Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

Okładka wychowawcy 5/2012 16 maja 2012

Agresja wśród dzieci i młodzieży

Zachowania agresywne dotyczą wszystkich grup wiekowych – dorosłych, młodzieży i dzieci. Zasięg i konsekwencje tego zjawiska, zarówno społeczne, wychowawcze, psychiczne jak i zdrowotne i ekonomiczne powodują, że urosło ono do rangi problemu społecznego.

...więcej
Kuzma Sergejevitš Petrov-Vodkin, The Mother of God of Tenderness 14 maja 2012

Rekordowa solenizantka

Nie wiem, czy istnieje jakiś związek między tymi faktami, ale Jan i Maria, ci którzy wytrwali pod krzyżem Pana Jezusa, pojawiają się najczęściej w kalendarzu… Imię „Jan” nosiło bardzo wielu świętych, a Maryja, ta jedyna Maryja spośród wielu Marii, jest czczona w tak różnych dniach i w tak wielu miejscach, że niemal dat brakuje… Popatrzymy dzisiaj do kalendarza liturgicznego, by zauważyć różne prawidłowości, by z niego uczyć się i wiary i modlitwy.

...więcej
Obchody I rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II 24 kwietnia 2012

Obchody I rocznicy beatyfikacji bł. Jana Pawła II w Sanktuarium Jego imienia

Mając w pamięci osobę naszego niezapomnianego Papieża, błogosławionego Jana Pawła II, pragniemy uczcić I rocznicę Jego beatyfikacji, która przypada 1 maja 2012 r. Z tej okazji, w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie, odbędą się ogólnopolskie obchody dnia włączenia naszego wielkiego Rodaka w poczet błogosławionych.

1 maja spotkamy się w Sanktuarium, w którym znajduje się najcenniejsza relikwia Jana Pawła II – Jego krew, podczas uroczystej Mszy św. polowej o godz. 11 pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza.

...więcej
Bracia Ratzingerowei w roku 1999 w Pradze - fot. Archiwum Georga Ratzingera 10 kwietnia 2012

Mój brat, Papież

Wywiad Michaela Hesemanna z ks. prałatem Georgiem Ratzingerem

...więcej
Marsz dla Jezusa - fot. Piotr Drzewiecki 01 kwietnia 2012

Marsz dla Jezusa 2012

W Niedzielę Palmową setki młodych z całej archidiecezji łódzkiej uczestniczyło w Marszu dla Jezusa, będącym diecezjalnym etapem obchodów XXVII Światowego Dnia Młodzieży. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „Radujcie się zawsze w Panu”. – Idziemy główną ulicą naszego miasta, ulicą Piotrkowską, do katedry. Po drodze tańczymy, śpiewamy, radujemy się z faktu, że jesteśmy chrześcijanami – mówili organizatorzy marszu. – Jest to jedyna w roku okazja, bym mogła zamanifestować swoją wiarę, pokazać, że żyję Jezusem, że jest On ważny dla mnie każdego dnia – dodaje Emila z Ruchu Światło – Życie.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.