Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

Papież Franciszek z młodzieżą podczas ŚDM - fot. Mazur / Episkopat.pl 30 lipca 2018

Druga rocznica ŚDM w Krakowie

Drugą rocznicę spotkania papieża Franciszka z młodzieżą z całego świata przypomniano na Campus Misericordiae koło Wieliczki.

...więcej
Katedra w Santiago de Compostela - fot. Luis Miguel Bugallo Sánchez / wikipedia.org 29 lipca 2018

Pielgrzymka młodzieży do Santiago de Compostela

Do Santiago de Composteli dotarła pielgrzymka młodzieży z Madrytu. Odbyła się ona pod hasłem “Słuchaj, odpowiedz, idź” (Escucha, responde, camina). Młodzi odwiedzili trzy ważne sanktuaria w Hiszpanii: św. Toribiusza z Liebany, Matki Bożej z Covadongi i Apostoła Jakuba w Santiago de Composteli.

...więcej
Krzyż - fot. otojaposlijmnie.pl 26 lipca 2018

Kapłani częstochowscy w pielgrzymce pokutnej

„Modlitwa serc i stóp kapłańskich” - pod takim hasłem wyruszyła 16 lipca pielgrzymka kapłanów z archidiecezji częstochowskiej. Inicjatywa zrodziła się w sercu ks. Mariana Dudy na wieść o braku w tym roku zgłoszeń do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

...więcej
Abp Guido Pozzo w Licheniu - fot. Biuro Prasowe Ars Celebrandi 19 lipca 2018

Wizyta abp. G. Pozzo z Watykanu zamyka warsztaty liturgiczne "Ars Celebrandi" w Licheniu

„Pragnę podziękować Bogu za tę tak aktywną obecność społeczności «Ars Celebrandi», która trudzi się promocją starożytnej rzymskiej liturgii i w ten sposób oddaje chwałę Bogu dla dobra Kościoła i całej ludzkości... Zachęcam do kontynuowania i postępowania dalej, w zaufaniu łasce Bożej” — takimi słowami, skierowanymi do uczestników i organizatorów, zakończył oficjalną wizytę na warsztatach liturgicznych „Ars Celebrandi” w Licheniu abp. Guido Pozzo, sekretarz Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, urzędu watykańskiego odpowiedzialnego za katolików przywiązanych do tradycyjnej łacińskiej liturgii Kościoła rzymskiego.

...więcej
Warsztaty liturgiczne w Licheniu - fot. Biuro Prasowe Ars Celebrandi 16 lipca 2018

Trwają międzynarodowe warsztaty liturgiczne „Ars Celebrandi”

Uroczyste i podniosłe celebracje, wytężone ćwiczenia, piękny, kontemplacyjny śpiew gregoriański, nowe przyjaźnie i ciepła atmosfera — tak można najkrócej streścić międzynarodowe warsztaty liturgiczne „Ars Celebrandi”, które w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.

...więcej
eSPe 130 04 lipca 2018

W najnowszym numerze „eSPe” obalamy mity na temat kapłaństwa

Z jakich powodów młodzi chłopacy myślą o kapłaństwie? I co - wg nich - jest najtrudniejsze w byciu księdzem? W 130 numerze „eSPe” obalamy mity na temat kapłaństwa.

...więcej
Młodzi nad Lednicą - fot. www.facebook.com/lednica2000 03 czerwca 2018

85.000 młodych na Polach Lednickich

85.000 młodych wzięło udział w 22. spotkaniu Młodych na Lednicy, pod hasłem „Jestem”. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym przejściem przez Bramę III Tysiąclecia.

...więcej
24. ŚDM odbędą się w Panamie - fot. Mazur / Episkopat.pl 23 maja 2018

Do 3,5 tys. młodych z Polski pojedzie na ŚDM do Panamy

W Warszawie odbyło się we wtorek spotkanie duszpasterzy młodzieży i koordynatorów Światowych Dni Młodzieży. Rozmawiano o przygotowaniach do październikowego synodu biskupów i ŚDM w Panamie.

...więcej
Młodzież - fot. NWABR - flickr.com 22 maja 2018

Kard. Sarah do młodych: bądźcie świętymi, którzy nawrócą Europę

Zwracając się do pieszych pątników, którzy przybyli do Chartres, kard. Sarah wezwał do ewangelizacji krajów zachodnich. Odwróciwszy się od Boga, pogrążyły się w nihilizmie i rozpaczy.

...więcej
Młodzież - fot. Alex Luyckx - flickr.com 22 maja 2018

Szczyt Duszpasterstwa Młodych Dorosłych

Prawie 130 liderów z 60 różnych diecezji USA zebrało się Ogólnokrajowym Szczycie Duszpasterstwa Młodych Dorosłych. Spotkanie odbyło się w Narodowym Sanktuarium św. Jana Pawła II w Waszyngtonie w dniach 15-17 maja, przy współpracy z tamtejszym episkopatem.

...więcej
"Bóg nie umarł. Światło w ciemności" 17 maja 2018

„Bóg nie umarł 3” wchodzi do polskich kin

Na 18 maja zaplanowano polską premierę filmu „Bóg nie umarł. Światło w ciemności”. Jest to kontynuacja cyklu, który obejrzało już niemal 250 tysięcy polskich widzów.

...więcej
Spotkanie odpowiedzialnych za formację seminaryjną - fot. BP KEP 16 maja 2018

Spotkali się odpowiedzialni za formację kapłańską

O normach i zasadach dotyczących formacji kapłańskiej rozmawiali 15 maja w  Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski rektorzy seminariów duchownych, ojcowie duchowni, osoby odpowiedzialne za powołania w diecezjach i zakonach oraz odpowiedzialni za formację stałą. Spotkaniu przewodniczył bp Damian Bryl.  

...więcej
Duchowa Adopcja Maturzystów 04 maja 2018

Kolejna edycja Duchowej Adopcji Maturzystów

„Strzeżonego Pan Bóg strzeże” - w ten sposób pijarzy po raz kolejny zapraszają do Duchowej Adopcji Maturzystów. Zakonnicy abiturientów otaczać modlitwą będą od 4 do 25 maja.

...więcej
Bł. Hanna Chrzanowska - fot. Joanna Adamik / Archidiecezja Krakowska 28 kwietnia 2018

Hanna Chrzanowska błogosławioną

- W osobie Błogosławionej Hanny Chrzanowskiej, dokładnie w 45. rocznicę jej narodzin dla nieba, Kościół świętuje kreatywność chrześcijańskiego miłosierdzia, które na wzór Jezusa Dobrego Samarytanina szeroko otwiera swoje ramiona, aby przyjąć, otoczyć opieką i troską chorych, cierpiących i słabych. - mówił kard. Angelo Amato podczas beatyfikacyjnej Mszy św., która rozpoczęła się o godz. 10.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. 

...więcej
Młodzież - fot. Alex Luyckx - flickr.com 24 kwietnia 2018

Powołaniowa „wyprawa młodych” na Łotwie

Wiosenna „Wyprawa Młodych” przeszła przedmieściami Rygi w Niedzielę Dobrego Pasterza. Inicjatywę zorganizowała Konferencja Instytutów Życia Konsekrowanego na Łotwie oraz tamtejsze katolickie ruchy młodzieżowe.

...więcej
Franciszek - fot. Marcin Mazur - InterMirifica.net 22 kwietnia 2018

Papież wyświęcił 16 kapłanów

Neoprezbiterzy pochodzą z siedmiu krajów. Najliczniejszą grupę stanowią członkowie neokatechumenatu. Franciszek zachęcił kapłanów, by na spowiedzi byli miłosierni, a w swej posłudze chcieli się podobać jedynie Bogu.

...więcej
Powołanie - fot. BP KEP 21 kwietnia 2018

W Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania

Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana – to tytuł tegorocznego orędzia Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy go obchodzić już po raz 55. W tym dniu wierni modlą się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. W Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania.

...więcej
Brazylia - fot. José Serra - flickr.com 20 kwietnia 2018

Brazylia: wyniki ankiety wśród księży

Trwające obrady episkopatu brazylijskiego stały się szczególną okazją do przedstawienia profilu duchowieństwa w tym kraju. Owocem prowadzonych dyskusji, refleksji i prac episkopatu będzie dokument „Wskazania dla formacji prezbiterów Kościoła w Brazylii”.

...więcej
Mama z dzieckiem - fot. Vera Kratochvil / publicdomainpictures.net 17 kwietnia 2018

Kobiety wnoszą do Watykanu macierzyństwo

Od ponad pół roku funkcję podsekretarzy w watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia pełnią dwie świeckie Włoszki Gabriella Gambino i Linda Ghisoni. Ich nominację przedstawiano jako jeden z przejawów rewolucji Papieża Franciszka w Watykanie.

...więcej
Kapłani - fot. Ángel Cantero - flickr.com 29 marca 2018

Wielki Czwartek to święto kapłanów

„Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu święceń. Wracamy do Wieczernika, do źródeł naszego kapłaństwa, do naszej posługi, która ma swoje źródło i swój początek w Chrystusie Zmartwychwstałym” – powiedział arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski, Przewodniczący Komisji Duchowieństwa, w życzeniach skierowanych do kapłanów na Wielki Czwartek.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.