Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

Kongres eucharystyczny w Dublinie: komunia w małżeństwie i rodzinie 13 czerwca 2012

Kongres eucharystyczny w Dublinie: komunia w małżeństwie i rodzinie

Pod znakiem małżeństwa i rodziny minął kolejny dzień Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Dublinie. Pośród wielu złożonych tego dnia świadectw szczególnym echem odbiło się wystąpienie urodzonej w tym mieście znanej irlandzkiej dziennikarki, pracującej m.in. w „The Irish Times” Bredy O′Brien. Podkreśliła ona rolę i znaczenie przysięgi małżeńskiej, a także ufność, którą trzeba złożyć w Bogu, by pomógł w dotrzymaniu wierności do końca życia. Małżeństwo jest bowiem związkiem dwóch bardzo różnych osób, naznaczonych własnymi historiami i słabościami, a także wyniesionymi z dwóch odmiennych rodzin doświadczeniami.

...więcej
Euro - fot. Vincent Lock - flickr.com 08 czerwca 2012

Euro-ciekawostki

Na jakim stadionie biało-czerwoni zagrają pierwszy mecz Euro 2012? Kto będzie naszą największą gwiazdą? Co to są strefy kibica? Te i inne informacje ułatwią Wam śledzenie przebiegu największej imprezy sportowej, której wraz z Ukrainą będziemy współorganizatorem – czyli Euro 2012. Już 8 czerwca rozpoczęcie finałów Piłkarskich Mistrzostw Europy.

...więcej
Hiszpania - wzrost powołań do życia kontemplacyjnego po ŚDM - Arch. RV 05 czerwca 2012

Hiszpania: wzrost powołań do życia kontemplacyjnego po ŚDM

Kościół w Hiszpanii modlił się za mnichów i mniszki. Hasłem obchodzonego 3 czerwca w tym kraju dnia modlitwy w ich intencji były słowa: „Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością” (Ps 34, 6) Choć kryzys dotyka tam także życia kontemplacyjnego, to wciąż są nowe powołania.

...więcej
Duch - Miłość - Dar 27 maja 2012

Duch – Miłość – Dar

Wśród Ojców Kościoła powtarzano często zdanie, że o ile nasze ludzkie cnoty można porównać do wioseł, wymagających żmudnej pracy człowieka, o tyle dary Ducha można porównać do żagli, które choć nie zastąpią ludzkiego wysiłku, to jednak są siłą napędową pozwalającą płynąć szybciej i sprawniej do przystani zbawienia. Rodzą one w sercu człowieka owoce, które stanowią swoisty zadatek chwały na dni ciężkie i żmudne. Sama obecność Ducha Świętego jest początkiem życia uwielbionego w Bogu. Nietrudno wówczas powiedzieć za Zbawicielem, iż słudzy nieużyteczni jesteśmy. Dzięki tej łasce zbawieni jesteśmy.

...więcej
St. Rita at St. Mary's Catholic Church in downtown Phoenix, Arizona - fot. Kevin Dooley - flickr.com 22 maja 2012

Patronka od spraw beznadziejnych - św. Rita

Św. Rita stała się patronką rodzin dlatego, że sama przeżywała bardzo trudne sytuacje rodzinne. W młodym wieku została wydana za mąż i w tym małżeństwie przeżyła 18 lat, mając dwoje dzieci i męża o trudnym charakterze, którego zmieniła swoją dobrocią, miłością i cierpliwością. Jest ona wzywana zwłaszcza tam, gdzie dzieje się coś złego w małżeństwie, w rodzinie, gdy panuje niezgoda, a trwałość małżeństwa bywa zagrożona. Wielu ludzi właśnie jej modlitwom powierza uratowanie małżeństwa. Wiele osób prosi też, by św. Rita wyprosiła im łaskę ojcostwa i macierzyństwa. W sanktuarium św. Rity w Caccia we Włoszech, przy sarkofagu w którym spoczywa jej ciało, umieszczono mnóstwo zdjęć małych dzieci, niemowląt. Są to dzieci „uproszone” przez przyczynę świętej bądź uratowane przez nią, np. wcześniaki czy też dzieci, którym lekarze nie dawali szans przeżycia albo mówili, iż urodzą się obciążone wadami genetycznymi. Św. Rita wypraszała nie tylko łaskę cudownego poczęcia, ale też zdrowia dla tych dzieci.

...więcej
Benvenuto Tisi, "Wniebowstąpienie" 20 maja 2012

W oczekiwaniu na mieszkanie w niebie

Apostołowie posłuszni poleceniom Jezusa poszli na wszystkie krańce ziemi i zaczęli głosić Jego naukę. Jako naoczni świadkowie nie mogli nie mówić tego, o czym słyszeli i co widzieli. Umocnieni łaską z wysoka, chrzcili i nauczali, że zbawienia można dostąpić tylko w Chrystusie.

...więcej
Giovanni Lorenzo Bernini - Ekstaza św. Teresy - fot. RaSeLaSeD - Il Pinguino - flickr.com 17 maja 2012

Przygotowania do 500-lecia urodzin św. Teresy z Avili

Nowe tłumaczenie dzieł, uznanych za klasykę życia wewnętrznego, sympozja, rekolekcje – to tylko część trwających od 2009 r. przygotowań do obchodów jubileuszu 500-lecia narodzin św. Teresy z Avili, reformatorki Karmelu, mistrzyni życia duchowego, doktora Kościoła.

...więcej
Okładka wychowawcy 5/2012 16 maja 2012

Agresja wśród dzieci i młodzieży

Zachowania agresywne dotyczą wszystkich grup wiekowych – dorosłych, młodzieży i dzieci. Zasięg i konsekwencje tego zjawiska, zarówno społeczne, wychowawcze, psychiczne jak i zdrowotne i ekonomiczne powodują, że urosło ono do rangi problemu społecznego.

...więcej
Kuzma Sergejevitš Petrov-Vodkin, The Mother of God of Tenderness 14 maja 2012

Rekordowa solenizantka

Nie wiem, czy istnieje jakiś związek między tymi faktami, ale Jan i Maria, ci którzy wytrwali pod krzyżem Pana Jezusa, pojawiają się najczęściej w kalendarzu… Imię „Jan” nosiło bardzo wielu świętych, a Maryja, ta jedyna Maryja spośród wielu Marii, jest czczona w tak różnych dniach i w tak wielu miejscach, że niemal dat brakuje… Popatrzymy dzisiaj do kalendarza liturgicznego, by zauważyć różne prawidłowości, by z niego uczyć się i wiary i modlitwy.

...więcej
Obchody I rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II 24 kwietnia 2012

Obchody I rocznicy beatyfikacji bł. Jana Pawła II w Sanktuarium Jego imienia

Mając w pamięci osobę naszego niezapomnianego Papieża, błogosławionego Jana Pawła II, pragniemy uczcić I rocznicę Jego beatyfikacji, która przypada 1 maja 2012 r. Z tej okazji, w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie, odbędą się ogólnopolskie obchody dnia włączenia naszego wielkiego Rodaka w poczet błogosławionych.

1 maja spotkamy się w Sanktuarium, w którym znajduje się najcenniejsza relikwia Jana Pawła II – Jego krew, podczas uroczystej Mszy św. polowej o godz. 11 pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza.

...więcej
Bracia Ratzingerowei w roku 1999 w Pradze - fot. Archiwum Georga Ratzingera 10 kwietnia 2012

Mój brat, Papież

Wywiad Michaela Hesemanna z ks. prałatem Georgiem Ratzingerem

...więcej
Marsz dla Jezusa - fot. Piotr Drzewiecki 01 kwietnia 2012

Marsz dla Jezusa 2012

W Niedzielę Palmową setki młodych z całej archidiecezji łódzkiej uczestniczyło w Marszu dla Jezusa, będącym diecezjalnym etapem obchodów XXVII Światowego Dnia Młodzieży. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „Radujcie się zawsze w Panu”. – Idziemy główną ulicą naszego miasta, ulicą Piotrkowską, do katedry. Po drodze tańczymy, śpiewamy, radujemy się z faktu, że jesteśmy chrześcijanami – mówili organizatorzy marszu. – Jest to jedyna w roku okazja, bym mogła zamanifestować swoją wiarę, pokazać, że żyję Jezusem, że jest On ważny dla mnie każdego dnia – dodaje Emila z Ruchu Światło – Życie.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.