Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

Duchowa Adopcja Maturzystów 04 maja 2017

Po raz szósty rusza Duchowa Adopcja Maturzysty

Już blisko 2300 osób zgłosiło się do tegorocznej edycji Duchowej Adopcji Maturzystów. Modlitewna inicjatywa pijarów potrwa od 4 do 26 maja, czyli przez czas trwania egzaminów dojrzałości.

...więcej
Ks. Paweł Rytel-Andrianik - fot. BP KEP 09 kwietnia 2017

Rzecznik KEP: Ojciec Święty w orędziu na ŚDM 2017 zachęca młodych do naśladowania Maryi

– Światowy Dzień Młodzieży to nie tylko spotkanie młodych ludzi z całego świata w jednym miejscu, tak jak to było w Krakowie, ale to także spotkania młodzieży w swoich diecezjach i parafiach w Niedzielę Palmową – podkreśla rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. Ojciec Święty tradycyjnie kieruje na ten dzień specjalne przesłanie do młodych. W tym roku w sposób szczególny zachęca do naśladowania Matki Bożej.

...więcej
Święcenia kapłańskie 08 kwietnia 2017

Po raz pierwszy od 2000 r. spadła liczba kapłanów na świecie

W Watykanie zaprezentowano Kościelny Rocznik Statystyczny. Zawiera on dane z 2015 r., zestawiając je ze stanem z roku poprzedniego oraz w perspektywie pięcioletniej od 2010 r. W 2015 r. było na świecie 1.285 mln ochrzczonych w Kościele katolickim, czyli o 1 proc. więcej niż w roku poprzednim i 7,4 proc. więcej niż przed 5 laty. Największy przyrost odnotowano w Afryce: 19,4 proc. za 5 lat. W tym też okresie wzrosła liczba biskupów, najwięcej w Azji (5,4 proc.) i Europie (4,2), oraz diakonów stałych – o 14,4 proc. W 2015 r. po raz pierwszy od 2000 r. spadła natomiast liczba kapłanów.

...więcej
Młodzież - fot. Adrian Jeziorek / KO ŚDM Kraków 2016 07 kwietnia 2017

W Niedzielę Palmową – Diecezjalne Dni Młodzieży

„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1,49) – pod takim hasłem, w Niedzielę Palmową,  będą przebiegać XXXII Światowe Dni Młodzieży organizowane na poziomie diecezji. Diecezjalnym świętom młodych będzie towarzyszyło orędzie Ojca Świętego Franciszka.

...więcej
Bp Wojciech Polak - fot. Biuro Prasowe KEP 05 kwietnia 2017

Nie jesteśmy wzywani do tego, by się Pana Boga bać

- Trzeba jak najczęściej, nie tylko ludziom młodym, ale wszystkim w Kościele, pokazywać wielkość miłości i łaski Bożej - mówi Prymas Polski, abp Wojciech Polak. Już w najbliższą sobotę Prymas będzie gościem kolejnych rekolekcji "Ogień dla nas i całego świata" w Łagiewnikach.

...więcej
Ksiądz - fot. E. Bartkiewicz / episkopat.pl 04 kwietnia 2017

List biskupów do kapłanów na Wielki Czwartek

W tegorocznym liście na Wielki Czwartek biskupi dziękują kapłanom za sianie słowa Bożego, duszpasterstwo młodzieży oraz towarzyszenie rodzinom. – Jedną z najważniejszych form realizacji Chrystusowego posłannictwa jest misja „siewcy”. Jedynym zmarnowanym ziarnem w jego posłudze jest to, które pozostaje mu w dłoni – piszą biskupi w liście do kapłanów na Wielki Czwartek. Jest on obchodzony jako pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii oraz kapłaństwa.

...więcej
Papież Franciszek z młodzieżą podczas ŚDM - fot. Mazur / Episkopat.pl 02 kwietnia 2017

W kwietniu papież Franciszek prosi o modlitwę w intencji młodzieży, aby umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie

W tym miesiącu modlimy się w papieskiej intencji ogólnej: „Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym”.

...więcej
"Zerwany kłos" 16 lutego 2017

17 lutego 2017 – premiera kinowa filmu „Zerwany Kłos”

Już w najbliższy piątek 17 lutego 2017 r. na ekrany polskich kin wejdzie film „Zerwany Kłos” – dramat historyczny o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny w reżyserii Witolda Ludwiga. W rolę bł. Karoliny wcieliła się Aleksandra Hejda, a w rolę jej ojca - Dariusz Kowalski.

...więcej
Zdrapka Wielkopostna 2017 04 lutego 2017

Takiego Wielkiego Postu jeszcze nie mieliście

W poprzedniej edycji ogólnopolskiej akcji, Zdrapka Wielkopostna dotarła do wielu domów w całej Polsce. Tysiące ludzi dzięki niej odkryło jak Wielki jest Post. Na czym dokładnie polega akcja i dlaczego wiele osób nie wyobraża sobie przygotowania do Wielkanocy bez udziału w zdrapce. Z Wojciechem Koczorowskim, członkiem wspólnoty WŻCh, organizatorem ogólnopolskiej akcji Zdrapka Wielkopostna rozmawia Maciej Piech.

...więcej
24. ŚDM odbędą się w Panamie - fot. Mazur / Episkopat.pl 20 stycznia 2017

ŚDM w Panamie od 22 do 27 stycznia 2019 r.

Znamy już dokładną datę przyszłych Światowych Dni Młodzieży. Odbędą się one od 22 do 27 stycznia 2019 r. Informację tę podał na konferencji prasowej gospodarz spotkania arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa Mendieta.

...więcej
eSPe 122 16 stycznia 2017

eSPe 122: Jak wygląda życie w seminarium?

Ten numer „eSPe” jest odpowiedzią na wiele pytań o to, jak wygląda życie w seminarium. O rzeczywistości, w której formują się kandydaci do kapłaństwa opowiadają rektor pijarskiego seminarium i ojciec duchowny seminarium diecezjalnego. Jednak najskuteczniejszym sposobem na poznanie seminarium jest zamieszkanie w nim, chociażby na chwilę, na czas rekolekcji – dziś w prawie każdym seminarium jest taka możliwość.

...więcej
Polska delegacja przed ŚDM w Panamie - fot. twitter.com/kbo_sdm 15 stycznia 2017

Polacy na rekonesansie przed ŚDM w Panamie

Na rekonesans do Panamy wyjechała polska delegacja Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Jego dyrektor ks. Emil Parafiniuk podkreślił, że wyjazd jest okazją, by lepiej poznać kraj najbliższego spotkania młodych z Papieżem, ale i podzielić się swoimi doświadczeniami.

...więcej
Papież Franciszek z młodymi na Campus Misericordiae - fot. Mazur / Episkopat.pl 13 stycznia 2017

Watykan skonsultuje się z młodymi przed synodem

W Watykanie zaprezentowano dokument przygotowawczy do XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów, które odbędzie się w przyszłym roku w październiku, a zostanie poświęcone młodzieży, wierze i rozeznaniu powołania. Tekst ten ma pomóc w przedsynodalnej refleksji. Omawia więc główne zagadnienia związane z temat zgromadzenia. Mówi kard. Lorenzo Baldisseri, sekretarz generalny Synodu Biskupów.

...więcej
PijarPlus.pl 10 stycznia 2017

„Wymódl sobie pijara”

„Wierzymy, że takich będziemy mieć pijarów - kapłanów i braci zakonnych - jakich sobie wymodlimy. Dzięki modlitwie podejmowanej w różnych zakątkach naszej Ojczyzny i o różnych porach przez siedem dni w tygodniu Pan łaskawie spojrzy na Zakon Pijarów i pośle do pracy z dziećmi i młodzieżą nowych braci” – piszą inicjatorzy akcji „Wymódl sobie pijara”, którzy uruchomili właśnie stronę internetową PijarPlus.pl.

...więcej
Cezik - fot. YouTube.com 09 stycznia 2017

Czy Cezik poszedł do klasztoru?

A gdyby tak zaszyć się gdzieś w ciszy, oczyścić umysł, pobyć chwilę offline? Tysiącletnie mury tynieckiego klasztoru to idealne miejsce na duchowe spa. Blisko natury, z dala od medialnego zgiełku, można wypić kawę z najbardziej wyluzowanym polskim mnichem. I porozmawiać o tym, co się naprawdę liczy. CeZik juz tam był, a Wy?

...więcej
Konsekrowani - fot. Lawrence OP - flickr.com 08 stycznia 2017

Włoski Kongres Powołaniowy: świadectwa z Albanii i Ziemi Świętej

Na Krajowym Kongresie Powołaniowym, zorganizowanym od 3 do 5 stycznia w Rzymie przez włoski episkopat, nie zabrakło świadectw księży i osób konsekrowanych.

...więcej
Święcenia kapłańskie 05 stycznia 2017

Bangladesz: 13 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie

W Bangladeszu 13 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie, których udzielił im bp Gervas Rozario. Jak informuje rektor jedynego w tym kraju seminarium duchownego, wzrasta tam liczba powołań kapłańskich w przeciwieństwie do tego, co można zauważyć w Europie czy Stanach Zjednoczonych.

...więcej
Ks. Emil Parafiniuk - fot. YouTube.com 03 stycznia 2017

Życzenia dla Młodych na 2017 rok

Odwagi, by ruszyć się i zejść z kanapy i założyć wyczynowe buty – takie życzenia składa młodym Polakom ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Kapłan ma także nadzieję na spotkanie młodych Polaków z papieżem na kolejnych ŚDM w Panamie.

...więcej
Papież Franciszek na Placu św. Piotra - fot. Mazur / episkopat.pl 30 grudnia 2016

Przesłanie Papieża na Światowy Dzień Modlitw o Powołania

„Lud Boży ma potrzebę, by być prowadzony przez pasterzy, którzy oddają swoje życie na służbę Ewangelii” – napisał Papież Franciszek w przesłaniu na 54. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który będzie obchodzony 7 maja przyszłego roku pod hasłem: „Zachęcani przez Ducha do misji”. Ojciec Święty skupił się w nim na głoszeniu Dobrej Nowiny po tym, jak w poprzednich latach proponował refleksję nad dwoma innymi aspektami. Chodziło wtedy o „wezwanie do «opuszczenia siebie», aby nastawić się na słuchanie głosu Pańskiego, oraz o znaczenie wspólnoty kościelnej jako szczególnego miejsca, gdzie Boże powołanie rodzi się, żywi i wyraża”.

...więcej
Święcenia kapłańskie 08 grudnia 2016

Kongregacji ds. Duchowieństwa: zasady formacji kapłańskiej

„Dar powołania do kapłaństwa” to tytuł ogłoszonego dziś dokumentu Kongregacji ds. Duchowieństwa. Jest on nową wersją podstawowych zasad formacji kapłańskiej („Ratio fundamentalis institutionis sacerdotalis”), która zastąpi poprzednią, wydaną w roku 1970, czyli krótko po zakończeniu Soboru, a uzupełnioną w roku 1985.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.