Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

Liturgia domowa u dominikanów 08 listopada 2016

Katechezy o „liturgii domowej” u dominikanów

Życie chrześcijańskie nie ogranicza się do murów kościoła. Jak przeżywać rok liturgiczny na co dzień, w domu? Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny rozpoczyna serię otwartych katechez dla dorosłych, poświęconych rytuałowi rodzinnemu. Spotkania będą się odbywać co środę wieczorem w krakowskim klasztorze oo. Dominikanów.

...więcej
Młodzież - fot. NWABR - flickr.com 07 listopada 2016

W duszpasterstwie powołań ważny skauting, ministranci i ŚDM

W Lourdes trwa zgromadzenie plenarne Episkopatu Francji. Gościem specjalnym jest kard. Jean-Louis Tauran, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Francuscy biskupi rozmawiają z nim o przyszłości relacji z islamem w kontekście dramatycznej sytuacji, jaka zapanowała we Francji po zamachach islamskich terrorystów. Biskupi podjęli też temat obecności Kościoła w środowiskach robotniczych. Podkreślono, że formuła duszpasterstwa księży-robotników już się przeżyła.

...więcej
Jubileusz Mężczyzn 05 listopada 2016

Jubileusz Mężczyzn

Pod hasłem „Mężczyzna bogaty w miłosierdzie” w dniach 11 - 13 listopada w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie odbędzie się Jubileusz Mężczyzn. W spotkaniu organizowanym w ramach Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia przewidziano wystąpienia m.in. Charlesa Whiteheada, Ulf Ekmana i bpa Grzegorza Rysia.

...więcej
Niedziela Misyjna 2016 - fot. Episkopat.pl 18 października 2016

23 października - 90. Światowy Dzień Misyjny

W Polsce Światowy Dzień Misyjny nazywany jest ‘Niedzielą Misyjną’ (zawsze przedostatnia niedziela października). W tym roku szczególnie wybrzmiewa misyjne posłanie każdego ochrzczonego, co wiele razy podkreślane jest w wypowiedziach Stolicy Apostolskiej.

...więcej
"eSPe" 121 18 października 2016

Nowy numer „eSPe”: ŚDM i co dalej?

Światowe Dni Młodzieży zakończyły się już blisko trzy miesiące temu. Na Błoniach i Campus Misericordiae nie ma już śladu po uroczystościach. Co zrobić, aby ten czas nie pozostał tylko w naszych wspomnieniach i ten wielki „kapitał” nie rozpłynął się w chmurze, jak samolot papieski zaraz po starcie z Balic?

...więcej
Księża - fot. Jeffrey Bruno - flickr.com 07 października 2016

Dobry Kapłan – w sercu Rzymu

Na początku października ośmiu księży z całej Polski wyruszyło na studia na Papieskim Uniwersytecie w Rzymie oraz na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie. Jednak to czy będą mogli kontynuować rozpoczętą naukę zależy od hojności polskich katolików.

...więcej
Młodzież - fot. NWABR - flickr.com 06 października 2016

Za dwa lata Synod Biskupów o młodzieży i rozeznawaniu powołania

„Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Tak brzmi wybrany przez Papieża temat 15. zgromadzenia zwyczajnego Synodu Biskupów. Zwołanie go Franciszek wyznaczył na październik 2018 r.

...więcej
Flaga Gruzji 01 października 2016

Gruzja: młodzi prawosławni czekają na spotkania z Papieżem

Młodzi Gruzini pragną spotkać Papieża. Pomimo różnic wyznaniowych czy początków sekularyzacji związanej z tym, że gospodarka kraju powoli wychodzi z kryzysu, kaukaska młodzież nie pozostaje zupełnie obojętna na przyjazd Ojca Świętego do jej ojczyzny. Wspomniał o tym pracujący w tym regionie już 19 lat ks. Jerzy Piluś.

...więcej
Kobieta - fot. iStock 29 września 2016

Watykańskie sympozjum o roli kobiet w Kościele

Z inicjatywy Kongregacji Nauki Wiary odbyło się w Rzymie dwudniowe sympozjum o roli kobiet w Kościele. W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 kobiet czynnie zaangażowanych w życie Kościoła, wśród nich teolożki, historyczki, prawniczki, zakonnice i świeccy. Temat podjęto z dwóch perspektyw. Pierwszy to powołanie kobiety w tradycji katolickiej, a drugi to rola, jaką kobiety pełnią i mogą pełnić w Kościele.

...więcej
Ks. Joseph Enkh 31 sierpnia 2016

Wyświęcono pierwszego mongolskiego księdza

Pierwszy na świecie ksiądz pochodzący z Mongoli został wyświęcony w Ułan Bator. Ks. Joseph Enkh jest pierwszym miejscowym kapłanem najmłodszego Kościoła na świecie, istniejącego zaledwie od 1992 r.

...więcej
Młodzi katolicy lepiej obeznani z Biblią niż starsi - fot. trazomfreak - flickr.com 24 sierpnia 2016

Rzym: instytuty świeckie o formacji

W Rzymie trwają obrady Światowej Konferencji Instytutów Świeckich. Wśród delegatów są także Polacy. Jeden z głównych tematów dzisiejszej dyskusji to problem formacji – powiedziała w rozmowie z Radiem Watykańskim uczestnicząca w spotkaniu Jolanta Szpilarewicz.

...więcej
Młodzież - fot. Alex Luyckx - flickr.com 23 sierpnia 2016

Młodzi piszą o Kościele

Już kilkadziesiąt osób stale współpracuje przy tworzeniu Młodzieżowej Agencji Informacyjnej MAIKA - informuje "Nasz Dziennik". To najnowsza inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM).

...więcej
Świeccy dominikanie - fot. Ambrose Little - flickr.com 22 sierpnia 2016

Światowe zgromadzenie instytutów świeckich

W Rzymie obraduje Światowa Konferencja Instytutów Świeckich. Są to przedstawiciele stosunkowo nowej formy życia konsekrowanego, którzy swoje powołanie przeżywają pośród świata.

...więcej
Ks. Joseph Enkh 19 sierpnia 2016

Mongolia: przygotowania do święceń pierwszego miejscowego księdza

W Mongolii, gdzie wspólnota Kościele jest najmłodsza na świecie, rozpoczyna się nowenna przed wyświęceniem pierwszego w historii pochodzącego stamtąd księdza. Joseph Enkh został diakonem 11 grudnia 2014 r. w Korei Południowej, miejscu jego początkowej formacji. Z kolei 28 sierpnia przyjmie on z rąk bp Wenceslao Selga Padilla CICM, prefekta apostolskiego Ułan Bator, święcenia prezbiteratu.

...więcej
Młodzież - fot. Alex Luyckx - flickr.com 17 sierpnia 2016

Meksyk: pierwszy Krajowy Dzień Młodzieży

„Ożywienie w sercu misji” – to temat spotkania, które zgromadziło młodych katolików z całego Meksyku. Pierwszy Krajowy Dzień Młodzieży zwołany został przez episkopat tego kraju. Tym samym hierarchowie chcieli zaznaczyć jak ważna jest obecność młodych, nie tylko dla Kościoła, ale i dla całego społeczeństwa.

...więcej
Papież Franciszek do rodzin - fot. Mazur / catholicnews.org.uk 17 sierpnia 2016

Papież utworzył Dykasterię ds. Świeckich, Rodziny i Życia

W Watykanie opublikowano dziś list apostolski Papieża Franciszka w formie motu proprio powołujący do życia nową watykańską instytucję. Będzie ona miała specjalny status i formę. Jej oficjalna nazwa to: Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Oficjalnie rozpocznie swoją działalność 1 września.

...więcej
Wspólnota Chemin-Neuf 08 sierpnia 2016

Przełomowe zmiany w Chemin-Neuf, założyciel podał się do dymisji

Wspólnota Chemin-Neuf, jedna z najważniejszych katolickich wspólnot charyzmatycznych, przeżywa w tych dniach chwile historycznego przełomu. Jej założyciel 76-letni ks. Laurent Fabre, po 43 latach rezygnuje z przewodzenia tym ruchem. We Francji rozpoczyna się dziś kapituła generalna, która wybierze nowego przełożonego.

...więcej
Siostry zakonne na ŚDM - fot. Tytus Stachowiak / KO ŚDM Kraków 2016 07 sierpnia 2016

Centrum Powołaniowe odwiedziło ok. 50 tys. osób

121 wspólnot religijnych z różnych państw prezentowało swoją działalność w Centrum Powołaniowym, które w czasie Światowych Dni Młodzieży odwiedziło ok. 50 tys. osób. Dzięki Centrum młodzi mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat zgromadzeń, jak i dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest powołanie.

...więcej
24. ŚDM odbędą się w Panamie - fot. Mazur / Episkopat.pl 05 sierpnia 2016

Panama: 34. Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się zimą 2019

Następne centralne obchody Światowego Dnia Młodzieży – 34. z kolei – odbędą się w Panamie zimą 2019 roku, w lutym lub marcu. Taką informację nuncjusza apostolskiego w Panamie, abp. Andrésa Carrascosa Coso ogłosił 1 sierpnia na swym portalu najstarszy i główny dziennik tego kraju „La Estrella de Panamá”. Choć zazwyczaj te światowe spotkania młodych odbywają się w lipcu lub sierpniu, to jednak w Panamie jest to pora deszczowa i wakacje trwają w miesiącach suchych, gdy w naszej części świata jest zima.

...więcej
Brazylia - fot. José Serra - flickr.com 03 sierpnia 2016

Brazylia: sierpień miesiącem modlitw o powołania

Miesiąc sierpień tradycyjnie w Kościele w Brazylii poświęcony jest powołaniu. Hasło tegorocznego miesiąca powołań nawiązuje do obchodzonego Roku Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”. Krajowa Konferencja Biskupów Brazylii (CNBB) stara się wzbudzić wśród wiernych potrzebę modlitwy o powołania we wszystkich wspólnotach, a także wzbudzić zainteresowanie młodzieży powołaniem do służby w Kościele.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.