Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

eSPe 125 21 czerwca 2017

Czerwcowe „eSPe”: Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna do …zakonu?

Jakie są zasady przyjmowania kandydatów do seminariów i zakonów? Jakie wymagania formalne należy spełnić? To wszystko w najnowszym wydaniu czasopisma „eSPe”.

...więcej
Kapelan wojskowy - fot. Official U.S. Navy Imagery / flickr.com 24 maja 2017

Kapelani Wojsk Obrony Terytorialnej poszukiwani

W związku z utworzeniem Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), powstała potrzeba otoczenia opieką duszpasterską tej nowej formacji sił zbrojnych.

...więcej
Kapłani - fot. Ángel Cantero - flickr.com 20 maja 2017

Ale robotników mało...

Statystyka jest ważna dla każdej wspólnoty, która stawia odpowiedzialne pytania o swoją kondycję, i Kościół nie może być tutaj wyjątkiem. W przeciwieństwie jednak do innych organizacji o potędze ludu Bożego decyduje nie liczba członków, ale apostolski zapał i głębia wiary wyznawców

...więcej
Kandydaci do święceń 19 maja 2017

Pierwsze święcenia kapłańskie na kaszubskiej wsi

20 maja w Bolszewie koło Wejherowa odbędą się pierwsze w historii tej kaszubskiej wsi święcenia kapłańskie. O wyborze tego miejsca zdecydował fakt, że jeden z pijarskich diakonów pochodzi z tej właśnie miejscowości.

...więcej
Logo ŚDM w Panamie 16 maja 2017

Wybrano logo ŚDM 2019 w Panamie

W Panamie zaprezentowano logo Światowych Dni Młodzieży w 2019 r. Przedstawia ono Kanał Panamski, który symbolizuje drogę pielgrzymów do Maryi, Przesmyk Panamski jako dom ŚDM 2019, a także Krzyż Pielgrzyma, sylwetkę Maryi oraz małe białe kropki, które wyobrażają zarówno koronę Maryi, jak i pielgrzymów ze wszystkich kontynentów. Całość utrzymana jest w kolorystyce biało-niebieskiej, z wyjątkiem krzyża, który jest czerwony. 

...więcej
Lednica 2000 - fot. E. Bartkiewicz / BP KEP 11 maja 2017

LEDNICA 2000: Pragniemy, by to Maryja poprowadziła nasze spotkanie

„Idź i Kochaj” – pod takim hasłem już 3 czerwca odbędzie się XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000. Będzie ono oficjalnym, ogólnopolskim dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży w Polsce oraz zaproszeniem na ŚDM Panama 2019. W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się konferencja prasowa przed czerwcowym spotkaniem.

...więcej
eSPe 124 11 maja 2017

eSPe 124: św. Józef – symbol jakiej męskości?

W najnowszym numerze eSPe stawiamy św. Józefa za wzór męskości – zarówno dla mężów, jak i kapłanów i zakonników.

...więcej
Dzień Otwarty w krakowskim seminarium 11 maja 2017

Dzień otwarty w seminarium duchownym

Krakowscy klerycy otwierają drzwi seminarium duchownego i zapraszają do środka wszystkich, którzy chcą zobaczyć miejsce, gdzie przygotowują się do kapłaństwa. W sobotę 13 maja Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie organizuje dzień otwarty.

...więcej
Kapłani - fot. Ángel Cantero - flickr.com 09 maja 2017

Kapłaństwo nie ogranicza się do „godzin pracy”

„Nie przygotowujcie się do tego, żeby być urzędnikami, którzy mówią: «Pracuję od 8.00 do 16.00, a potem kończę i odpoczywam». O, nie! Wy macie posługiwać bez limitu czasowego” – tak do młodych seminarzystów przemawiał nuncjusz apostolski w USA.

...więcej
Święcenia kapłańskie - fot. Matthias Ulrich - wikipedia.org 07 maja 2017

Tydzień Modlitw o Powołania

W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodzimy 54. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym dniu wierni modlą się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego, rozważają też papieskie orędzie przygotowane na ten czas. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.

...więcej
Duchowa Adopcja Maturzystów 04 maja 2017

Po raz szósty rusza Duchowa Adopcja Maturzysty

Już blisko 2300 osób zgłosiło się do tegorocznej edycji Duchowej Adopcji Maturzystów. Modlitewna inicjatywa pijarów potrwa od 4 do 26 maja, czyli przez czas trwania egzaminów dojrzałości.

...więcej
Ks. Paweł Rytel-Andrianik - fot. BP KEP 09 kwietnia 2017

Rzecznik KEP: Ojciec Święty w orędziu na ŚDM 2017 zachęca młodych do naśladowania Maryi

– Światowy Dzień Młodzieży to nie tylko spotkanie młodych ludzi z całego świata w jednym miejscu, tak jak to było w Krakowie, ale to także spotkania młodzieży w swoich diecezjach i parafiach w Niedzielę Palmową – podkreśla rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. Ojciec Święty tradycyjnie kieruje na ten dzień specjalne przesłanie do młodych. W tym roku w sposób szczególny zachęca do naśladowania Matki Bożej.

...więcej
Święcenia kapłańskie 08 kwietnia 2017

Po raz pierwszy od 2000 r. spadła liczba kapłanów na świecie

W Watykanie zaprezentowano Kościelny Rocznik Statystyczny. Zawiera on dane z 2015 r., zestawiając je ze stanem z roku poprzedniego oraz w perspektywie pięcioletniej od 2010 r. W 2015 r. było na świecie 1.285 mln ochrzczonych w Kościele katolickim, czyli o 1 proc. więcej niż w roku poprzednim i 7,4 proc. więcej niż przed 5 laty. Największy przyrost odnotowano w Afryce: 19,4 proc. za 5 lat. W tym też okresie wzrosła liczba biskupów, najwięcej w Azji (5,4 proc.) i Europie (4,2), oraz diakonów stałych – o 14,4 proc. W 2015 r. po raz pierwszy od 2000 r. spadła natomiast liczba kapłanów.

...więcej
Młodzież - fot. Adrian Jeziorek / KO ŚDM Kraków 2016 07 kwietnia 2017

W Niedzielę Palmową – Diecezjalne Dni Młodzieży

„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1,49) – pod takim hasłem, w Niedzielę Palmową,  będą przebiegać XXXII Światowe Dni Młodzieży organizowane na poziomie diecezji. Diecezjalnym świętom młodych będzie towarzyszyło orędzie Ojca Świętego Franciszka.

...więcej
Bp Wojciech Polak - fot. Biuro Prasowe KEP 05 kwietnia 2017

Nie jesteśmy wzywani do tego, by się Pana Boga bać

- Trzeba jak najczęściej, nie tylko ludziom młodym, ale wszystkim w Kościele, pokazywać wielkość miłości i łaski Bożej - mówi Prymas Polski, abp Wojciech Polak. Już w najbliższą sobotę Prymas będzie gościem kolejnych rekolekcji "Ogień dla nas i całego świata" w Łagiewnikach.

...więcej
Ksiądz - fot. E. Bartkiewicz / episkopat.pl 04 kwietnia 2017

List biskupów do kapłanów na Wielki Czwartek

W tegorocznym liście na Wielki Czwartek biskupi dziękują kapłanom za sianie słowa Bożego, duszpasterstwo młodzieży oraz towarzyszenie rodzinom. – Jedną z najważniejszych form realizacji Chrystusowego posłannictwa jest misja „siewcy”. Jedynym zmarnowanym ziarnem w jego posłudze jest to, które pozostaje mu w dłoni – piszą biskupi w liście do kapłanów na Wielki Czwartek. Jest on obchodzony jako pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii oraz kapłaństwa.

...więcej
Papież Franciszek z młodzieżą podczas ŚDM - fot. Mazur / Episkopat.pl 02 kwietnia 2017

W kwietniu papież Franciszek prosi o modlitwę w intencji młodzieży, aby umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie

W tym miesiącu modlimy się w papieskiej intencji ogólnej: „Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym”.

...więcej
"Zerwany kłos" 16 lutego 2017

17 lutego 2017 – premiera kinowa filmu „Zerwany Kłos”

Już w najbliższy piątek 17 lutego 2017 r. na ekrany polskich kin wejdzie film „Zerwany Kłos” – dramat historyczny o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny w reżyserii Witolda Ludwiga. W rolę bł. Karoliny wcieliła się Aleksandra Hejda, a w rolę jej ojca - Dariusz Kowalski.

...więcej
Zdrapka Wielkopostna 2017 04 lutego 2017

Takiego Wielkiego Postu jeszcze nie mieliście

W poprzedniej edycji ogólnopolskiej akcji, Zdrapka Wielkopostna dotarła do wielu domów w całej Polsce. Tysiące ludzi dzięki niej odkryło jak Wielki jest Post. Na czym dokładnie polega akcja i dlaczego wiele osób nie wyobraża sobie przygotowania do Wielkanocy bez udziału w zdrapce. Z Wojciechem Koczorowskim, członkiem wspólnoty WŻCh, organizatorem ogólnopolskiej akcji Zdrapka Wielkopostna rozmawia Maciej Piech.

...więcej
24. ŚDM odbędą się w Panamie - fot. Mazur / Episkopat.pl 20 stycznia 2017

ŚDM w Panamie od 22 do 27 stycznia 2019 r.

Znamy już dokładną datę przyszłych Światowych Dni Młodzieży. Odbędą się one od 22 do 27 stycznia 2019 r. Informację tę podał na konferencji prasowej gospodarz spotkania arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa Mendieta.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.