Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

Siostry zakonne - fot. franco - flickr.com 28 sierpnia 2017

Papież Franciszek do sióstr zakonnych: pogłębiajcie wzajemne więzi przyjaźni

Papież zachęca afrykańskie zakonnice, by pogłębiały wzajemne więzi przyjaźni i w ten sposób dawały wobec świata i Kościoła bardziej przekonujące świadectwo oraz zjednoczyły się w apostolstwie ubogich, chorych i odrzuconych. Wczoraj w Tanzanii rozpoczęło się posiedzenie stowarzyszenia żeńskich zgromadzeń zakonnych ze wschodniej i centralnej Afryki.

...więcej
Rozcznica ŚDM - fot. Adam Bujak / archidiecezja krakowska 30 lipca 2017

Trwałe ślady ŚDM w Krakowie

Niesamowita atmosfera ŚDM wróciła do Krakowa. Podczas koncertu „Młodość – projekt życia” z okazji  1. Rocznicy ŚDM, w TAURON Arena zgromadziło się około 10 tys. młodych ludzi, by ponownie przeżyć niezwykłe chwile radości. 

...więcej
Abp Marek Jędraszewski - fot. Adam Bujak /  archidiecezja krakowska 29 lipca 2017

Arcybiskup krakowski do młodych: uczyńcie niedzielę „trendy”!

- Uczyńcie wszystko by niedziela była „trendy” – postawił młodym konkretne zadanie abp Marek Jędraszewski głosząc katechezę w rocznicę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016. W kościele pw. Matki Bożej Ostrobramskiej głosili także świadectwa raper Michał PAX Bukowski, Teresa Kmieć - siostra Helenki, wolontariuszki zamordowanej w Boliwii i członkowie wspólnoty Betania.

...więcej
Rozcznica ŚDM - fot. Adam Bujak / archidiecezja krakowska 12 lipca 2017

Organizatorzy obchodów rocznicy ŚDM proszą o przesyłanie zdjęć własnego spojrzenia

Przyślijcie nam nasze spojrzenia! – apelują organizatorzy obchodów rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zapowiadają niespodziankę podczas koncertu, który odbędzie się 29 lipca na Tauron Arena.

...więcej
Br. Alois Löser - fot. wikipedia.org 08 lipca 2017

Taizé: 3 tysiące młodych odkrywa piękno modlitwy i zadziwienie Bogiem

3 tys. młodych z ponad 30 krajów świata odkrywa w tym tygodniu w Taizé piękno modlitwy i zadziwienie Bogiem. W czwartek wieczorem spotkał się z nimi przeor wspólnoty ekumenicznej, brat Alois. 

...więcej
Hanna Chrzanowska - archiwum postulacji 08 lipca 2017

Bliżej beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej i br. Alojzego Kosiby

Beatyfikację dwojga naszych rodaków, którzy żyli w XX stuleciu, przybliżyły zatwierdzone przez Papieża dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Najbliższą wyniesienia do chwały ołtarzy jest świecka pielęgniarka Hanna Chrzanowska. Odnośny dekret tej dykasterii dotyczy bowiem cudu przypisywanego jej wstawiennictwu. Zmarła ona w Krakowie w 1973 r., w wieku 71 lat. Była wychowawczynią pielęgniarek i położnych, represjonowaną przez komunistów, a także prekursorką pielęgniarstwa rodzinnego. Jej pogrzeb prowadził kard. Karol Wojtyła.

...więcej
Papież Franciszek z młodzieżą podczas ŚDM - fot. Mazur / Episkopat.pl 27 czerwca 2017

Papież do kardynałów: dla młodych bądźmy marzycielami

"Jesteśmy dziadkami, którzy powinni marzyć i przekazywać swe marzenia współczesnej młodzieży: oni tego potrzebują. Aby mogli wziąć z naszych marzeń siłę do prorokowania i podejmowania swoich obowiązków”.

...więcej
eSPe 125 21 czerwca 2017

Czerwcowe „eSPe”: Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna do …zakonu?

Jakie są zasady przyjmowania kandydatów do seminariów i zakonów? Jakie wymagania formalne należy spełnić? To wszystko w najnowszym wydaniu czasopisma „eSPe”.

...więcej
Kapelan wojskowy - fot. Official U.S. Navy Imagery / flickr.com 24 maja 2017

Kapelani Wojsk Obrony Terytorialnej poszukiwani

W związku z utworzeniem Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), powstała potrzeba otoczenia opieką duszpasterską tej nowej formacji sił zbrojnych.

...więcej
Kapłani - fot. Ángel Cantero - flickr.com 20 maja 2017

Ale robotników mało...

Statystyka jest ważna dla każdej wspólnoty, która stawia odpowiedzialne pytania o swoją kondycję, i Kościół nie może być tutaj wyjątkiem. W przeciwieństwie jednak do innych organizacji o potędze ludu Bożego decyduje nie liczba członków, ale apostolski zapał i głębia wiary wyznawców

...więcej
Kandydaci do święceń 19 maja 2017

Pierwsze święcenia kapłańskie na kaszubskiej wsi

20 maja w Bolszewie koło Wejherowa odbędą się pierwsze w historii tej kaszubskiej wsi święcenia kapłańskie. O wyborze tego miejsca zdecydował fakt, że jeden z pijarskich diakonów pochodzi z tej właśnie miejscowości.

...więcej
Logo ŚDM w Panamie 16 maja 2017

Wybrano logo ŚDM 2019 w Panamie

W Panamie zaprezentowano logo Światowych Dni Młodzieży w 2019 r. Przedstawia ono Kanał Panamski, który symbolizuje drogę pielgrzymów do Maryi, Przesmyk Panamski jako dom ŚDM 2019, a także Krzyż Pielgrzyma, sylwetkę Maryi oraz małe białe kropki, które wyobrażają zarówno koronę Maryi, jak i pielgrzymów ze wszystkich kontynentów. Całość utrzymana jest w kolorystyce biało-niebieskiej, z wyjątkiem krzyża, który jest czerwony. 

...więcej
Lednica 2000 - fot. E. Bartkiewicz / BP KEP 11 maja 2017

LEDNICA 2000: Pragniemy, by to Maryja poprowadziła nasze spotkanie

„Idź i Kochaj” – pod takim hasłem już 3 czerwca odbędzie się XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000. Będzie ono oficjalnym, ogólnopolskim dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży w Polsce oraz zaproszeniem na ŚDM Panama 2019. W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się konferencja prasowa przed czerwcowym spotkaniem.

...więcej
eSPe 124 11 maja 2017

eSPe 124: św. Józef – symbol jakiej męskości?

W najnowszym numerze eSPe stawiamy św. Józefa za wzór męskości – zarówno dla mężów, jak i kapłanów i zakonników.

...więcej
Dzień Otwarty w krakowskim seminarium 11 maja 2017

Dzień otwarty w seminarium duchownym

Krakowscy klerycy otwierają drzwi seminarium duchownego i zapraszają do środka wszystkich, którzy chcą zobaczyć miejsce, gdzie przygotowują się do kapłaństwa. W sobotę 13 maja Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie organizuje dzień otwarty.

...więcej
Kapłani - fot. Ángel Cantero - flickr.com 09 maja 2017

Kapłaństwo nie ogranicza się do „godzin pracy”

„Nie przygotowujcie się do tego, żeby być urzędnikami, którzy mówią: «Pracuję od 8.00 do 16.00, a potem kończę i odpoczywam». O, nie! Wy macie posługiwać bez limitu czasowego” – tak do młodych seminarzystów przemawiał nuncjusz apostolski w USA.

...więcej
Święcenia kapłańskie - fot. Matthias Ulrich - wikipedia.org 07 maja 2017

Tydzień Modlitw o Powołania

W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodzimy 54. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym dniu wierni modlą się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego, rozważają też papieskie orędzie przygotowane na ten czas. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.

...więcej
Duchowa Adopcja Maturzystów 04 maja 2017

Po raz szósty rusza Duchowa Adopcja Maturzysty

Już blisko 2300 osób zgłosiło się do tegorocznej edycji Duchowej Adopcji Maturzystów. Modlitewna inicjatywa pijarów potrwa od 4 do 26 maja, czyli przez czas trwania egzaminów dojrzałości.

...więcej
Ks. Paweł Rytel-Andrianik - fot. BP KEP 09 kwietnia 2017

Rzecznik KEP: Ojciec Święty w orędziu na ŚDM 2017 zachęca młodych do naśladowania Maryi

– Światowy Dzień Młodzieży to nie tylko spotkanie młodych ludzi z całego świata w jednym miejscu, tak jak to było w Krakowie, ale to także spotkania młodzieży w swoich diecezjach i parafiach w Niedzielę Palmową – podkreśla rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. Ojciec Święty tradycyjnie kieruje na ten dzień specjalne przesłanie do młodych. W tym roku w sposób szczególny zachęca do naśladowania Matki Bożej.

...więcej
Święcenia kapłańskie 08 kwietnia 2017

Po raz pierwszy od 2000 r. spadła liczba kapłanów na świecie

W Watykanie zaprezentowano Kościelny Rocznik Statystyczny. Zawiera on dane z 2015 r., zestawiając je ze stanem z roku poprzedniego oraz w perspektywie pięcioletniej od 2010 r. W 2015 r. było na świecie 1.285 mln ochrzczonych w Kościele katolickim, czyli o 1 proc. więcej niż w roku poprzednim i 7,4 proc. więcej niż przed 5 laty. Największy przyrost odnotowano w Afryce: 19,4 proc. za 5 lat. W tym też okresie wzrosła liczba biskupów, najwięcej w Azji (5,4 proc.) i Europie (4,2), oraz diakonów stałych – o 14,4 proc. W 2015 r. po raz pierwszy od 2000 r. spadła natomiast liczba kapłanów.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.