Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

Flaga Gruzji 01 października 2016

Gruzja: młodzi prawosławni czekają na spotkania z Papieżem

Młodzi Gruzini pragną spotkać Papieża. Pomimo różnic wyznaniowych czy początków sekularyzacji związanej z tym, że gospodarka kraju powoli wychodzi z kryzysu, kaukaska młodzież nie pozostaje zupełnie obojętna na przyjazd Ojca Świętego do jej ojczyzny. Wspomniał o tym pracujący w tym regionie już 19 lat ks. Jerzy Piluś.

...więcej
Kobieta - fot. iStock 29 września 2016

Watykańskie sympozjum o roli kobiet w Kościele

Z inicjatywy Kongregacji Nauki Wiary odbyło się w Rzymie dwudniowe sympozjum o roli kobiet w Kościele. W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 kobiet czynnie zaangażowanych w życie Kościoła, wśród nich teolożki, historyczki, prawniczki, zakonnice i świeccy. Temat podjęto z dwóch perspektyw. Pierwszy to powołanie kobiety w tradycji katolickiej, a drugi to rola, jaką kobiety pełnią i mogą pełnić w Kościele.

...więcej
Ks. Joseph Enkh 31 sierpnia 2016

Wyświęcono pierwszego mongolskiego księdza

Pierwszy na świecie ksiądz pochodzący z Mongoli został wyświęcony w Ułan Bator. Ks. Joseph Enkh jest pierwszym miejscowym kapłanem najmłodszego Kościoła na świecie, istniejącego zaledwie od 1992 r.

...więcej
Młodzi katolicy lepiej obeznani z Biblią niż starsi - fot. trazomfreak - flickr.com 24 sierpnia 2016

Rzym: instytuty świeckie o formacji

W Rzymie trwają obrady Światowej Konferencji Instytutów Świeckich. Wśród delegatów są także Polacy. Jeden z głównych tematów dzisiejszej dyskusji to problem formacji – powiedziała w rozmowie z Radiem Watykańskim uczestnicząca w spotkaniu Jolanta Szpilarewicz.

...więcej
Młodzież - fot. Alex Luyckx - flickr.com 23 sierpnia 2016

Młodzi piszą o Kościele

Już kilkadziesiąt osób stale współpracuje przy tworzeniu Młodzieżowej Agencji Informacyjnej MAIKA - informuje "Nasz Dziennik". To najnowsza inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM).

...więcej
Świeccy dominikanie - fot. Ambrose Little - flickr.com 22 sierpnia 2016

Światowe zgromadzenie instytutów świeckich

W Rzymie obraduje Światowa Konferencja Instytutów Świeckich. Są to przedstawiciele stosunkowo nowej formy życia konsekrowanego, którzy swoje powołanie przeżywają pośród świata.

...więcej
Ks. Joseph Enkh 19 sierpnia 2016

Mongolia: przygotowania do święceń pierwszego miejscowego księdza

W Mongolii, gdzie wspólnota Kościele jest najmłodsza na świecie, rozpoczyna się nowenna przed wyświęceniem pierwszego w historii pochodzącego stamtąd księdza. Joseph Enkh został diakonem 11 grudnia 2014 r. w Korei Południowej, miejscu jego początkowej formacji. Z kolei 28 sierpnia przyjmie on z rąk bp Wenceslao Selga Padilla CICM, prefekta apostolskiego Ułan Bator, święcenia prezbiteratu.

...więcej
Młodzież - fot. Alex Luyckx - flickr.com 17 sierpnia 2016

Meksyk: pierwszy Krajowy Dzień Młodzieży

„Ożywienie w sercu misji” – to temat spotkania, które zgromadziło młodych katolików z całego Meksyku. Pierwszy Krajowy Dzień Młodzieży zwołany został przez episkopat tego kraju. Tym samym hierarchowie chcieli zaznaczyć jak ważna jest obecność młodych, nie tylko dla Kościoła, ale i dla całego społeczeństwa.

...więcej
Papież Franciszek do rodzin - fot. Mazur / catholicnews.org.uk 17 sierpnia 2016

Papież utworzył Dykasterię ds. Świeckich, Rodziny i Życia

W Watykanie opublikowano dziś list apostolski Papieża Franciszka w formie motu proprio powołujący do życia nową watykańską instytucję. Będzie ona miała specjalny status i formę. Jej oficjalna nazwa to: Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Oficjalnie rozpocznie swoją działalność 1 września.

...więcej
Wspólnota Chemin-Neuf 08 sierpnia 2016

Przełomowe zmiany w Chemin-Neuf, założyciel podał się do dymisji

Wspólnota Chemin-Neuf, jedna z najważniejszych katolickich wspólnot charyzmatycznych, przeżywa w tych dniach chwile historycznego przełomu. Jej założyciel 76-letni ks. Laurent Fabre, po 43 latach rezygnuje z przewodzenia tym ruchem. We Francji rozpoczyna się dziś kapituła generalna, która wybierze nowego przełożonego.

...więcej
Siostry zakonne na ŚDM - fot. Tytus Stachowiak / KO ŚDM Kraków 2016 07 sierpnia 2016

Centrum Powołaniowe odwiedziło ok. 50 tys. osób

121 wspólnot religijnych z różnych państw prezentowało swoją działalność w Centrum Powołaniowym, które w czasie Światowych Dni Młodzieży odwiedziło ok. 50 tys. osób. Dzięki Centrum młodzi mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat zgromadzeń, jak i dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest powołanie.

...więcej
24. ŚDM odbędą się w Panamie - fot. Mazur / Episkopat.pl 05 sierpnia 2016

Panama: 34. Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się zimą 2019

Następne centralne obchody Światowego Dnia Młodzieży – 34. z kolei – odbędą się w Panamie zimą 2019 roku, w lutym lub marcu. Taką informację nuncjusza apostolskiego w Panamie, abp. Andrésa Carrascosa Coso ogłosił 1 sierpnia na swym portalu najstarszy i główny dziennik tego kraju „La Estrella de Panamá”. Choć zazwyczaj te światowe spotkania młodych odbywają się w lipcu lub sierpniu, to jednak w Panamie jest to pora deszczowa i wakacje trwają w miesiącach suchych, gdy w naszej części świata jest zima.

...więcej
Brazylia - fot. José Serra - flickr.com 03 sierpnia 2016

Brazylia: sierpień miesiącem modlitw o powołania

Miesiąc sierpień tradycyjnie w Kościele w Brazylii poświęcony jest powołaniu. Hasło tegorocznego miesiąca powołań nawiązuje do obchodzonego Roku Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”. Krajowa Konferencja Biskupów Brazylii (CNBB) stara się wzbudzić wśród wiernych potrzebę modlitwy o powołania we wszystkich wspólnotach, a także wzbudzić zainteresowanie młodzieży powołaniem do służby w Kościele.

...więcej
Alkoholizm - fot. George Hodan / publicdomainpictures.net 01 sierpnia 2016

„Młodzi, nie dajcie się zniewolić”

Jak co roku w sierpniu Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości apeluje do wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli o dar abstynencji w sierpniu.

...więcej
Abp José Rodríguez Carballo - fot. wikipedia.org 24 lipca 2016

Abp Carballo o konstytucji apostolskiej „Vultum Dei quaerere”

Istniało zapotrzebowanie na taki dokument, bo od ponad 60 lat brakowało nowych norm w tej dziedzinie mimo zmian, jakie zaszły w świecie i w życiu zakonnym. Tak o opublikowanej ostatnio konstytucji apostolskiej Papieża Franciszka „Vultum Dei quaerere” o żeńskim życiu kontemplacyjnym wypowiedział się sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

...więcej
Św. Jacek - obraz Ludovico Carracciego 14 lipca 2016

Zjazd imienników św. Jacka

17 sierpnia – w święto pierwszego polskiego dominikanina – w Jarosławiu odbędzie się I Regionalne Spotkanie Imienników św. Jacka Odrowąża. Organizatorzy zapraszają świeckich i duchownych noszących imię Jacek z całego Podkarpacia.

...więcej
Tort urodzinowy - fot. publicdomainpictures.net 12 lipca 2016

Ks. Jacques Clemens, najstarszy kapłan na świecie

Jest prawdopodobnie najstarszym żyjącym kapłanem na świecie. To belgijski ksiądz Jacques Clemens, który właśnie skończył 107. rok życia. Dzień swoich kolejnych urodzin, jak każdy inny, rozpoczął od odprawienia Mszy. Mimo podeszłego wieku czynnie udziela się duszpastersko w parafii Nalinnes na południu Belgii.

...więcej
Francja - fot. Mariusz Cieszewski / Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland / flickr.com 08 lipca 2016

Francja: wzrost liczby wyświęcanych kapłanów

Około stu kapłanów zostanie w bieżącym roku wyświęconych we Francji. Oznacza to pewien wzrost w porównaniu z poprzednimi latami. Tylko do posługi w diecezjach będzie 79 nowych księży, o ośmiu więcej niż w roku ubiegłym.

...więcej
Halo.Tato 02 lipca 2016

Dlaczego dobrzy ojcowie trzymają się razem?

Przedstawiają się imieniem, liczbą i wiekiem swoich dzieci. Przynajmniej raz w miesiącu unikają kobiet. Mówią: „Każde dziecko zasługuję na tatę, na którego może liczyć”. Konrad Kruczkowski, autor nagradzanego bloga haloziemia.pl, opublikował kolejny reportaż z cyklu „Halo.Tato”. Z badania Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich wynika, że polski tata spędza z dzieckiem średnio 32 minuty dziennie. W ankiecie przeprowadzonej przez TNS w 2013 r. tylko 16% badanych wskazało tatę jako bliską osobę. 90% osób zadeklarowało, że nie rozmawia z ojcem na ważne tematy. Reportaż pokazuje ojców, którzy – mimo trudnych doświadczeń osobistych – postanowili zmienić model nieobecnych ojców. W Krakowie założyli klub taty.

...więcej
"Kerygmat Miłosiernego" 29 czerwca 2016

Muzyczny projekt krakowskiego katechety na Rok Miłosierdzia

„Kerygmat Miłosiernego, czyli daj się pokochać” – pod takim tytułem ukazał się właśnie album z muzyką ewangelizacyjną. W Roku Miłosierdzia wydał ją Michał Niemiec, krakowski katecheta i organista związany z Katolicką Szkołą Nowej Ewangelizacji św. Filipa. „Całość albumu przedstawia prawdy kerygmatyczne, zwłaszcza o Bogu, który kocha za darmo, bez żadnych warunków, niezależnie od naszej obecnej kondycji moralnej; o Bogu, który dał swojego Syna, abyśmy my mieli życie, życie prawdziwe” – mówi Michał Niemiec, autor właśnie wydanej płyty „Kerygmat Miłosiernego, czyli daj się pokochać”.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.