Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

eSPe 122 16 stycznia 2017

eSPe 122: Jak wygląda życie w seminarium?

Ten numer „eSPe” jest odpowiedzią na wiele pytań o to, jak wygląda życie w seminarium. O rzeczywistości, w której formują się kandydaci do kapłaństwa opowiadają rektor pijarskiego seminarium i ojciec duchowny seminarium diecezjalnego. Jednak najskuteczniejszym sposobem na poznanie seminarium jest zamieszkanie w nim, chociażby na chwilę, na czas rekolekcji – dziś w prawie każdym seminarium jest taka możliwość.

...więcej
Polska delegacja przed ŚDM w Panamie - fot. twitter.com/kbo_sdm 15 stycznia 2017

Polacy na rekonesansie przed ŚDM w Panamie

Na rekonesans do Panamy wyjechała polska delegacja Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Jego dyrektor ks. Emil Parafiniuk podkreślił, że wyjazd jest okazją, by lepiej poznać kraj najbliższego spotkania młodych z Papieżem, ale i podzielić się swoimi doświadczeniami.

...więcej
Papież Franciszek z młodymi na Campus Misericordiae - fot. Mazur / Episkopat.pl 13 stycznia 2017

Watykan skonsultuje się z młodymi przed synodem

W Watykanie zaprezentowano dokument przygotowawczy do XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów, które odbędzie się w przyszłym roku w październiku, a zostanie poświęcone młodzieży, wierze i rozeznaniu powołania. Tekst ten ma pomóc w przedsynodalnej refleksji. Omawia więc główne zagadnienia związane z temat zgromadzenia. Mówi kard. Lorenzo Baldisseri, sekretarz generalny Synodu Biskupów.

...więcej
PijarPlus.pl 10 stycznia 2017

„Wymódl sobie pijara”

„Wierzymy, że takich będziemy mieć pijarów - kapłanów i braci zakonnych - jakich sobie wymodlimy. Dzięki modlitwie podejmowanej w różnych zakątkach naszej Ojczyzny i o różnych porach przez siedem dni w tygodniu Pan łaskawie spojrzy na Zakon Pijarów i pośle do pracy z dziećmi i młodzieżą nowych braci” – piszą inicjatorzy akcji „Wymódl sobie pijara”, którzy uruchomili właśnie stronę internetową PijarPlus.pl.

...więcej
Cezik - fot. YouTube.com 09 stycznia 2017

Czy Cezik poszedł do klasztoru?

A gdyby tak zaszyć się gdzieś w ciszy, oczyścić umysł, pobyć chwilę offline? Tysiącletnie mury tynieckiego klasztoru to idealne miejsce na duchowe spa. Blisko natury, z dala od medialnego zgiełku, można wypić kawę z najbardziej wyluzowanym polskim mnichem. I porozmawiać o tym, co się naprawdę liczy. CeZik juz tam był, a Wy?

...więcej
Konsekrowani - fot. Lawrence OP - flickr.com 08 stycznia 2017

Włoski Kongres Powołaniowy: świadectwa z Albanii i Ziemi Świętej

Na Krajowym Kongresie Powołaniowym, zorganizowanym od 3 do 5 stycznia w Rzymie przez włoski episkopat, nie zabrakło świadectw księży i osób konsekrowanych.

...więcej
Święcenia kapłańskie 05 stycznia 2017

Bangladesz: 13 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie

W Bangladeszu 13 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie, których udzielił im bp Gervas Rozario. Jak informuje rektor jedynego w tym kraju seminarium duchownego, wzrasta tam liczba powołań kapłańskich w przeciwieństwie do tego, co można zauważyć w Europie czy Stanach Zjednoczonych.

...więcej
Ks. Emil Parafiniuk - fot. YouTube.com 03 stycznia 2017

Życzenia dla Młodych na 2017 rok

Odwagi, by ruszyć się i zejść z kanapy i założyć wyczynowe buty – takie życzenia składa młodym Polakom ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Kapłan ma także nadzieję na spotkanie młodych Polaków z papieżem na kolejnych ŚDM w Panamie.

...więcej
Papież Franciszek na Placu św. Piotra - fot. Mazur / episkopat.pl 30 grudnia 2016

Przesłanie Papieża na Światowy Dzień Modlitw o Powołania

„Lud Boży ma potrzebę, by być prowadzony przez pasterzy, którzy oddają swoje życie na służbę Ewangelii” – napisał Papież Franciszek w przesłaniu na 54. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który będzie obchodzony 7 maja przyszłego roku pod hasłem: „Zachęcani przez Ducha do misji”. Ojciec Święty skupił się w nim na głoszeniu Dobrej Nowiny po tym, jak w poprzednich latach proponował refleksję nad dwoma innymi aspektami. Chodziło wtedy o „wezwanie do «opuszczenia siebie», aby nastawić się na słuchanie głosu Pańskiego, oraz o znaczenie wspólnoty kościelnej jako szczególnego miejsca, gdzie Boże powołanie rodzi się, żywi i wyraża”.

...więcej
Święcenia kapłańskie 08 grudnia 2016

Kongregacji ds. Duchowieństwa: zasady formacji kapłańskiej

„Dar powołania do kapłaństwa” to tytuł ogłoszonego dziś dokumentu Kongregacji ds. Duchowieństwa. Jest on nową wersją podstawowych zasad formacji kapłańskiej („Ratio fundamentalis institutionis sacerdotalis”), która zastąpi poprzednią, wydaną w roku 1970, czyli krótko po zakończeniu Soboru, a uzupełnioną w roku 1985.

...więcej
Pan blisko jest - fot. YouTube.com 27 listopada 2016

Muzyczny Adwent #1 – Pan blisko jest

Społeczność RTCK – Rób to co kochasz – prezentuje pierwszy utwór przygotowany przez Michała Ziomka i Kasię Zbozień. Jest to cover utworu „Wait for the Lord”, którego autorem jest Jacques Berthier.

...więcej
Auschwitz - fot. Tulio Bertorini / flickr.com 27 listopada 2016

Franciszkańscy klerycy na seminarium naukowym w byłym obozie Auschwitz

Klerycy dwóch seminariów franciszkańskich (krakowskiego i łódzkiego) biorą udział w seminarium naukowym w byłym niemieckim obozie Auschwitz.

...więcej
Kanapa - fot. pixabay.com 09 listopada 2016

#ZEJDZZKANAPY – nowy program duszpasterski dla młodzieży

#ZEJDZZKANAPY – to hasło programu duszpasterskiego dla młodych, zaproponowanego na rok liturgiczny 2016/2017 przez Radę Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Inspiracją do comiesięcznej pracy formacyjnej w nadchodzącym roku będą m.in. fragmenty papieskich przemówień wygłoszonych podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

...więcej
Liturgia domowa u dominikanów 08 listopada 2016

Katechezy o „liturgii domowej” u dominikanów

Życie chrześcijańskie nie ogranicza się do murów kościoła. Jak przeżywać rok liturgiczny na co dzień, w domu? Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny rozpoczyna serię otwartych katechez dla dorosłych, poświęconych rytuałowi rodzinnemu. Spotkania będą się odbywać co środę wieczorem w krakowskim klasztorze oo. Dominikanów.

...więcej
Młodzież - fot. NWABR - flickr.com 07 listopada 2016

W duszpasterstwie powołań ważny skauting, ministranci i ŚDM

W Lourdes trwa zgromadzenie plenarne Episkopatu Francji. Gościem specjalnym jest kard. Jean-Louis Tauran, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Francuscy biskupi rozmawiają z nim o przyszłości relacji z islamem w kontekście dramatycznej sytuacji, jaka zapanowała we Francji po zamachach islamskich terrorystów. Biskupi podjęli też temat obecności Kościoła w środowiskach robotniczych. Podkreślono, że formuła duszpasterstwa księży-robotników już się przeżyła.

...więcej
Jubileusz Mężczyzn 05 listopada 2016

Jubileusz Mężczyzn

Pod hasłem „Mężczyzna bogaty w miłosierdzie” w dniach 11 - 13 listopada w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie odbędzie się Jubileusz Mężczyzn. W spotkaniu organizowanym w ramach Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia przewidziano wystąpienia m.in. Charlesa Whiteheada, Ulf Ekmana i bpa Grzegorza Rysia.

...więcej
Niedziela Misyjna 2016 - fot. Episkopat.pl 18 października 2016

23 października - 90. Światowy Dzień Misyjny

W Polsce Światowy Dzień Misyjny nazywany jest ‘Niedzielą Misyjną’ (zawsze przedostatnia niedziela października). W tym roku szczególnie wybrzmiewa misyjne posłanie każdego ochrzczonego, co wiele razy podkreślane jest w wypowiedziach Stolicy Apostolskiej.

...więcej
"eSPe" 121 18 października 2016

Nowy numer „eSPe”: ŚDM i co dalej?

Światowe Dni Młodzieży zakończyły się już blisko trzy miesiące temu. Na Błoniach i Campus Misericordiae nie ma już śladu po uroczystościach. Co zrobić, aby ten czas nie pozostał tylko w naszych wspomnieniach i ten wielki „kapitał” nie rozpłynął się w chmurze, jak samolot papieski zaraz po starcie z Balic?

...więcej
Księża - fot. Jeffrey Bruno - flickr.com 07 października 2016

Dobry Kapłan – w sercu Rzymu

Na początku października ośmiu księży z całej Polski wyruszyło na studia na Papieskim Uniwersytecie w Rzymie oraz na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie. Jednak to czy będą mogli kontynuować rozpoczętą naukę zależy od hojności polskich katolików.

...więcej
Młodzież - fot. NWABR - flickr.com 06 października 2016

Za dwa lata Synod Biskupów o młodzieży i rozeznawaniu powołania

„Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Tak brzmi wybrany przez Papieża temat 15. zgromadzenia zwyczajnego Synodu Biskupów. Zwołanie go Franciszek wyznaczył na październik 2018 r.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.