodych

„Biblia dla młodych Kościoła katolickiego” to kolejna szczególnie ważna publikacja po katechizmie dla młodzieży „Youcat”. Została opublikowana w języku niemieckim, wkrótce ukaże się też wersja włoska. Zawiera wybrane teksty z różnych ksiąg Pisma Świętego oraz specjalne komentarze i ilustracje. Ma zafascynować czytelnika Słowem Bożym i zachęcić go, by z ciekawością pogrążył się w regularnej lekturze integralnego tekstu Biblii.

...więcej
Maggie Doyne -  fot. twitter.com/maggiedoyne 25 listopada 2015

Amerykańska katoliczka bohaterką roku CNN

Maggie Doyne, 28 letnia katoliczka z USA, została w tym roku zdobywczynią  nagrody „Bohater roku CNN” przyznawanej przez tą najpopularniejszą amerykańską telewizję informacyjną. Pięć lat temu pochodząca z New Jersey Maggie założyła w Nepalu dom dla dzieci z biednych rodzin. W sposób szczególny stara się pomóc kobietom i dzieciom, ofiarom wojny domowej prowadzonej przez komunistyczną partyzantkę.

...więcej
Klaryska - fot. wikipedia.org 18 listopada 2015

Papież apeluje o duchowe i materialne wsparcie dla wspólnot klauzurowych

Podczas środowej audiencji ogólnej Papież Franciszek przypomniał, że w sobotę przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień dziękczynienia za tych, którzy w klasztorach i eremach całkowicie poświęcają swe życie Bogu. Franciszek zaapelował o duchowe i materialne wsparcie dla nich, aby wspólnoty klauzurowe mogły wypełniać swą ważną misję.

...więcej
Zakonnik - fot. pixabay.com 17 listopada 2015

Skandynawscy biskupi o życiu konsekrowanym

Na potrzebę przybliżenia wiernym życia konsekrowanego zwrócili uwagę we wspólnym liście pasterskim katoliccy biskupi krajów skandynawskich. Został on opublikowany po niemiecku, duńsku, szwedzku, islandzku i fińsku. W przesłaniu zwrócono uwagę, że obecność życia konsekrowanego, jego zrozumienie i zainteresowanie nim zdają się dziś wśród katolików osłabione. Dlatego wiele klasztorów musiano zamknąć.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.