Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

Polska młodzież na synodzie - fot. BP KEP 06 października 2018

Polska młodzież odkrywa w Rzymie Kościół i synod

Miłosierdzie dzieje się tu i teraz. Jesteśmy posłani do tych, którzy mieszkają tuż obok, za ścianą – mówił kard. Konrad Krajewski w czasie spotkania z polską młodzieżą, która przyjechała do Rzymu, by towarzyszyć ojcom synodalnym specjalną modlitwą.

...więcej
Polscy ojcowie synodalni wraz z młodzieżą znad Wisły - fot. facebook.com/synodmlodziezy 04 października 2018

Polska młodzież o synodzie: szukamy autentycznych świadków

„Młodzieży nie można mydlić oczu. Prosi ona o przejrzyste świadectwo i stawianie jej konkretnych wymagań, bez owijania w bawełnę” – wskazują na to młodzi Polacy, którzy uczestniczyli w Watykanie w Mszy otwierającej synod. Wyrażają zarazem nadzieję, że spotkanie biskupów wleje Ducha odnowy do Kościoła i zacieśni zerwane więzi międzypokoleniowe.

...więcej
Papież Franciszek - fot. Benhur Arcayan / wikipedia.org 03 października 2018

Rozpoczęło się XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów o młodzieży

W Watykanie od 3 do 28 października 2018 r. będzie miało miejsce XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów obradujące wokół tematu “Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Biskupi proszą o modlitwę w intencji obrad i ich owoców.

...więcej
Młodzież - fot. NWABR - flickr.com 01 października 2018

Przed synodem: rozpoznać, gdzie i jacy są młodzi

W dniach od 3 do 28 października odbędzie się w Rzymie Specjalny Synod Biskupów poświęcony młodzieży będzie okazją dla Kościoła do rozpoznania, gdzie i jacy są młodzi. Nie chodzi jedynie o przetrwanie instytucji Kościoła w przyszłości, ale o sam przekaz orędzia ewangelicznego, które stanowi o racji jego istnienia – uważa o. Giacomo Costa, włoski jezuita, Specjalny Sekretarz Synodu Biskupów.

...więcej
Projekt Kostka - fot. facebook.com/projektkostkazlotow 10 września 2018

Jedyny w Polsce festiwal chrześcijańskiego hip-hopu

W miniony weekend po raz ósmy odbył się w Złotowie "Projekt Kostka" - jedyny w Polsce festiwal chrześcijańskiego hip-hopu organizowany przez misjonarzy Świętej Rodziny. Wydarzeniu patronuje św. Stanisław Kostka, którego 450. rocznica śmierci obchodzona jest w tym roku i od którego Święto Młodych na Krajnie w diecezji bydgoskiej otrzymało swoją nazwę.

...więcej
Sakrament małżeństwa - fot. wikipedia.org 06 września 2018

Są ratunkiem i uświęcają - 40 lat Spotkań Małżeńskich

Ostatnia deska ratunku i droga do świętości - tak o powstałym 40 lat temu Stowarzyszeniu Spotkania Małżeńskie mówią ich założyciele, Irena i Jerzy Grzybowscy. Stowarzyszenie prowadzi rekolekcje dla małżeństw, ale także dla związków nieformalnych i kursy przedmałżeńskie.

...więcej
Młodzież - fot. Alex Luyckx - flickr.com 04 września 2018

„Bóg jest zawsze młody” - zakończył się II Synod Młodzieży diecezji płockiej

Pod hasłem „Bóg jest zawsze młody” – obradował drugi synod młodzieży diecezji Płockiej. 200 delegatów z różnych dekanatów, ruchów kościelnych przez dwa dni dyskutowało na temat wiary, Kościoła, powołania i świadectwa życia chrześcijańskiego w dzisiejszym świecie.

...więcej
Rodzina - fot. flattop341 - flickr.com 24 sierpnia 2018

Polski pawilon na Światowym Spotkaniu Rodzin

Światowe Spotkanie Rodzin jest też okazją do zaprezentowania różnych inicjatyw podejmowanych na całym świecie na rzecz małżeństwa i rodziny. Po raz pierwszy jest na nich obecny pawilon Kościoła w Polsce.

...więcej
Rodzina - fot. InterMirifica.net 21 sierpnia 2018

Rusza Światowe Spotkanie Rodzin, ponad tysiąc Polaków

Na spotkaniu rodzin liczna jest obecność Polaków. Dzielą się doświadczeniem polskich duszpasterstw i przypominają oni o dziedzictwie Jana Pawła II, jego teologii ciała: aby radość Ewangelii rodziny była pełna i oparta na prawdzie.

...więcej
Irlandia - fot. Paul Watson - flickr.com 20 sierpnia 2018

Dublin gotowy na przyjęcie rodzin z całego świata

W Dublinie wszystko jest już zapięte na ostatni guzik przed rozpoczynającym się jutro Światowym Spotkaniem Rodzin. „Liczymy, że da ono nowy impuls dla duszpasterstwa rodzin i przypomni o fundamentalnym znaczeniu rodziny dla przyszłości świata” – mówi ks. Alexandre Awi Mello. Jest on sekretarzem Dykasterii ds. Laikatu, Rodziny i Życia, która przygotowała to światowe wydarzenie.

...więcej
Figurka św. Stanisława Kostki w Rostkowie - fot. Mariusz82 / wikipedia.org 20 sierpnia 2018

Modlitwa za młodzież w miejscu narodzin św. Stanisława Kostki

Podczas Eucharystii modlono się szczególnie za młodzież i o nowe powołania oraz za październikowy synod o młodzieży w Watykanie, a także za drugi synod diecezjalny młodzieży płockiej. Przedstawiciele młodego pokolenia odmówili również akt zawierzenia Bogu za wstawiennictwem św. Stanisława.

...więcej
#MarzenieKaroliny - fot.  Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej 15 sierpnia 2018

#MarzenieKaroliny

W niedzielę rano z sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie wyszła piesza pielgrzymka młodzieży. Pielgrzymi niosą relikwie Błogosławionej. Do celu pielgrzymki - Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej dotrą 15 sierpnia. Uroczyste wprowadzenie relikwii Męczennicy zaplanowano na godzinę 18.40.

...więcej
Brazylia - fot. José Serra - flickr.com 06 sierpnia 2018

Sierpień miesiącem modlitw o powołania w Brazylii

Nieprzerwanie od 1981 r. w Brazylii sierpień jest miesiącem powołań. Jego celem jest uświadamianie wierzącym ich odpowiedzialności za promocję powołań. W tym roku tej inicjatywie towarzyszy hasło: „Naśladować Jezusa w świetle wiary”.

...więcej
Papież Franciszek z młodzieżą podczas ŚDM - fot. Mazur / Episkopat.pl 30 lipca 2018

Druga rocznica ŚDM w Krakowie

Drugą rocznicę spotkania papieża Franciszka z młodzieżą z całego świata przypomniano na Campus Misericordiae koło Wieliczki.

...więcej
Katedra w Santiago de Compostela - fot. Luis Miguel Bugallo Sánchez / wikipedia.org 29 lipca 2018

Pielgrzymka młodzieży do Santiago de Compostela

Do Santiago de Composteli dotarła pielgrzymka młodzieży z Madrytu. Odbyła się ona pod hasłem “Słuchaj, odpowiedz, idź” (Escucha, responde, camina). Młodzi odwiedzili trzy ważne sanktuaria w Hiszpanii: św. Toribiusza z Liebany, Matki Bożej z Covadongi i Apostoła Jakuba w Santiago de Composteli.

...więcej
Krzyż - fot. otojaposlijmnie.pl 26 lipca 2018

Kapłani częstochowscy w pielgrzymce pokutnej

„Modlitwa serc i stóp kapłańskich” - pod takim hasłem wyruszyła 16 lipca pielgrzymka kapłanów z archidiecezji częstochowskiej. Inicjatywa zrodziła się w sercu ks. Mariana Dudy na wieść o braku w tym roku zgłoszeń do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

...więcej
Abp Guido Pozzo w Licheniu - fot. Biuro Prasowe Ars Celebrandi 19 lipca 2018

Wizyta abp. G. Pozzo z Watykanu zamyka warsztaty liturgiczne "Ars Celebrandi" w Licheniu

„Pragnę podziękować Bogu za tę tak aktywną obecność społeczności «Ars Celebrandi», która trudzi się promocją starożytnej rzymskiej liturgii i w ten sposób oddaje chwałę Bogu dla dobra Kościoła i całej ludzkości... Zachęcam do kontynuowania i postępowania dalej, w zaufaniu łasce Bożej” — takimi słowami, skierowanymi do uczestników i organizatorów, zakończył oficjalną wizytę na warsztatach liturgicznych „Ars Celebrandi” w Licheniu abp. Guido Pozzo, sekretarz Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, urzędu watykańskiego odpowiedzialnego za katolików przywiązanych do tradycyjnej łacińskiej liturgii Kościoła rzymskiego.

...więcej
Warsztaty liturgiczne w Licheniu - fot. Biuro Prasowe Ars Celebrandi 16 lipca 2018

Trwają międzynarodowe warsztaty liturgiczne „Ars Celebrandi”

Uroczyste i podniosłe celebracje, wytężone ćwiczenia, piękny, kontemplacyjny śpiew gregoriański, nowe przyjaźnie i ciepła atmosfera — tak można najkrócej streścić międzynarodowe warsztaty liturgiczne „Ars Celebrandi”, które w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.

...więcej
eSPe 130 04 lipca 2018

W najnowszym numerze „eSPe” obalamy mity na temat kapłaństwa

Z jakich powodów młodzi chłopacy myślą o kapłaństwie? I co - wg nich - jest najtrudniejsze w byciu księdzem? W 130 numerze „eSPe” obalamy mity na temat kapłaństwa.

...więcej
Młodzi nad Lednicą - fot. www.facebook.com/lednica2000 03 czerwca 2018

85.000 młodych na Polach Lednickich

85.000 młodych wzięło udział w 22. spotkaniu Młodych na Lednicy, pod hasłem „Jestem”. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym przejściem przez Bramę III Tysiąclecia.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.